שתף קטע נבחר

צילום: אבי מועלם

בלי ההסתדרות: הרופאים הצעירים והמגשר נועדו

יום אחרי שמועצת הרופאים הצעירים, שבה חברים מאות מבין המתמחים, הודיעה כי ההסתדרות הרפואית אינה מייצגת אותה עוד, קיבל המגשר מול האוצר יצחק פטרבורג את בקשתם להיפגש עמו בנפרד. מחר יימשכו העיצומים במערכת הבריאות

יום אחרי שפרשה מצוות המשא ומתן של ההסדרות הרפואית לתהליך הגישור עם משרד האוצר, פנתה היום (ד') מועצת הרופאים הצעירים, המייצגת מאות מהמתמחים במערכת הבריאות, למגשר פרופ' יצחק פטרבורג, וביקשה ממנו להיפגש עם צוות המשא ומתן שלה, שהוקם היום. הצוות כולל שישה נציגים וכן את עו"ד טל קרת. פטרבורג קיבל את הבקשה, ונועד עמם הערב.

 

שביתת הרופאים - עדכונים אחרונים:

 

"כידוע לך, רבים מבין הרופאים הצעירים נקטו צעד קיצוני וחריג של התפטרות ויסיימו את עבודתם בתחילת חודש ספטמבר, וזאת מתוך החלטה קשה ואינידיווידואלית של כל אחד ואחד מהם כי בתנאים המתמנים להסכם המתגבש בין ההסתדרות לאוצר, אינם יכולים להמשיך ולעבוד במערכת הבריאות הציבורית תוך סיכון חיי חולים", כתבו הרופאים הצעירים לפטרבורג. "עמדתנו צריכה לא רק להישמע, אלא גם להילקח בחשבון בכל הליך המתנהל בין הצדדים, ובכלל זה בהליך הגישור המתנהל בפניך". לפני שנענה פטרבורג לבקשתם, הוא פנה למשרד הבריאות ויידע אותו על המהלך.

 

יו"ר ההסתדרות הרפואית, לאוניד אידלמן, בבג"ץ שלשום (צילום: נועם מושקוביץ ) (צילום: נועם מושקוביץ )
יו"ר ההסתדרות הרפואית, לאוניד אידלמן, בבג"ץ שלשום(צילום: נועם מושקוביץ )

 

אתמול הציעה ההסתדרות הרפואית לנציגי הרופאים הצעירים להצטרף אליהם לפגישתה עם המגשר היום, אך הם לא הגיעו לפגישה. הרופאים הצעירים הסבירו כי החליטו לדחות את ההזמנה משום שבעקבות החלטתם אתמול, ההסתדרות הרפואית אינה מייצגת אותם עוד במשא ומתן מול המדינה. הם הסבירו זאת בכך שבקשותיהם החוזרות ונשנות להשתתף כחברים פעילים בצוות המשא ומתן המצומצם נענו בשלילה. הרופאים הצעירים אמרו כי המגשר קיבל את בקשתם, וכי מחר בערב הוא יפגוש אותם לראשונה.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

היום נערך יום הגישור השני בין הרופאים למדינה ולמעסיקים. למרות שהמגשר פטרבורג ביקש מהצדדים לשמור בחשאי על תוכן הפגישות, ל-ynet נודע כי הבוקר הוא נפגש עם האוצר והרופאים גם יחד, לראשונה מאז הפסקת המשא ומתן הישיר בין הצדדים ותחילת הליך הגישור. אחר-כך הוא שוחח עם נציגי האוצר, ובהמשך נפגש עם נציגי הרופאים. בפגישה זו נכחו גם רופאים מתמחים צעירים מכמה בתי חולים שאינם מזוהים עם מועצת הרופאים הצעירים, שכאמור ביקשה היום לקיים עם פטרבורג פגישה נפרדת.

 

למרות הגישור, מחר יימשכו העיצומים שעליהם הכריזה ההסתדרות הרפואית בדיון בבג"ץ שלשום. בבתי החולים בדרום - מרפאות החוץ, אשפוז יום והמכונים בבתי החולים, לרבות בבתי החולים הפסיכיאטריים והגריאטריים, יהיו סגורים לקבלת

חולים מבחוץ. עם זאת, הרופאים העובדים במסגרות אלה יגיעו לעבודה על-מנת להיות נוכחים בתוך בתי החולים בלבד, ולהעניק ייעוץ בתוכו.

 

בצפון - בחדרי הניתוח בבתי החולים יתבצעו רק ניתוחים דחופים וניתוחים להסרת גידולים. כל שאר הפעילות בבתי החולים תיערך כרגיל. בקופת החולים הכללית תהיה שביתה במחוזות חיפה והגליל המערבי. מכוני הגסטרו, טיפולי יום אונקולוגיים, פרה-דיאליזה ו- IVF יעבדו כרגיל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מושקוביץ
יו"ר ההסתדרות הרפואית בבג"ץ השבוע
צילום: נועם מושקוביץ
צילום: גיל יוחנן
הרופאים מחכים לתרופה. חודשים בלי פיתרון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים