שתף קטע נבחר

סתיו שפיר הצליבה ידיים וגורשה מהכנסת

סתיו שפיר ושני מארגנים נוספים ממחאת האוהלים הוצאו מיציע הכנסת לאחר שהצליבו ידיים בתנועה המסמלת אי-הסכמה. גם ח"כים מקדימה הצליבו ידיים

חוק הוד"לים עבר בכנסת בקריאה שלישית ברוב של 57 תומכים מול 45 מתנגדים. שלושה ממארגני מחאת האוהלים, בהם סתיו שפיר, שישבו ביציע הקהל במליאת הכנסת, הוצאו במהלך ההצבעה, לאחר שנעמדו והצליבו את ידיהם בתנועה המסמלת אי-הסכמה והפכה לסמל המחאה.

 

אבל הם לא היו לבד. גם חברי הכנסת של קדימה הצליבו ידיים בתנועה שהפכה לסמל מאהלי המחאה, כולל יו"ר המפלגה, ציפי לבני. באותה השעה ממש הפגינו מאות וחסמו כבישים מהצפון ועד הדרום. בבאר שבע נעצרו ארבעה.


עשתה איקס וגורשה. סתיו שפיר (צילום: נועם מושקוביץ)

 

סתיו שפיר סיפרה אחר כך ל-ynet: "היינו במליאה, ישבנו בגלריה, הקשבנו להצבעה, ראינו איך מתעלמים מהבקשות שלנו. בשלב מסוים קמנו ועשינו את תנועת האיקס עם הידיים כפי שאנחנו עושים באוהלים, שאנחנו לא מסכימים עם משהו. ברגע שקמנו לעשות את התנועה קפצו עלינו כמה שוטרים והוציאו אותנו החוצה מחוץ למשכן. אחרי הרבה תחינות הסבירו לנו שעברנו על החוק ולא הבנו על איזה חוק עברנו, ידוע שאסור למחוא כפיים, אבל התברר שאסור לעשות כל סימן של מחאה".

 

לדברי שפיר, "זה לא כל כך משנה כי אין לנו הרבה מה לעשות שם ממילא. החוק עבר, הכנסת ממשיכה להתעלם מהבקשה שלנו. לפני ההצבעה

 פנינו לכל ח"כ שפגשנו בדרך למשכן, ביקשנו שיעשו צעד אחד לקראתנו וימתינו עם ההצבעה, אבל לא נענו לבקשה".

 

קדימה מסרה בתגובה לאישור החוק: "נתניהו שם פס על המחאה. הממשלה המנופחת בתולדות ישראל הוכיחה שהיא גם האטומה ביותר בתולדות ישראל. שרי הממשלה מדברים גבוהה גבוהה על הקשב למחאה הציבורית ובפועל יורקים עליה ממשכן הכנסת. במקום להיות נאמן לציבור, נתניהו נאמן רק למשנתו הקיצונית שהובילה לזעקת מעמד הביניים - שמתברר שלא חודרת את חומות האטימות של הקואליציה. נתניהו במו ידיו מוציא את הציבור לרחובות ומוכיח שאינו ראוי לאמון העם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאת הח"כים
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים