שתף קטע נבחר

המאבטח ביקש שהשודד יסיר את הקסדה, ונרצח

שעות לאחר השוד האלים בבנק בבאר יעקב שנגמר ברצח, מרכיבה המשטרה את חלקי הפאזל והתמונה קשה: השודד ירה במאבטח יניב אנגלר שלוש יריות, משום שביקש ממנו להסיר את הקסדה. הוא נכנס לסניף, גנב כמה אלפי שקלים, ובדרכו החוצה לקח את אקדחו של אנגלר שבאותן שניות נאבק על חייו

רצח את המאבטח - כדי לשדוד כמה אלפי שקלים. ביחידה המרכזית של מחוז מרכז ממשיכים לאסוף את שברי המידע ולהרכיב את הפאזל של השוד האלים שהתרחש הערב (יום ב') בסניף בנק פועלים ברחוב האיילה בבאר יעקב, במהלכו נרצח המאבטח יניב אנגלר משלוש יריות שירה בו השודד. לפי החשד, מדובר בעבריין קר רוח, אשר מכיר היטב את האזור. לפי החשד, בכניסה לבנק פרץ ויכוח בינו לבין למאבטח, שדרש ממנו להסיר את הקסדה.

 

עוד בערוץ החדשות:

ב"ש: נעליים הושלכו לעבר חברי ועדת טרכטנברג

האו"ם: אלפי פליטים פלסטינים נמלטו מלטקיה 

יש הסכמה: הרופאים והאוצר בהליך גישור

 

הוויכוח התפתח לעימות בין השניים, שבמהלכו הצליח השודד להשתחרר מאחיזתו של אנגלר. הוא פסע צעד אחד אחורה שלף אקדח ואז ירה במאבטח למוות שלוש יריות. אחד מעובדי הבנק שהבחין במאבק מיהר להגיש עזרה לאנגלר, אך כששמע את היריות קפא על מקומו.

 

לאחר שירה באנגלר, המשיך השודד לאחד הדלפקים בסניף, שדד כמה אלפי שקלים ונמלט רכוב על גבי אופנוע. בדרך החוצה, עצר ליד המאבטח, כשהוא שרוע על הרצפה ונאבק על חייו, וגנב ממנו את אקדחו.

 

מהחקירה, בראשותו של ניצב-משנה יגאל בן שלום, עולה כי השוד בוצע דקות ספורות לפני סגירת הסניף וככל הנראה פעל השודד לבדו.

 

כוחות משטרה בזירת הרצח (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
כוחות משטרה בזירת הרצח(צילום: אוהד צויגנברג)
 

"בחור משכמו ומעלה"

הראשונים להגיע לסניף הבנק, שכבר נשדד מספר פעמים בעבר, היו שוטרי תחנת רמלה בראשותו של סגן-ניצב שלומי שגיא. החוקרים צפו בסרטי האבטחה ובחנו את המאבק בין המאבטח לשודד וכן את בריחתו. בהמשך פתחו חוקרי ימ"ר בסריקות ברחובות הסמוכים כדי לחפש אחר סרטוני אבטחה נוספים ועל-ידי כך לגלות את דרך המילוט של השודד.

 

זמן קצר לאחר הרצח, התגודדו מחוץ לסניף הבנק תושבים המומים ובני משפחתו של אנגלר מיררו בבכי. הם סיפרו כי רק ביום חמישי האחרון הוא חגג את יום הולדתו ה-31 ושאמור היה להינשא בקרוב. אמו פרצה בבכי: "הבן שלי הלך". 

 

השודד ירה במאבטח שלוש יריות. "הוא היה בחור מקסים" (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
השודד ירה במאבטח שלוש יריות. "הוא היה בחור מקסים"(צילום: אבי מועלם)

 

"כולם הכירו אותו פה, הוא היה בחור מקסים", אמרה ליאת ברוך, בעלת עסק שנמצא בסמוך לסניף הבנק. השכנה דליה מרי סיפרה על אדם טוב לב שתמיד סייע לכל מי שנזקק לעזרה. "היה לו כזה לב טוב. תמיד היה עוזר לכל המבוגרים והקשישים, הן עם המכונות האוטומטיות והן בניתוב לאדם הנכון בסניף. היה לו פשוט לב

זהב".

 

גם גל ביצ'קובסקי, שעבד עמו בבנק במשך כשנה וחצי, סיפר על אדם "אדיב, משכמו ומעלה. אני זוכר שלפחות פעם בשבוע הוא היה מקבל איומים מלקוח כזה או אחר, אבל בכל זאת נשאר אדיב ונחמד לכולם. הוא היה בחור משכמו ומעלה".

 

"צריך לזכור שכעובד קבלן השתכר שכר נמוך ולמרות זאת פעל מעל ומעבר למצופה ממנו ונתן את חייו כדי להגן על אנשים אחרים", הוסיף. "אני זוכר כמה הוא היה נדיב למרות שסבל מבעיות כלכליות. פעם אחת נתקעתי ללא מכונית והזדקקתי למונית ספיישל כדי להגיע לבית בסוף העבודה. בלי לשאול יותר מדי שאלות הוא הוציא שטר של 200 שקל מהכספומט ונתן לי אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יניב אנגלר. "היה לו לב זהב"
אמו של אנגלר. "הבן שלי הלך"
צילום: אבי מועלם
מומלצים