שתף קטע נבחר

בת לעובדת זרה נעצרה ותגורש: "סימן לבאות"

שר הפנים הודיע לפני כחצי שנה כי גירוש ילדי העובדים הזרים שמתחנכים במערכת החינוך הישראלית יידחה. לפני חודש פגה הארכה, והיום נעצרו ילדה בת 4 הלומדת בגן ואמה הפיליפינית, ונכלאו בנתב"ג. רשות ההגירה: היא רחוקה מלעמוד בקריטריונים

יחידת עוז עצרה הבוקר (יום ג') עובדת זרה מהפיליפינים ובתה, בת ארבע, אף שהבת מתחנכת במערכת החינוך הישראלית. בארגוני הסיוע לעובדים הזרים אמרו כי זו הפעם הראשונה מאז החליט שר הפנים לדחות את גירוש ילדי הזרים המשתייכים למערכת החינוך בארץ, שילדה כזו מגורשת. הם טענו כי מדובר בצעד ראשון בדרך לגירוש של ילדים נוספים באותו מעמד.

 

עוד כתבות על גירוש העובדים הזרים:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

אמה של הילדה הגיעה לישראל כחוק כשברשותה אשרת עבודה, ובתה נולדה בארץ ומתחנכת במסגרת הגנים העירוניים של עיריית תל-אביב-יפו. היא ואמה נלקחו למתקן המסורבים בנמל התעופה בן-גוריון, ושם הן נכלאו וממתינות לגירוש.

 

ילדים זרים בהפגנה נגד גירושם, השנה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ילדים זרים בהפגנה נגד גירושם, השנה(צילום: ירון ברנר)

 

שר הפנים, אלי ישי, הודיע לפני כחצי שנה כי גירושם של ילדי העובדים הזרים הלומדים במערכת החינוך הישראלית, יידחה. לפני כחודש פגה הארכה שניתנה להם, ובארגוני הסיוע לעובדים זרים אמרו כי מעצרה של הילדה "מסמן באופן חד-משמעי את תחילתו של גירוש הילדים המתחנכים במערכת החינוך הישראלית, אך אינם עומדים בקריטריונים שקבעה הממשלה באוגוסט 2010 בדבר הענקת מעמד לילדי מהגרי העבודה ומשפחותיהם".

 

שר החינוך, גדעון סער, כתב לפני כשנה לשר ישי: "אני משוכנע שמדינת ישראל יכולה לגלות רוחב-לב, ולקבוע כי תלמידים הלומדים במערכת החינוך לא יגורשו".  

 

ארגוני הסיוע: "משרד הפנים אטום"

נועה גלילי מעמותת "ילדים ישראלים" האשימה את משרד הפנים והשר ישי כי החליטו לשבור את הכלים ולהתעלם באופן בוטה מדרישת שר החינוך שלא לגרש את הילדים שמתחנכים במערכת החינוך הישראלית. "משרד הפנים מוכיח שוב ושוב אטימות, וממשיך לעצור ולגרש ילדים שנולדו ומתחנכים בארץ", אמרה, "זה לא הגיוני שהילדים הללו הם הילדים היחידים בישראל שחוששים מהחופש הגדול".

 

מנחת הטלוויזיה דורין אטיאס, שהצטלמה לפני כחודשיים במסגרת קמפיין תקשורתי למען ילדי העובדים הזרים, הוסיפה: "אין לי מילים לבטא את המעשה הנפשע הזה. מעצרה וגירושה של הילדה הוא תעודת עניות למוסר האנושי,

וזה גובל באבסורד. מקומה של ילדה בת 4 הוא לא במעצר, לא משנה מה הרקע של הוריה. הגיע הזמן שיפעילו שיקול דעת מוסרי בסיסי ולא יפעלו רק על פי החוק היבש".

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "אחד התנאים שקבעה החלטת הממשלה באופן מפורש, הוא כי על הילד ללמוד לפחות בגן חובה בשנה שקדמה להחלטה. עד כה, כל עוד מצאנו כי ילדים רחוקים מלעמוד בקריטריונים מבחינת הגיל המינימלי, לא נבדק סוג המוסד בו למדו. במקרה האמור, הילדה רחוקה מלעמוד בקריטריונים, לרבות העובדה שבשנה הקרובה תלמד בגן טרום חובה בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה בעד גירוש ילדי העובדים הזרים
צילום: ירון ברנר
מוחים על הגירוש, מוקדם יותר השנה
מומלצים