שתף קטע נבחר

לבני לנתניהו וריבלין: בטלו את הפגרה בכנסת

לדברי יו"ר האופוזיציה, "זה לא הזמן לכנסת לצאת לחופשה. אם נתניהו מתכוון לשנות את המצב באמת הוא צריך את הכנסת וזה יהיה מבחנו". השר סילבן שלום קורא לקדימה להצטרף לממשלה

יושבת ראש האופוזיציה, ציפי לבני, קוראת הערב (שבת) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, לבטל את פגרת הקיץ של הכנסת לנוכח המחאה נגד מדיניותה החברתית של המדינה: "אסור לכנסת לצאת לפגרה בשבוע הבא. אני קוראת לנתניהו להסכים לקריאה שלנו - הכנסת צריכה להמשיך לעבוד, והתיקון למה שקורה ברחובות צריך להיעשות דרך הכנסת".

 

מחאת האוהלים - כל הכתבות ב-ynet

 

לדברי לבני, "זה לא הזמן לכנסת לצאת לחופשה. אם נתניהו מתכוון לשנות את המצב באמת הוא צריך את הכנסת וזה יהיה מבחנו - אם פניו לתיקון או לעוד נאומים".

 

המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, קרא הערב לקדימה להצטרף לממשלה. "אם האופוזיציה באמת רוצה לסייע לעם ישראל, עליה להירתם כדי לשנות סדרי עדיפויות מבפנים ולא רק לצעוק כדי להפיל הממשלה". השר שלום קרא להוריד את המסים העקיפים שאינם שיוויוניים, ולהפסיק את תוואי הורדת המסים הישירים, המגביר את חוסר השוויון. על הממשלה להתערב במקומות בהם יש כשלי שוק. תפקידנו להגביר את התחרותיות ולהביא להורדת מחירים.

 

ברקע, ממשיכה להישמע ביקורת על מדיניות ממשלת נתניהו מתוך הקואליציה. יו"ר ועדת הכלכלה, כרמל שאמה, אמר כי "מי שחשב שיצהיר על הקמת צוות או ועדה ובכך ישפוך מים צוננים ללב בערת המחאה יגלה באופן מיידי תגובה כאילו שפך דלק באוקטן גבוה מאוד. כל פעולות הדרג הפוליטי צריכות להיעשות בהצנעה עד להשגת תוצאות אופרטיביות".

 

שאמה קרא לממשלה לקבל החלטה על גודל הקצאת משאבים, כדי להקל על העול הכלכלי הרובץ על כתפי מעמד הביניים ומשם לחשוב על סדר עדיפות הקצאתם, "וכדאי שזה יהיה במיליארדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני בכנסת
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים