שתף קטע נבחר

באר שבע: הצעת נישואין מול אלפי מפגינים

בועז גרדוס, 29, מהפעילים המרכזיים במאהל בדרום, כרע על ברכו מול אלפים, והציע נישואין לחברתו, אדר מירון בת ה-31. זה נחתם בנשיקה. צפו

האישי הוא ציבורי: יום אחד יוכלו בועז גרדוס ואדר מירון לספר לילדיהם שאבא הציע לאמא נישואים מול אלפים שדרשו צדק חברתי בבאר שבע. גרדוס, 29, מהפעילים המרכזיים במאהל בנגב, כרע על ברכיו בשיא העצרת בבירת הנגב: "אין לי בית אבל יש לי אהבה. החלטתי להציע נישואין לחברה שלי. אני ישן באוהל במקום לישון איתה. חשוב שתדעי שאני אוהב אותך. האם תינשאי לי?"

 

אדר, 31 פעילה מרכזית במאהל, חייכה בביישנות ואמרה כן. זה נחתם בנשיקה: "העם דורש צדק חברתי. העם דורש אהבה, כבדו אחד את השני", זעק בועז לקהל הנרגש.

 

  

"אני כבר הרבה זמן חושב על חתונה ומפחד", סיפר בועז בשיחה עם ynet. "מפחיד להיות זוג צעיר בישראל. אתה פשוט לא מצליח לשרוד כלכלית. כשראיתי שכל העם איתי באותה סירה ואנו בדרך לשינוי, קיבלתי תקווה. אדר אהובתי, הסכימה ברוך השם".

 

אדר אומרת שהמחאה הבליטה את האכפתיות של בועז כלפי אחרים, "זה חיזק את האמון שלי בו. לראות אותו חוזר הביתה אחרי משמרת לילה במפעל ואז יוצא ישר לחבר'ה במאהל ולסדר דברים עבור העצרת - זה גרם לי להעריך אותו אפילו יותר. באמצעות המחאה הזו קיבלנו תקווה. לפני זה חשבנו: איך נקנה בית? איך נגדל ילד? איך נשלם שכירות? הוא אמר לי כל הזמן - נסתדר. המחאה הזו נותנת לנו תקווה שנצליח לחיות בכבוד. אנו לא עניים ולא עשירים. בועז עובד במפעל קמדע בבית קמה בתור עובד ייצור, ואני רקדנית פלמנקו ומלמדת פלמנקו".

  

"אני מקווה", אומר גרדוס, "שיש עוד זוגות רבים שמקבלים ביטחון מהמחאה, כי יש רבים שנמנעים כמונו מחתונה למרות שהם זוגות עובדים. אני מקווה שמי שרואה אותנו בממשלה היום יבין שבתור צעירים שרוצים לבנות בית בישראל אנו זקוקים לשינוי".

 

מירון סיכמה: "ממשלת ישראל חייבת להבין שאם לא תיתן לנו עתיד, נחפש בלית ברירה מקום אחר. היא חייבת לשמור על הדור הצעיר כאן בישראל שאנו אוהבים כל כך. אנו כבר עייפים מלהילחם על ההישרדות היומיומית שלנו. שנינו עובדים, אני עם תואר שני בחינוך, ובועז עם תעודה. ואנו נחושים להגשים את החלום שלנו כאן ולא במקום אחר. להביא הרבה ילדים ולגדל אותם בכבוד עם חינוך טוב, מערכת בריאות טובה וקורת גג ראוייה. תרמנו למדינה כל חיינו, מגיע לכולנו שגם המדינה תיתן לנו את הדברים הבסיסיים הללו".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כרע על ברכו מול אלפים
צילום: הרצל יוסף
צדק חברתי ונישואים. באר שבע
צילום: אלי אלגרט
מומלצים