שתף קטע נבחר

שטראוס: הרווח צנח ב-40.6% ל-81 מיליון שקל

הכנסות החברה במחצית הראשונה של השנה צמחו ל-3.6 מיליארד שקל, אולם רווחיה נשחקו עקב עליית מחירי חומרי הגלם והפסד משערי מטבע

חברת שטראוס מדווחת על עלייה במכירות, לצד שחיקה ברווחיות. החברה מדווחת הבוקר (ד') על צניחה של 40.6% ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות לסכום של 81 מיליון שקל במחצית הראשונה של שנת 2011. זאת, למרות גידול בהכנסות ל-3.6 מיליארד שקל.

 

השחיקה ברווחיות החברה נובעת מהמשך עליית מחירי חומרי הגלם, בעיקר בתחום הקפה, הפסד משערי מטבע וכן ההתאוששות האיטית מהמשבר הפיננסי בחלק גדול מהשווקים בהן פועלת החברה.

 

במחצית הראשונה של השנה (שמנטרלת את השפעות חג הפסח שחל השנה ברבעון השני ובשנה שעברה ברבעון הראשון, ג"ק) צמחו מכירות שטראוס ישראל ב-6.5%, מכירות חברת הקפה עלו ב-9.9%, מכירות סברה (חברת הסלטים בארה"ב) זינקו ב-38.4% ומגזר האחרים, הכולל בין השאר את פעילות תמי 4, צמח במחצית ב-19.1%. בסך הכל מדווחת שטראוס על מכירות של כ-3.6 מיליארד שקל, צמיחה של 10.3%. בנטרול שערי חליפין עומדת הצמיחה החציונית על 10.5%, ובנטרול רכישות היא עומדת על 9%.

 

את השפעת שחיקת הרווחיות רואים בשיעור הרווח הגולמי של החברה - שירד במחצית ל-36.4% לעומת 39.9% במחצית המקבילה. ההתכווצות המשיכה גם לשורת הרווח התפעולי, שעמד במחצית על 248 מיליון שקל, ירידה של 22.8%. שיעור הרווח התפעולי ירד במחצית ל-6.9%, לעומת 9.8% במחצית המקבילה. כל הגורמים האלה, במקביל לעליה בהוצאות המימון של החברה, הביאו כאמור לצניחה ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות.

 

בשורת תזרים המזומנים עברה שטראוס במחצית לתזרים שלילי של 88 מיליון שקל, לעומת תזרים חיובי של 186 מיליון שקל במחצית המקבילה. המעבר לתזרים שלילי נבע בעיקר מעליה ביתרות המלאי של החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיוון פרג
עופרה שטראוס
צילום: סיוון פרג
מומלצים