שתף קטע נבחר

שופרסל: ההכנסות צמחו, הרווח ירד

רשת השיווק מדווחת על צמיחה של 12.5% בהכנסות החברה ברבעון השני לכ-3 מיליארד שקל, ומייחסת זאת להגדלת מספר הסניפים והסבת סניפי ביג לדיל. עם זאת, הרווח הנקי עמד על 79 מיליון שקל, ירידה לעומת 104 מיליון שקל ברבעון המקביל

שופרסל היא הראשונה מבין רשתות השיווק לפרסם את דוחותיה לרבעון השני – והציגה הבוקר (ג') צמיחה במכירות בחנויות זהות ובמכירות למ"ר - גם בנטרול חג הפסח. כל דוחות החברות הקמעונאיות מושפעים מכך שחג הפסח חל השנה ברבעון השני של השנה, ואילו ב-2010 חל ברבעון הראשון של השנה.

 

 

ברבעון השני מדווחת שופרסל על צמיחה של 12.5% בהכנסות החברה לכ-3 מיליארד שקל. בנטרול השפעות חג הפסח צמחו מכירות הרשת כולה ב-6.5%. החברה הסבירה את הצמיחה בהמשך התרחבות במספר הסניפים, לצד הסבת סניפי שופרסל ביג לשופרסל דיל.

 

הצמיחה בחנויות זהות (מדד המחשב את המכירות בסניפים שהיו פתוחים לאורך כל הרבעון השני וכן לאורך כל הרבעון המקביל, ובכך מנטרל את השפעת הסניפים החדשים) עמדה ברבעון השני על 9%, ובנטרול השפעות החג עמדה על 3.6%. המכירות למ"ר צמחו ב-7.8%, ובנטרול הפסח צמחו ב-1.7%.

 

עם זאת, עיתוי מבצעי חג הפסח והסבת הסניפים לפורמט הדיסקאונט פגעו ברווחיות של שופרסל - הרווחיות הגולמית של החברה ירדה ל-26.6% לעומת 27.6% ברבעון המקביל. מנגד, הצליחה החברה להגדיל את הרווחיות התפעולית ל-4.9% ברבעון השני לעומת 4.8% ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של שופרסל עמד על 149 מיליון שקל, עלייה של 16.4%. הגדלת שיעור הרווח התפעולי נבעה מכך ששיעור ההוצאות של החברה על מכירה ושיווק היה קטן יותר ברבעון החולף לעומת המקביל - וזאת בגלל הזינוק בהכנסות החברה.

 

בשורה התחתונה רשמה שופרסל רווח נקי מיוחס לבעלי המניות של 79 מיליון שקל, ירידה לעומת 104 מיליון שקל ברבעון המקביל. ברבעון המקביל רשמה החברה הכנסה משערוך נדל"ן, שבלעדיה היה עומד הרווח הנקי של החברה על 71 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים