שתף קטע נבחר

גלן בק על מחאת האוהלים: לבנות ביהודה ושומרון

הבדרן האמריקני שהגיע ארצה לקידום מפגן התמיכה שלו בישראל, הגיע למסקנה בתוכנית הרדיו שלו שהמוחים ברחובות ת"א הם אנשי שמאל קיצוני ותמה האם חברו לאיסלאמיסטים. על הדרישה לעיגון הזכות לדיור בחוק הסכים בק: "עבד יפה בברית המועצות"

גלן בק , שדרן הרדיו האמריקני השנוי במחלוקת, הרואה עצמו כאוהב ישראל מושבע, מתייצב נגד מחאת האוהלים ששטפה את הארץ, ולימינו של ראש הממשלה. "200 אלף אנשים ברחובות תל אביב תובעים שינוי בתל אביב וקמים נגד בנימין נתניהו, מיהם?" תמה בק בתוכניתו לפני מספר ימים ושמח לתשובה המלומדת שסיפק אחד מחבריו לשידור: "הם ללא ספק מהשמאל הקיצוני".

 

 

החבר, סטיב "סטו" בורגיאר, נימק את קביעתו בעוברו על "רשימת הדרישות" של המוחים. זאת, על אף שבאתר הרשמי של תנועת המחאה, J14, נכתב כי המאהלים עוסקים כעת בתהליך איחוד הדרישות. על הדרישה לעגן את "הזכות לדיור" בחוק אמר חברו לשידור "זה עבד יופי בברית המועצות". את הדרישה להגדיל את נטל המסים על העשירונים העליונים פטר בק באמירה: "אה, להכות את העשירים".

 

"פשוט אין שם קרקעות"

"ואתם יודעים מה העניין עם ישראל?", שאל בק את חבריו והשיב בציניות: "אין שם קרקעות. אין שם שום קרקעות לא מפותחות, בכלל". חבריו הוסיפו: "זאת דרך להוריד את שכר הדירה, לא? לפתח את הקרקע?". "כן, פשוט לפתח", אמר בק, "בכל מקום שהוא, במיוחד ביהודה ושומרון".

 

בק חוזר מספר פעמים על השם "יהודה ושומרון" (Judea and Samaria) תוך שהוא מדגיש את המילה "יהוד" (Jew). "הם עכשיו קוראים לזה הגדה המערבית אני חושב, או משהו, אבל השם האמיתי הוא יהודה ושומרון".

 

"200 אלף דורשים שינוי, מיהם?" (צילום: AP) (צילום: AP)
"200 אלף דורשים שינוי, מיהם?"(צילום: AP)

 

בק וחבריו ממשיכים לקטול גם את הדרישות להקל על תשלומי המשכנתאות, לעצור את הפרטת שירותי הבריאות ולספק חינוך חינם מגיל שלושה חודשים, לפני שהם מגיעים לאחת הטענות המרכזיות בדיונם:

 

"אני תמה אם יש מימון שמאלני עולמי מאחורי זה", אומר בק ומוסיף בציניות: "אבל למה בכלל לבדוק, זה בטח הכל מחאה אותנטית מלמטה. ומה שאתה לא עושה, אל תנסה לבדוק אם יש איזו תנועה איסלאמיסטית שהצטרפה אליהם, הרי הסוציאליסטים והאיסלאמיסטים מעולם לא פעלו יחד".

 

בק הגיע ארצה בסוף השבוע לקראת מפגן התמיכה ההמוני בישראל שהוא מתכנן לערוך בירושלים ב-24 בחודש, תחת הכותרת "משיבים את האומץ".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בק. "אה, להכות את העשירים"
צילום: רויטרס
ההפגנה בבאר שבע בסוף השבוע. "דורשים שינוי בתל אביב"?
צילום: AFP
מומלצים