שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

היסטוריה באילת: אלף מפגינים קראו לשינוי

עיר הנופש המנומנמת התעוררה בקול רעש גדול מצעדה גדולה של מפגינים בליבה הפועם. מאות מחו גם בדימונה

שיאה של מחאת האוהלים  הגיע עד לקצה הדרומי של ישראל. במקביל להפגנה ההמונית בתל-אביב ול מפגן הכוח המרשים בירושלים, יצאו הערב (שבת) למעלה מאלף בני אדם לרחובות אילת בקריאה לצדק חברתי ולשינוי סדר העדיפויות הלאומי.

 

מחאת האוהלים - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

הבועה האילתית השלווה בדרך כלל התפוצצה הערב ברעש גדול. יותר מאלף בני אדם הגיעו לרחבת קמפוס אוניברסיטת בן גוריון בעיר, משם יצאו לצעדת מחאה לאורך שדרות התמרים העורק הראשי של אילת. במהלך הצדעה, עברו המפגינים בשכונות הקשות של העיר, בהן מתגוררים פליטים רבים לצד משפחות ותיקות, חלפו במרכז המסחרי וכן בלבה הפועם של העיר - הטיילת התיירותית. הם נשאו שלטים וקראו קריאות: "אריק תתעורר - ביבי ישן".


מפגינים באילת. "צדק זה לא רק כוכב"

 

המסע התנהל בסדר מופתי וללא הפרעה, תוך שהצועדים דורשים צדק חברתי ודיור בר-השגה, "לא יתכן שחצי מהדירות בעיר מוחשכות. מדובר בדירות שנרכשו על ידי זרים ונשארות נטושות רוב השנה בעוד שלאנשים רבים אין אפשרות לדיור ראוי", אמרה ל-ynet אופיר מלכי, שמחתה גם על הקושי שבמימון חינוך ילדיה. "אני אמא ל-4 ילדים בתיכון וביסודי", אמרה מלכי, "ביקשתי הלוואה מהבנק כדי לרכוש לילדים ציוד לבית הספר".

 

אנשי כוחות ההצלה והכיבוי שליוו את הצועדים בעיר הדרומית הביעו אף הם את הערכתם למהלך ואמרו ל-ynet כי "מזמן

לא נראתה באילת צעדת מחאה שהצליחה להוציא כל כך הרבה אנשים מהבית. זהו רגע היסטורי".

 

סימון בן דוד, ממארגני המחאה, הוסיף כי "אילת היא חלק ממדינת ישראל. יכולת ההשתכרות של העובדים היא קשה יותר וקטנה יותר מאשר במרכז הארץ. אין לנו היי-טק, אין לנו מפעלים ובבתי המלון מרוויחים משכורות יסוד. כשצריך לשלם משכנתא, לא נשאר ממה לחיות. משפחה ממוצעת לא מצליחה לגמור את החודש, וכך קורה שאנשים עובדים בכמה עבודות כדי לאפשר למשפחות שלהם חיים טובים יותר".

 

מעט צפונה משם, הפגינו גם כ-300 בני אדם בדימונה, תוך שהם צועדים לעבר צומת הכניסה הראשי בעיר. המפגינים קראו לצדק חברתי ומחו, בין היתר, על יוקר המחייה. קובי יפתח, ממארגני ההפגנה, אמר ל-ynet כי הופתע מכמות האנשים שהגיעה. "דימונה מצעידה את הנגב. הנגב כאן הוא לב הפיתרון. אני רואה שלאט-לאט ההפגנות מתחילות להתעצם בכל הארץ ואני מקווה שזה ימשיך ככה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים