שתף קטע נבחר

ד"ר אידלמן: יש לנו רוח גבית ממחאת האוהלים

אחרי לילה ראשון במאהל מול משרד ראש הממשלה, אמר ל-ynet יו"ר ההסתדרות הרפואית כי ניתן לפתור את המשבר ביום אחד. "אני רוצה שראש הממשלה יקבל החלטה אמיצה, שיגשר בין הפערים בינינו לבין האוצר", הוא אמר. נועם שליט בא לחזק

כשבחוץ 35 מעלות ועומס חום כבד - יו"ר ההסתדרות הרפואית ממשיך בשביתת הרעב מול משרד ראש הממשלה בירושלים, באוהל הממוזג: יו"ר הסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, אמר הבוקר (שבת) ל-ynet: "יש לנו רוח גבית ממחאת האוהלים. באו לבקר מהאוהלים בירושלים. אנחנו מזדהים עם המאבק שלהם".

 

ד"ר אידלמן אמר ל-ynet כי הוא לא ממתין לשיחת טלפון מראש הממשלה, בנימין נתניהו. "אני רוצה שהוא יציג פתרון לבעיית הרופאים. אם לא יושג פתרון, אני אמשיך לשבות רעב - עד שיהיה פתרון או עד שאתמוטט. מחר נקיים רק הפגנה ולא צעדה, עקב בקשתו של נשיא המדינה שמעון פרס, שניתח את המצב בצורה רפואית מדהימה, כשאמר שאי אפשר לקיים צעדה וצום בחום של 35 מעלות".

 

יו"ר ההסתדרות הרפואית שובת רעב כבר שישה ימים. על הצום הוא אמר: "הצום בהחלט פוגע בבריאות שלי. אתמול הרגשתי לא טוב, לא יכולתי לקום מהמיטה. סירבתי לקבל עירוי ולהתפנות לבית החולים, אבל עשיתי בדיקות דם ובהחלט יש שינוי לרעה במצבי".

 

ד"ר אידלמן שלח גם מסר לנתניהו: "אני רוצה שראש הממשלה יקבל החלטה אמיצה, שיגשר בין הפערים בינינו לבין האוצר. למערכת הרפואה יש פתרון קל מאוד, אבל מדובר בפערים לא גדולים בין הדרישות שלנו לבין דרישות האוצר. ראש הממשלה יכול לגשר עליהן. אני מאמין שלכל משבר ולכל מצוקה יש פתרון, אני חושב שראש הממשלה צריך לתת את הפתרון הזה. אפשר לפתור את הבעיה הזו ביום אחד".


חיזוק מנועם שליט. ד"ר אידלמן (צילום: גיל יוחנן)

 

על הלילה הראשון במאהל, סיפר יו"ר ההסתדרות הרפואית: "היה לילה ירושלמי נעים. האנשים באו וביקרו אותי. הם מחזקים אותנו". למאהל הגיע בשעות הבוקר נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט. השניים חיזקו זה את זה. נועם שליט אמר: "באתי לחזק את ידיו. זה מאבק צודק. צריך לחזק את הרפואה".

 

מיטה, כיסאות ומזגן

ליד המאהל נתלו שלטים, עליהם נכתב: "לאן נעלמת נתניהו?", "הרפואה הציבורית קורסת", "הרפואה הציבורית גוססת",

"אדוני ראש הממשלה, להציל את הרפואה הציבורית זו אחריות שלך" ושלט "ביבי שים כתף" - על אלונקה.

 

המאהל עצמו ממוזג ויש לידו גנרטור נייד על משאית. ליד האוהל הוצב תא שירותים נייד. בתוך המאהל נמצאת המיטה של אידלמן, כיסאות ומקרר, שתייה חמה ושתייה קרה. במהלך שעות הבוקר התקיימה מחוץ לאוהל ישיבה, בה השתתפו גם חברי ועד הכירורגים.


שלטים נגד נתניהו. מאהל המחאה (צילום: גיל יוחנן)

 

בצעדות במוצאי שבת ייראו גם רופאים, ששובתים כבר כמעט ארבעה חודשים. אחד מהם הוא ישי סקלי, סטאז'ר בן 30 מתל-אביב, שהקים אוהל במאהל בשדרות נורדאו. "מרגישים שהמחאה מתפשטת, עוד ועוד אנשים רוצים להצטרף", אמר סקלי

 במאהל התל-אביבי החדש, שמצטרף לוותיק ברוטשילד ולאלו בגינת לוינסקי, בשכונת התקווה וביפו ג'. "יש הזדמנות להוציא את המחאה לחלקים נוספים בעיר. המחאה כבר התפשטה דרומה ואנחנו ממשיכים את המגמה לכיוון צפון".

 

הסטאז'ר לרפואה דיבר גם על האפשרות לשלב בין מחאת הרופאים למאבק הדיור: "יש פה הזדמנות נדירה לאחד מחאות שונות, שיש בהן הרבה מהמשותף. יש שירותים שהמדינה חייבת לתת ולקחת אחריות לגביהם. מדינה ששולחת אנשים להגן עליה בגופם צריכה לדאוג לחינוך, לבריאות ולתחבורה ציבורית. אסור להפקיר את זה ליד הגורל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר ליאוניד אידלמן
צילום: גיל יוחנן
אזרחים באו לתמוך
צילום: גיל יוחנן
מומלצים