שתף קטע נבחר

צילום: דודו אזולאי

על מדים במאהל: "שגם המדינה תילחם בשבילנו"

"אם לא תילחמו בשבילנו העם יחדל מלהילחם עבור הממשלה", אומרים חיילי מילואים שבאו הבוקר למאהל בתל אביב, בדרך לאימון בדרום. "המפקדים אמרו כל הכבוד"

המחאה החברתית חסרת התקדים חוצה מגזרים וקבוצות - וגם המילואמניקים מרימים קול. קבוצת חיילי מילואים מאוגדה 91 התייצבה הבוקר (יום א') במאהל המחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב, בדרך לתרגיל גדול בדרום. "אם ממשלת ישראל לא תילחם עבור העם, העם יחדל מלהילחם עבור ממשלת ישראל", הם מאיימים.

 

מחאת האוהלים - סיקור מיוחד ב-ynet

 

"אנחנו נמצאים בקונפליקט מאוד מאוד עמוק", אמר ל-ynet אחד מיוזמי ההתארגנות, שגם היא החלה בפייסבוק, רועי קונקול. "מצד אחד יש לנו את החובה לשרת, וזה מה שאנחנו רוצים לעשות, ומצד שני יש לנו את הזכות למחות.

 

"חיילי המילואים זה ציבור שכל המחאה החברתית נוגעת אליו באופן ישיר לחלוטין, מהרופאים ועד גידול הילדים, דלק, דיור, חשמל, מים - יו ניים איט", הוסיף מי שנבחר לאחרונה למילואימניק מצטיין באוגדת הגליל. "אנחנו באים ואומרים לממשלה במסר מאוד מאוד ברור, אנחנו נילחם את המלחמות בשבילכם אבל אתם צריכים להילחם את המלחמות בשבילנו".


עמוד המחאה בפייסבוק. "זו ההזדמנות שלנו"

 

קונקול, יחד עם חבריו אלי לוין, יחיאל שושן וניסן נחניאל, התייצבו לצד מארגני המחאה החברתית שכבשה את המדינה, בזמן שחבריהם התחיילו בדרום. "קיבלנו אישור מהמפקדים לאחר קצת בגלל כל הסיפור. הם תומכים ואמרו כל הכבוד. צריך לזכור שגם המפקדים זה אנחנו (מעמד הביניים)".

 

בניגוד לכל מחאות המילואימניקים עד היום, הוא הוסיף, "אנחנו לא באים בדרישה מיוחדת לחיילי מילואים,

 אלא מציגים את עצמנו כחלק ממעמד הביניים שנושא את העול הכי כבד על הכתפיים ונדרש לפעמים לתת את החיים גם".

 

בקבוצה שלהם בפייסבוק, "מילואימניקים למען צדק חברתי", שנפתחה אתמול, נרשמו כבר מעל 300 איש. "בשבועות האחרונים הולכת ומתעוררת במדינה מחאה אמיתית, אזרחית, א-פוליטית, אותנטית ומעצימה", נכתב שם. "אנחנו, כחיילי מילואים, מאמינים כי זו זכותנו ואף חובתנו המוסרית להיות חלק ממנה. להביא את קולו של אותו 'רוב שקט' לקדמת הבמה. להביא מסר של אחדות, של חדשנות, של שפה חדשה, של תקווה. זוהי ההזדמנות שלנו להצטרף ולחזק אותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המילואימניקים הבוקר במאהל
צילום: בועז פיילר
מומלצים