שתף קטע נבחר

טרכטנברג: "אנחנו שונים, יש לנו רגישות חברתית"

"צוות רוטשילד" התכנס לישיבה ראשונה, היו"ר אמר כי הוא "נפעם מההזדמנות הנדירה לחולל שינוי" ואמר לחברים הרבים בוועדה: "בגל המחאה יש הבעת כמיהה לצדק חברתי"

22 חברים ב"צוות רוטשילד" שאמור לשנות את סדרי העדיפויות, היום (ג') הם התכנסו לישיבה ראשונה - על רקע תקריות בין פעילי מחאת האוהלים לעיריית תל-אביב. בפתח הישיבה אמר פרופ' מנואל טרכטנברג, יו"ר הצוות לשינוי חברתי-כלכלי שמינה ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הוא "נפעם מההזדמנות הנדירה לחולל שינוי לטובה במדינה היקרה שלנו. אין לנו ברירה אלא להצליח במשימה".

 

טרכטנברג הצביע על ההבדלים בין הצוות בראשו הוא עומד לבין ועדות קודמות: "הוועדה הזו שונה מאחרות נוכח הצורך ברגישות חברתית. אתם, חברי הצוות, ניחנתם בשילוב בין מקצועיות ורגישות חברתית". הוא הזכיר את ט' באב ואמר: "זהו אירוע מרגש, זהו גם אחד הימים הקשים ביותר בלוח השנה העברי. אך מעבר לחורבן הוא מסמל גם התחלה חדשה לעם היהודי. אני מקווה שתחילת עבודת הצוות ביום הזה תסמל פתיחה חדשה לעתיד טוב יותר".

 

ראש "צוות רוטשילד" אמר כי בגל המחאה יש "הבעת כמיהה למשהו ממשי שנקרא צדק חברתי". לדבריו, "השינוי תלוי ביכולת ההקשבה שלנו, וביכולת לתרגם את רחשי הציבור לשפת ההבנה המקצועית ולשפת העשייה המדינית. זה לא דבר קל, אך אנחנו נעשה את זה".

 

בעת שהבכירים התכנסו כדי לדון בפתרונות האפשריים, הפעילים במאהלים חששו מפינוי. ישי סקלי מהמאהל בשדרות נורדאו בתל-אביב אמר כי פקחים מהסיירת הירוקה פינו שני אוהלים שקרסו, לפני שקיבלו מהעירייה הוראה להפסיק את הפינוי. לדבריו, מהמאהל בשדרות בן-גוריון נלקחו שלושה אוהלים. במאהל לוינסקי עצרה המשטרה פעיל מתנועת "אתיופים מאוחדים בע"מ", שהצטרפה אמש למאהל.

 

הבוקר ביקר במאהל בשדרות רוטשילד יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין. הוא הביע הזדהות עם המוחים וטען כי "האמירות שאנחנו הבעיה לא יוצאות מכאן". לדבריו, "הגיע הזמן לשלב ידיים ולמצוא פתרונות, כדי שהמחאה לא תהפוך למחאה שתבוזבז".

 

אדם דובז'ינסקי, פעיל מאבק המחאה בשדרות רוטשילד, השובת רעב זה שלושה שבועות, הודיע כי יסיים את שביתת הרעב

בצאת ט' באב. לדבריו, אתמול הוא התפנה לביתו שבירושלים להשגחה רפואית, כיוון שלא חש בטוב.

 

היום בצהריים עצרו שוטרים במאהל לוינסקי בתל-אביב את אורי בריהון, יוזם קבוצת "אתיופים מאוחדים בע"מ", בטענה שתקף שוטרת שהתכוונה לתת לו דו"ח על חציית כביש ברמזור אדום. איתי ברק, מיושבי המאהל, אמר ל-ynet: "אורי אינו אדם אלים. מוזר מאוד שכשעה לפני המעצר היו במאהל שני גברים ששאלו מי מנהיג את הקהילה האתיופית פה. אחר כך הם הוציאו תעודות שוטר, והתברר שהם שוטרים סמויים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוועדה, בישיבה הראשונה
צילום: משה מילנר, לע"מ
מאהל לוינסקי. פעיל נעצר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים