שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הפתרון של ישי למצוקה: אלפי דירות במזרח י-ם

  שר הפנים ישי אישר להקים 1,600 יחידות דיור בשכונה החרדית רמת שלמה, הנמצאת מעבר לקו הירוק. בקרוב תאושר גם תוכנית לבניית 700 דירות בפסגת זאב, הנמצאת גם היא מעבר לקו הירוק. עוד 2,000 דירות ייבנו בגבעת המטוס בבירה

  התשובה למצוקת הדיור בירושלים? שר הפנים אלי ישי אישר אמש (יום ד') תוכנית לבניית אלפי יחידות דיור בבירה, כמחציתן מעבר לקו הירוק.

   

  השר ישי חתם על תוכניות לבניית 1,600 יחידות דיור בשכונה החרדית רמת שלמה בבירה, הנמצאת מעבר לקו הירוק. בקרוב יושלם אישור של תוכנית לבניית 700 יחידות דיור בשכונת פסגת זאב, הנמצאת גם היא מעבר לקו הירוק. בנוסף משרד הפנים צפוי לאשר תוכנית לבניית 2,000 יחידות דיור בגבעת המטוס בעיר.

   

  מקורביו של שר הפנים אמרו כי הוא רואה את בניית אלפי יחידות הדיור בבירה כאחד הפתרונות למצוקת הדיור. לדברי המקורבים, לפני כחצי שנה - עם תחילת חקיקתו של חוק הווד"לים וכדי לפתור את המשבר בנושא, הוא הקים ועדות משנה בכל ועדות התכנון והבניה המחוזיות, ואישור הבניה הנוכחי הוא אחד מתוצאותיו. במשרד הפנים הוסיפו כי במקביל אושרה גם בניית כ-7,000 יחידות דיור באזור חיפה, ובקרוב יאושרו עוד תוכניות במקומות נוספים בארץ.

   

  אין זו הפעם הראשונה החודש שמשרד הפנים מאשר בנייה מעבר לקו הירוק. בתחילת החודש נמסר כי מתכננת מחוז ירושלים חתמה על

  מתן תוקף על 930 יחידות דיור בהר חומה, שנתיים לאחר שהוועדה המחוזית החליטה על הפקדתן. המשמעות היא שכעת ניתן לשווק את הקרקע ליזמים למימוש תוכניות הבנייה.

   

  בעקבות האישור, פרסם האיחוד האירופי הודעת גינוי. "הבנייה בהתנחלויות פוגעת באמון בין שני הצדדים", אמרה שרת החוץ של האיחוד האירופי בשבוע שעבר. "האיחוד האירופי האיץ בממשלת ישראל לשים סוף להרחבת ההתנחלויות בגדה המערבית, כולל במזרח ירושלים", ציינה אשטון והוסיפה כי "הרחבת ההתנחלויות היא אינה חוקית לפי החוק הבינלאומי".

   

  גם בוושינגטון הביעו מורת רוח. "פעולות חד-צדדיות חותרות תחת המאמצים לחידוש המשא ומתן הישיר", אמרו במחלקת המדינה, "ישראל והפלסטינים צריכים לפתור את המחלוקות ביניהם בסוגיית ירושלים באמצעות שיחות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים