שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

חוק הווד"לים לאישור: "ייפרצו גבולות המאבק"

הכנסת אמורה לאשר את ה"סופרטאנקר" של נתניהו. אנשי האוהלים והסטודנטים טוענים שבעלי ההון ירוויחו ומבטיחים שכבישים ייחסמו ויהיה שמח: "נעלה מדרגה בכל הארץ"

נתניהו רואה בו מפתח לפתרון בעיית הדיור ו"פתיחת הפלומבות" של הביורוקרטיה, אבל מארגני מחאת האוהלים מבטיחים שאישורו הצפוי של חוק הווד"לים היום (ד') בכנסת יוביל לעוד שיא בהתפרצות הזעם העממית. מקורבי ראש הממשלה אמרו אמש שאינו מתכוון לוותר על החוק.

 

"אם החוק יעבור אנו מתכננים להעלות את המחאה מדרגה בכל הארץ, יש לנו כמה הפתעות שנמצאות על גבול החוקיות", אמר אמש ל-ynet רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים של תל-אביב.

 

מחאת האוהלים - כל הכתבות האחרונות ב-ynet

מדברים על המאבק - בפורום מחאת האוהלים  


שעון עצר לקראת ההצבעה על חוק הווד"לים (צילום: מוטי קמחי)

 

בפגישות אתמול, אחת הנקודות שעליהן הושגה הסכמה רחבה בין מובילי המאבק היא שיש להתנגד לחוק ועדות הדיור הלאומיות, ה"סופרטאנקר" לבנייה של נתניהו. לטענתם הוא משרת בעיקר את הקבלנים ובעלי ההון, שיוכלו לקבל ידיהם קרקע ציבורית ולהרוויח במהירות ובלי התנגדויות.

 

לדברי רגב קונטס, מראשי מאבק האוהלים, "המאהלים בכל הארץ ממתינים במתח למבחנו הראשון של הרצון הטוב של הממשלה ומידת האזנתה לקריאת רוב רובו של הציבור - לפחות להסיר באופן זמני את חוק הווד"לים מסדר יומה של הכנסת עד תחילת ההידברות. אם חוק הווד"לים יעבור יראו בכך המאהלים שבירה של כל החוקים וגם במאבק ייפרצו הגבולות".


המפגינים מתכננים הפתעות? (צילום: ישראל אביטבול)

 

הדיון בהצבעה על החוק בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת אמור להתחיל ב-11:00. הוא יועבר בשידור חי ב-ynet. במקביל, ב-12:00 מתכננת התאחדות הסטודנטים לחסום שורת צמתים ברחבי הארץ: צומת האודיטוריום בחיפה; צומת הכניסה לבאר-שבע;

 צומת רעננה - בית ברל; צומת הרצל לבקוביץ' ברחובות; צומת סיני בקריית שמונה; צומת M הדרך ליד מכמורת; צומת מורשה באריאל; וצומת השומרים בטבעון. עוד לפני כן ייתכנו פעולות מחאה אחרות.

 

"אני מאמין שלח"כים לא יהיו חיים קלים, לא בבית ולא בכנסת", הבטיח לבנה. "יהיה פה שמח. זה גם בטוח יעשה בילד-אפ להפגנה הגדולה הבאה. מתוכננים חסימות כבישים בכל הארץ ועלייה לכנסת מצד הסטודנטים וקבוצות מרכזיות אחרות, כולם רק ממתינים ל-SMS".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתכננים חסימות כבישים
צילום: גיל יוחנן
צילום: ירון ברנר
רגב קונטס (מימין). "מבחן ראשון"
צילום: ירון ברנר
מומלצים