שתף קטע נבחר

שירזי הבן: לא קיבלתי פלייסטיישן - ביזיון ביהמ"ש

שי שירזי, המרצה מאסר על סיוע לרצח, עתר לבית המשפט שיעניש את שב"ס על כך שלא מילא את החלטת השופט - לאפשר לו לקנות ולהכניס לתאו את קונסולת המשחק של סוני

העבריין שי שירזי ביקש מבית המשפט לעניינים מנהליים לכלוא קצינים בשירות בתי-הסוהר על ביזיון בית המשפט. הסיבה: הם לא קיימו את החלטת השופט להכניס "פלייסטיישן" של סוני לתאו.

 

האסיר הדורש - כל הדיווחים ב-ynet:

 

שירזי, בנו של העבריין ריקו שירזי, כלוא בתא יחד עם אבי אבוטבול, שהורשע בפרשת רצח רענן לוי. הוא נשלח לחמש וחצי שנות מאסר על חלקו ברצח ארתור מטייב.

 

שירזי במשפטו. היה אמור לקבל פלייסטיישן תוך שבוע (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
שירזי במשפטו. היה אמור לקבל פלייסטיישן תוך שבוע(צילום: ירון ברנר)

 

לפני 11 יום הוא עתר לבית המשפט כדי לחייב את השב"ס להכניס את קונסולת המשחק לתאו שבאגף ההפרדה בכלא רימונים, וזכה לגיבוי של בית המשפט. שירות בתי-הסוהר לא מספק ציוד מותרות לאסירים, אך השופט אברהם טל, מבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, קבע כי שב"ס ידאג שהמכשיר יהיה במלאי והקנטינה תספק את המכשיר תוך שבוע.

 

העתירה: לא ניתן לו לרכוש המכשיר - שב"ס צריך לתת את הדין (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
העתירה: לא ניתן לו לרכוש המכשיר - שב"ס צריך לתת את הדין(צילום: עופר עמרם)

 

מאז ההחלטה עברו כבר כשבועיים, אך לטענת שירזי לא התאפשר לו לרכוש את המכשיר, כפי שקבע בית המשפט. בעקבות כך הגיש היום שירזי באמצעות עו"ד ג'קי סגרון שוב עתירה לבית המשפט, והפעם בבקשה להעניש את האחראים בשב"ס על ביזיון בית המשפט.

 

בבקשה נכתב כי הטלת עיצומים על השב"ס על-ידי בית המשפט, יהיה בה כדי להעביר מסר ברור הן לשב"ס והן לאסירים, שיש דין ויש דיין. שירזי מבקש בין השאר להורות לשירות בתי-הסוהר להכניס את קונסולת המשחק לתאו לאלתר, לחייב את שב"ס לשלם את הוצאות העתירה, וכן להטיל על הממונה מטעם השירות על קיום ההוראות השיפוטיות מאסר ממושך ו/או קנס כספי.

 

כמו כן טען בעתירה: "השירות הפר את החלטת בית המשפט, ומן הראוי שמי שאמון על קיום הוראות החוק גם ידאג למלא את ההוראות השיפוטיות שניתנות לו. הרי 'אם בארזים נפלה שלהבת מה יאמרו אזובי הקיר'. התנהלות שב"ס בעצם אי-קיום הוראות בית המשפט יש לה מחיר, ומן הראוי שהמחיר ישולם על ידי האחראים לקיום ההוראה השיפוטית, שהרי כיצד נוכל לכלוא עבריינים אצל מי שאינו מקיים את הוראות החוק?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישחק בתאו? שירזי
צילום: ירון ברנר
עו"ד ג'קי סגרון
מומלצים