שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: ירון ברנר
  דובר רה"מ: מחאה מוגזמת, מיליון ישראלים בחו"ל
  ניתוק או אטימות? דובר נתניהו התראיין בערוץ 10, וקרא לשים את המצוקה בפרופורציות ולהסתכל על מצב המשק הפלסטיני. "יש רק סטנדרט של דירות יוקרה, כוח הקנייה גדל", אמר רוני סופר, שהודה כי "יש אנשים שלא גומרים את החודש, אולי צריך לסגור להם את האשראי". אנשי המאהל: הוא מנותק כמו הראש

  "המחאה החברתית מוגזמת"- כך אמר הבוקר (א') רוני סופר, דוברו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בראיון לתוכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10. "אין שום בעיה עם מחאה, יש בעיה עם חוסר פרופורציה", הוסיף הדובר. ממטה מחאת האוהלים נמסר בתגובה כי "הדובר מדבר כמו הראש: הממשלה כולה מנותקת מהעם. אנחנו לא רוצים דירות יוקרה, אנחנו רוצים דיור ציבורי בבעלות המדינה וגם דורשים בריאות שיוויונית לכולם".

   

  המחאה החברתית - כותרות אחרונות:

   

  לדברי סופר, "יש פה קשיים של אוכלוסייה שלמה שסובלת ממצוקה, אבל צריך להודות באמת - החברה הפסיקה לשים לעצמה גבולות. רוצים הכול ועכשיו מהר... אני חושב שצריך לשים את הדברים בפרופורציות. כשאתה מסתכל מסביבך: הסטנדרט של הבנייה - דירות יוקרה בלבד, מיליון שלוש מאות אלף איש יוצאים הקיץ לחו"ל. כולם רוצים להיות שווים ולהרגיש שווים יותר, רוצים כוח קניה יותר גדול. אנחנו לא חיים במדינה קומוניסטית, כולנו חיים באותה רמת מחייה".

   

  סופר התייחס לתגובת נתניהו, ואמר: "ראש הממשלה קשוב לעניין, הוא לא מנותק, הוא מבין היטב את מה שקורה, הוא מקשיב, ורואה ומבין את מה שקרה. הוא מבין שיש פה העצמה של תהליך".

   

  עם זאת הדובר סייג את דבריו והשווה את מצבו של של הישראלי הממוצע, למצב הפלסטינים: "יש סוג של הגזמה. בואו ניקח גברת מרמאללה, מחאן יונס, או מבית לאהיה שמסתכלת על החברה הישראלית..., צריך לראות בפרופורציה, ישראל במצב כלכלי מצוין".


  ירושלים, אמש - פקק בדרך לנתב"ג? (צילום: נועם מושקוביץ)

   

  בהמשך דבריו השווה סופר את מצב ישראל למדינות אחרות בעולם. "ארה"ב בעוד יומיים עלולה להיות חדלת פירעון", אמר. "יוון - אם אתה מתנהג בצורה לא אחראית במשק הכלכלי - אתה עלול להגיע למצב של יוון - חדל פירעון".

   

  "אין תוכנית סדורה - יש כוונה"

  "אני לא מפחית אף אחד - המחאה הזאת היתה 100 אלף, 150 אלף או גם 200 אלף, היא קיימת ואמיתית, ויש לטפל בה ולשנות סדרי עדיפויות, והדברים ישתנו. זה תהליך רציני".

   

  בתשובה לשאלה האם יש לראש הממשלה תוכנית סדורה הודה סופר: "אני לא רוצה לומר שיש תוכנית סדורה, יש כוונה. אני רוצה לומר אמת. עלתה פה מצוקה, היא אמיתית, יש אנשים שלא גומרים את החודש - אולי צריך לסגור להם את האשראי.

   

  "התוכנית תידון בצוות שיוקם על ידי ראש הממשלה. כל הנטל שמוטל על המעמד הבינוני יידון, זה יוצג לציבור, והמבחן יהיה מבחן המעשה".

   

  בעניין מאבק הרופאים אמר סופר: "העניין הזה יסתיים בזמן הקרוב. ראש הממשלה היה מעורב בתהליך כולו, יש לו את ליצמן שמטפל בסוגייה ישירות ומעדכן אותו". בהקשר זה השתמש סופר בתירוץ הביטחוני ואמר: "יש לו סדר יום מלא. יש עדיין חיזבאללה, יש עדיין איראן, חמאס".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו בממשלה, הבוקר
  צילום: מרק ישראל סלם
  מומלצים