שתף קטע נבחר

הליכוד בשלו: המוחים - קיבוצניקים ושמאלנים

אחרי פרק הסושי והנרגילות, מגיעות האשמות חדשות נגד המפגינים. בכנס של הליכוד באור יהודה, האשים ח"כ איוב קרא: "מה גיליתי במאהל בטבריה? שהביאו אנשים מהקיבוצים עם חולצות כחולות ופס אדום. זו מחאה פוליטית". ראש העיר בית שאן, ג'קי לוי: "הקרקע בוערת. מיליון איש ייצאו לרחובות"

הסושי והנרגילות - פרק ב': דווקא בערב שבו הפגינו 10,000 עובדים בבית ההסתדרות בתל-אביב, מאות צעדו עם עגלות ורבים אחרים צעדו לביתו של שר החינוך, גדעון סער, בחרו כמה חברים בולטים בליכוד להמשיך ולנגח את המפגינים. סגן השר לפיתוח הנגב והגליל, ח"כ איוב קרא, גינה אותם "שמאלנים" ו"קיבוצניקים עם חולצה כחולה ופס אדום".

 

אבל מבין הדוברים בכנס שארגנה הערב (יום ה') ח"כ מירי רגב באולם "חאן הדקל" באור יהודה, היה גם מי שהבין שהמצב בשטח קשה. ראש העיר בית שאן, ג'קי לוי, הזהיר: "בשבוע שעבר היו 150 אלף. עדיין לא נכנסו עיירות הפיתוח והחרדים. אם ייצאו, יהיו מיליון איש. התעוררו". לוי, בנו של דוד לוי, מי שהיה אף הוא סמן חברתי בליכוד, אמר כי הכנס אינו מכוון נגד ראש הממשלה או שר האוצר, אך מנגד הזהיר כי אינו רוצה "כלכלה בריאה וליכוד באופוזיציה". 


מירי רגב ואיוב קרא בכנס באור יהודה (צילום: מוטי קמחי)

 

מחאת האוהלים - סיקור מלא ב-ynet

 

"אני לא מציע לומר שהמחאה היא של שמאלנים. אם לא נקשיב, נרד לאופוזיציה". לוי קרא שלא להקשיב לאלו הקוראים להסיר את הרסן מעל הבנייה בהתנחלויות: "חברינו שכחו: השלטון לא מובטח לאף אחד. במקומות של הליכוד ספגו מכה. הקרקע בוערת. הקוטג' זה רק סימפטום. כשאנו בשלטון זה נעים וכיף. שלא נסתנוור ונאבד הקשר עם האנשים למטה".

 

איוב קרא האשים את ממשלת אולמרט במצוקה החברתית: "הייתי בטבריה וקראו לי לבוא למאהל. מה גיליתי? שהביאו אנשים מהקיבוצים עם חולצות כחולות ופס אדום. זו מחאה פוליטית. אנחנו בעד לבחון מחדש המיסוי, הדלק, הקוטג'. מי שהסיר הפיקוח על הקוטג' זה אחד שיושב בבית סוהר. הם בחוצפתם באים להטיף לנו? הם העלו מחירי הקוטג' והקפיאו הבנייה במרכז. קיבלנו מדינה בפשיטת רגל. אולמרט זרק מיליארדים על מלחמות סתם".

 

 

"לא ייתכן שנקרא לאנשים מסוממים"

דברי הנואמים הופרעו פעמים רבות, כאשר פעילי ליכוד קפצו. "אני גר בבית שמש, גם אני מסומם? גם אני שמאלן? לילדים שלי לא מגיע?", זעק אחד מהם. אחר הוסיף: "איפה הליכוד של פעם. כולם פה לקקנים".אלי וענונו מבית שמש אמר: "באתי לעורר את מי שנמצא כאן. לא ייתכן שקורה מה שקורה ונקרא לאנשים מסוממים. אנחנו הקמנו את המאהל בבית שמש. הילדה שלי בת 31, וגרה עם שני ילדים אצלי בבית. בואו ניתן לאנשים לחיות. בונים עשרים אלף יחידות דיור רק לחרדים. הבת שלי לא יכולה לקנות דירה. מה נגיד לקצין צעיר, שלא תהיה לו דירה עוד שנתיים


"אם לא נקשיב, נרד לאופוזיציה", הפגנת ההסתדרות (צילום: ירון ברנר)

 

ח"כ מירי רגב אמרה לפעילים: "הימים ימי חשבון נפש. מבחן לחוסנו של הליכוד. זה מפגש חירום של המחנה החברתי. באנו כולנו לומר שיש לנו הכח לשנות. כמה אירוני שבימים של זכרון חורבן הבית, המחאה רוצה לשמור על הבית. המחאה רוצה להפסיק את החזירות. לליכוד הזדמנות היסטורית לתקן העוול. אני שמחה על כך".

 

"הנושאים החברתיים הם הלב של כל אחד במדינה הזו", הוסיפה רגב. "בזמן שנתניהו היה שר אוצר הציבור אמר דברו - שלחו אותנו לאופוזיציה. לא בגלל הביטחון או ירושלים, אלא בגלל אובדן החמלה האנושית. תנועה צריכה לזכור מי שלח אותה לכנסת, אם נשכח זאת - נמצא עצמנו על שרטון ולא בשלטון".

 

והיו בכנס גם מי שחשבו שהממשלה אינה רחבה מספיק. סגן ראש מועצת אבן יהודה, אבי הררי, קרא למנות את רגב לשרה בתחום החברתי. ואילו יו"ר סניף חיפה של הליכוד, הרצל עכו, אמר כי "זה כנס תמיכה בראש הממשלה. ביבי ויובל עשו גדולות בכלכלה. מה שאנו מבקשים שיפתחו את העיניים בתחום החברתי". שלמה מדמון, חבר מזכירות הליכוד: "הם לא ילמדו אותנו מה זה חברתי. ז'בוטינסקי לימד אותנו מה זה חמשת המ"מים. אם ניישם, נקבל 44-45 מנדטים ונוכל למשול".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ימי חשבון נפש. ח"כ מירי רגב
צילום: מוטי קמחי
מחאה פוליטית. הכנס באור יהודה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים