שתף קטע נבחר

מדריך וידאו: 4 תרגילי טרום שחייה לפעוטות

אחד הבילויים המועדפים על פעוטות בגילאי שנתיים-שלוש הוא הבילוי בבריכה. ניתן לנצל את הזמן כדי לעבוד איתם על מספר תרגילים מהנים שיחזקו את השרירים ויכינו אותם לשחייה. מאמן השחייה אורי סלע מדגים, במדריך מצולם, מה ניתן לעשות

פעוטות בגילאי שנתיים-שלוש עדיין לא מוכנים ללמוד שחייה, אבל הם מאוד אוהבים, בדרך כלל, לבלות בבריכה. את הבילוי במים אפשר לנצל גם כדי להעניק להם ערך מוסף של חיזוק השרירים.

 

גם הילדים הגדולים יכולים:

 

חשוב לדעת כי אין תרגיל אחד שהוא הנכון ביותר לילדים בגילאים הללו. מה שהכי חשוב עבורם זה החיבוק, האהבה וההנאה שלכם, ההורים, במים וכמובן החוויה החיובית שלהם. אם אתם מחפשים רעיונות נוספים הכנו עבורכם כמה שכל אח יכול לעשות עם ילדיו - בלי צורך בעזרים מיוחדים:

 

1. שחייה עם בננה סגורה והגה

התרגיל: הילד מחזיק את ההגה (יוצרים אותו באמצעות סגירית "בננה" על ידי חישוק) שמציף אותו ונותן לו תחושת ביטחון והרגשה של דג במים. הוא משכשך ברגליים ומתקדם במים לאיזה כיוון שהוא רוצה. כדאי לזרוק לילד חפץ צף, כגון ברווז או כדור, על מנת שינסה להגיע אליו. בזמן השחייה מומלץ לנסות שהישבן של הילד ייגע בבננה, כך שייווצר גם המנח הנכון לשחייה בעתיד.

 

המטרה: התרגיל חשוב להתקדמות במים ושיפור השחייה בעתיד. ניתן לתרגל עם או בלי סנפירים. 

 

2. שחייה עם בננה פתוחה

התרגיל: אוחזים ביד הילד עד שהוא מרגיש בטוח על הבננה - כשהיא פתוחה. ברגע שהוא מושיט יד ומנסה להגיע אל החפץ הצף (כדור, ברווז או כל דבר דומה) אפשר להרפות ממנו.

 

המטרה: בתרגיל זה נוצר איזון ומתפתח שיווי משקל, שחיוני מאוד להמשך שחייה. בנוסף, שליחת הידיים קדימה מחייבת עבודה טובה מאוד של חגורת הכתפיים, כך שהילד יוכל בעתיד, כשילמד שחייה, להרים את הראש לנשימה.

 

3. בעיטות ברגליים וקפיצה למים 

התרגיל: זהו תרגיל מצוין לחימום הגוף וחיזוק הרגליים ולקבלת תחושה והסתגלות למים. בנוסף זהו תרגיל מהנה שגורם לילד לצחוק מההשפרצות על אמא או אבא.

 

המטרה: הבעיטות מחזקות את הרגליים ויוצרות את תנועת הפויינט הנכונה לשחייה. הקפיצה למים מישיבה מלמדת את הילד להיכנס נכון למים בסוג של קפיצת ראש. בשלב מאוחר יותר הילד גם יצלול בקלות לאחר הקפיצה.

 

4. משחקי התקדמות והארכת שרירים

התרגיל: תוך כדי התקדמות עם הרגליים ושליחת יד הפעוט מנסה להגיע לכדור. נוצרת הארכה של הזרוע והכתף וגם שרירי הגב, הרגליים והידיים מתחזקים.

 

המטרה: שריר ארוך בידיים וברגליים הוא שריר בריא יותר, כך שבעתיד ניתן יהיה לחזק את השריר וליצור אלסטיות וגמישות שחשובה מאוד להתפתחות הילד בגילאים אלה.

 

אורי סלע הוא מאמן שחייה, מנהל מקצועי ובעלים של רשת עולם המים


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחייה לפעוטות. הכי חשוב שהם יהנו
צילום: shutterstock
מומלצים