שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כך מחברים ליהדות: 'תגלית' כייפו בתשעה באב

  מתאבלים בספא: הם הגיעו לארץ במטרה להתחבר לשורשיהם, אך בעיצומו של תשעה באב מצאו עצמם צעירי "תגלית" ביום כיף וספא בחמי עין גדי. "דווקא ביום כזה מוציאים אותנו לבילוי, במקום לכותל המערבי", אמר ל-ynet אחד המשתתפים

  "תגלית – פרויקט עם תכלית", אבל תשעה באב הציב סימן שאלה בסוף הסלוגן. ל-ynet נודע כי בעיצומו של הצום יצאו צעירי "תגלית" – ליום כיף וספא בחמי עין גדי.


  צעירי "תגלית" בפעילות. אילוסטרציה

   

  ארגון "תגלית" חרט על דגלו להביא לישראל כמה שיותר צעירים יהודים מרחבי העולם, במטרה לחזק את

  הקשר שבין צעירי התפוצות לישראל ולשורשיהם. הפרויקט הוקם בשנת 2000, במסגרת יוזמה של פילנתרופים יהודים, איחוד הקהילות היהודיות בצפון-אמריקה וממשלת ישראל, על מנת להילחם בתופעת ההתבוללות של צעירי התפוצות, ולחזק את הקשר לישראל.

   

  אלא של-ynet נודע כי בארגון שכחו את אחד התאריכים המשמעותיים וההיסטוריים ביותר של העם היהודי - ט' באב, יום האבל על חורבן בתי המקדש - וביום שלישי שעבר החליטו להוציא את הצעירים שהגיעו לישראל, ליום ספא בחמי עין גדי.

   

  "בילוי במקום סיור בכותל"

  אחד הצעירים שהשתתפו באירוע, והיה מודע לצום ולמנהגי האבלות הנוהגים בתשעה באב - חש כי מדובר באירוניה של ממש. “אנחנו מגיעים למדינת ישראל כדי ללמוד על יהדות ולחזק את הקשר שלנו לעם היהודי", הוא אומר. "ודווקא ביום כזה, שאין סמלי ממנו, מוציאים אותנו לבילוי, במקום לכותל המערבי”.

   

  מבירור שערך ynet עולה כי אין זו הפעם הראשונה שב"תגלית" מתעלמים מלוח השנה היהודי,
  וכי גם בשנה שעברה קיים הארגון יום כיף בתשעה באב. ככל הנראה הסיבה לטעות נעוצה בעובדה שמארגני הסיורים קובעים את הפעילויות לפי לוח השנה הלועזי, ובמנותק מן הלוח העברי.

   

  מהנהלת הארגון נמסר בתגובה: "פרויקט 'תגלית' פועל ברוח היהדות, ומכבד את מועדי ישראל. ביום תשעה באב אנו מנחים את מארגני הקבוצות לקיים את הסיורים כסדרם, תוך שמירה על צביון חינוכי של הסיור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן אגמון
  דברים שלא עושים בתשעה באב. חמי עין גדי
  צילום: אורן אגמון
  מומלצים