שתף קטע נבחר

כך תזהו פייקים בפייסבוק

לא כל החברים שלכם בפייסבוק הם אנשים אמיתיים. חלקם אפילו ממש לא אמיתיים. ויטה קיירס תלמד אתכם איך לצוד אותם

<< לונדון: בלקברי בשירות המהומות

 

אם פייסבוק היתה מדינה היא היתה המדינה השלישית בגודלה בעולם. מצד שני, היא גם היתה המדינה עם הכי הרבה אזרחים מזוייפים. מאחר וגם מזוייפים רוצים להיות מקובלים בחברה, סביר להניח שגם אתם מחזיקים ברשימת החברים שלכם אנשים מזוייפים שעסוקים בלמכור לכם מוצרים מזוייפים לא פחות.

 

מה הפייקים רוצים מכם?

חלק רוצים למכור לכם מוצרים שלא אושרו על ידי משרד הבריאות או לנסות ולשכנע אתכם להצטרף לאתר תוכן המשווק אלטרנטיבה לבגדים. חלק אחר, מסוכן יותר, מעוניין להשיג כמה שיותר מידע עליכם ולגרום לכם להוריד קבצים שיעניקו גישה לחשבונות נוספים שאתם מנהלים ברשת. בין אלו לאלו, יש גם את החברים שלכם, האמיתיים, שחושבים שזה יהיה ממש קטעים אם הם יצליחו לפתות אתכם לנהל רומן וירטואלי עם קטינה וישלחו את הפרוטוקול לבת הזוג שלכם. שווה לשקול גם את החברות איתם.

 

לפני שאתם מוסיפים את החבר החדש לאוסף הפרופילים שלכם, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להבין מי מתחזה - ולמי יש סתם תמונת פרופיל שדומה לתמונה של כוכבת פורנו.

 

1. תמונה שווה אלף עוקבים

העולם הוא מקום אדיר ומורכב, ולכן יכול להיות מאד שכוכבת פורנו אמריקאית תחליט להתגייר, לשנות את שמה ל"אורלי לוי" ולחפש חברים ישראלים שיעשו לה סיבוב בנתניה. יכול להיות, אך לא סביר. לכן, אם תמונה של מציעת החברות החדשה נראית כמו הגשמת חלום כחול, רב הסיכויים שהיא מזויפת או שאתם צריכים להתעורר. החדשות הטובות הן, שהודות לשירות חיפוש התמונות החדש של גוגל, אפשר לגלות במחי הקלקה את זהותו של המצולם. כך למשל אפשר לגלות ש-Avi Cohen הוא בעצם Alan Ritchson, דוגמן הלבשה תחתונה למטרוסקסואלים.

 


 

כמו כן שימו לב: לא, נינט לא רוצה להיות חברה שלכם, סאשה גריי לא רוצה לעשות לכם לייקים ואם "יואל ל" דומה לבחור ההוא מ"האנטומיה של גריי" זה בטח בגלל שזו תמונה של הבחור ההוא מ"האנטומיה של גריי".

 


 

לכך מצטרף חוק התמונה הבודדת. הנה פרדוקס; מצד אחד, פייקים ניחנו בפוטוגניות מופלאה. מאידך, הם מסתפקים בתמונה אחת בלבד. יכול להיות שזה משום פייקים לא אוהבים לצאת לחיק הטבע, לאכול במסעדות או להצטרף למהפכות חבריות ויכול להיות, שהם פשוט מאד ביקורתיים כלפי עצמם.

 

2. ספר לי מי חברייך ואומר לך שאתה פייק

שלושה גורמים אמורים להזהיר אתכם שאתם ניצבים מול פרופיל פייק: מספר החברים, שמות החברים ומינם. אתם אולי לא נולדת אתמול, אבל גם פייסבוק לא. לכן, אם אתם נתקלים בפרופיל טרי של גבר או אישה אטרקטיביים עם עשרים חברים, רובם גברים ומהגרת בשם "יאנה הקלילה" - זה בהחלט אמור להדליק לכם נורה.

 


 

תמרור אזהרה נוסף הוא מספר החברים המשותפים שיש לכם עם הפייק שלרב נושק לאפס. אם כבר יש לכם אומלל אחד במשותף, לרוב מדובר בפייק אחר שכבר אישרתם - או באהבל הזה שכבר מזמן זממתם להסיר מרשימת החברים.

 

3. הפייק נשאר על הקיר

גם לצורת החיים הנחותה ביותר יש מה לומר כאשר ניתנת לה ההזדמנות. קיר נקי לחלוטין, או לחלופין, מלא בתיוגים בסגנון "שושנה שעווה" או "עבודה דיסקרטית בחו"ל" אמור לרמוז לכם שאין טעם לשלוח הודעות "ערה?" לבעלת הפרופיל.

 

עוד תופעה מעניינת היא העובדה שכל ספאמר הוא קורבן בעצמו לספאמרים אחרים. אם הקיר של "אורלי לוי" מלא בפרסומים על תכשיטים מאת "ענת תכשיטים" והיא מתויגת שש פעמים באלבום ה"בואו לזכות באוטו" של "רני דינור" (ובנוסף יש לה רק תמונה אחת של עצמה) (והתמונה היא של כוכבנית פורנו ותיקה) ( ואין לכם חברים משותפים) - כנראה שצדתם לעצמכם פייק.

 

בפרק הבא: מצאתם פייק? הנה מה שאפשר לעשות איתו

 

משחקים בגוגל פלוס >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל תתנו לתמונה לסובב לכם את הראש
מומלצים