שתף קטע נבחר

הבטחות נתניהו: "בוחן הוזלת הדלק והחשמל"

ח"כ אופיר אקוניס: "ראש הממשלה מגבש שורה של צעדים שיקלו על המעמד הבינוני שנושא ברוב הנטל של המסים העקיפים. לא מן הנמנע שתיבחן גם הפחתת מסים משמעותית". הערב: הפגנות מחאה בתשע ערים

האם ראש הממשלה מנסה להקדים תרופה למכה? על רקע ההפגנות הצפויות הערב ברחבי הארץ, שלח רה"מ בנימין נתניהו הבוקר את מקורבו ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), יו"ר ועדת הכלכלה לשעבר, להודיע על הטבות נוספות הצפויות בקרוב.

 

מחאת האוהלים - סיקור נרחב ב-ynet

 

לפי אקוניס "הממשלה קשובה לרחשי לב הציבור. ראש הממשלה מגבש שורה של צעדים שיקלו על המעמד הבינוני שנושא ברוב הנטל של המסים העקיפים. כרגע נבחנים צעדים להפחתת מחירי הדלק והחשמל, ולא מן הנמנע שתיבחן גם הפחתת מסים משמעותית".

  

אקוניס הוסיף כי "אנו שומעים את זעקת המעמד הבינוני. מדובר בזעקה מוצדקת - רוב העול נופל על האשה העובדת, על זוגות צעירים, על המשרתים במילואים. אנו קשובים להם ונביא להם שורת הקלות".

 

ככל הנראה, יודיע נתניהו בימים הקרובים על הקמת צוות שיטווה חבילת פתרונות חדשה למעמד הביניים. בין הצעדים שייבחנו: הפחתת נטל המסים העקיפים כמו הבלו על הדלק ועל הסולר, הפחתת מחירי החשמל, הורדת מכסים על יבוא מוצרים, ובחינת הטבות לנשים עובדות. הצוות יביא ככל הנראה את המלצותיו לממשלה תוך כמה שבועות. עדיין לא ברור מי יהיו חברים בצוות, אך מסתמן כי הוא יורכב מפקידים בכירים וללא פוליטיקאים.

  

כמו נשקלת אפשרות לבטל את ייקור הדלק שאמור להיכנס לתוקפו באוגוסט. יצוין כי רשות החשמל עצמאית בכל הנוגע לתעריף החשמל, וכי אין לאף משרד ממשלתי או כל גוף אחר סמכות להורות לה כיצד לנהוג. 

 

חברת ועדת הכספים זהבה גלאון (מרצ) אמרה בתגובה ליוזמת נתניהו: "התנהלותו המבוהלת של נתניהו מזכירה את מובארק בימים שלפני נפילתו. אנחנו כבר שבעים מהבטחות באוויר ומיוזמות סרק. המאבק הוא לא על הטבות סקטוריאליות אלא על טיפול שורש לשיטה רקובה מהיסוד. אנחנו דורשים הודעה מיידית על הקפאת העלאת המסים העקיפים, ובמקביל העלאה של מיסוי רווחי ההון ומס החברות".

  

ח"כ ד"ר נחמן שי הגיב על הודעתו של נתניהו: "רה"מ מנסה להניח פיתיונות בדרכה של המחאה הציבורית על מנת ליירט אותה בטרם תצבור תנופה שתביא להפלתו. בעיתוי מוזר נמסר כי ועדת הריכוזיות שאותה מובילים רה"מ ושר האוצר תתכנס מחר כדי לסכם את דיוניה. זהו מהלך ציני וזול שנועד להסיט את תשומת ליבו של הציבור מן המפולת הכלכלית - חברתית לעבר טייקוני המשק".

  

יוצאים להפגין

כאמור, בתשע בערב צפויות להתקיים ברחבי הארץ תשע צעדות מחאה נגד מחירי הדיור והממשלה. הצעדה המרכזית תהיה בתל אביב - ממאהל המחאה בשדרות רוטשילד למוזיאון תל אביב. בעצרת שתתקיים במקום יופיעו יהודה פוליקר, ברי סחרוף, חמי רודנר ודן תורן.

  

בירושלים יצעדו המוחים מגן הסוס לבית ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובעצרת צפויים להשתתף הראל סקעת, אביב גפן ואברהם טל. צעדות ועצרות נוספות יתקיימו בחיפה, אשדוד, באר שבע, נצרת, קריית שמונה, מודיעין ואשקלון.

  

בתוך כך, ארגוני הנשים המפעילים את מעונות היום הציבוריים לגיל הרך, בהם ויצ"ו ונעמת, קראו אתמול להורים להצטרף למחאת הדיור ולקחת חלק בהפגנות היום. 

 

מהארגונים נמסר כי הקריאה באה בעקבות הודעת משרדי האוצר והתמ"ת בדבר פתרון לבעיית התקצוב של חוק הפיקוח על המסגרות לפעוטות. "זוהי עבודה בעיניים", אמרו הארגונים על ההודעה, בה נמסר על הקצאה של מיליארד שקלים בפריסה לשבע שנים למימון החוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפזר הבטחות. רה"מ בנימין נתניהו
צילום: אסי כהן ואבי פרץ
מומלצים