שתף קטע נבחר

צפו: מנסים לפרוץ לשגרירות בקהיר ושורפים דגלים

האירועים בעקבות מתקפת הטרור בדרום, שבהם נהרגו כמה מאנשי כוחות הביטחון של מצרים, הוציאו בסוף השבוע אלפי מצרים להפגין מול השגרירות הישראלית בבירה. הם גם ירו זיקוקים אל בניין השגרירות וניסו לפרוץ גדרות. כך זה נראה

התמונות שהגיעו בסוף השבוע ממצרים הזכירו מהפכות אחרות, דווקא ממזרח. בשעה שבישראל האשימו את קהיר בהפקרת חצי האי סיני ללוחמי ג'יהאד עולמי ופתחו במתקפת נגד על יעדי טרור בעזה, במצרים מופנים החצים כולם לירושלים. מאות בני אדם התאספו כמה פעמים בשישי ובשבת מול שגרירות ישראל בקהיר, ניסו לתקוף אותה, ושרפו דגלים.

 

 

שורפים דגל ישראל מול השגרירות:

 

ההמונים שהתכנסו מול השגרירות הביעו זעם על הרג שישה מאנשי כוחות הביטחון של מצרים במהלך חילופי האש בגבול עם ישראל. לטענתם, חיילי צה"ל הם שהרגו את עמיתיהם המצרים. בשבת דווח כי מצרים החליטה להחזיר את שגרירה מתל-אביב, אך בהמשך הדיווח הזה הוזם. כך או כך, ההמונים שהתאספו מול השגרירות בקהיר פרקו זעם שכמוהו לא זכור אפילו בימי ההפגנות מול השגרירות במהלך המהפכה שהביאה להדחת הנשיא לשעבר, חוסני מובארק.

 

דורשים לגרש את השגריר הישראלי, במהלך הפגנה בשבת:

 

המפגינים הציתו דגלי ישראל, הניפו כרזות נגד "המשטר הציוני", ירו זיקוקים על בניין השגרירות, ותלו מולו דגל פלסטין גדול. כוחות הביטחון של מצרים הגנו על השגרירות מזעם ההמון, והמפגינים ניסו לפרק גדרות שהוצבו כדי לשמור על השגרירות.

 

מעלים באש דגל ישראל מול השגרירות בשבת:

 

בינתיים, נמשכת ההסתה. איש דת מצרי המזוהה עם תנועת "האחים המוסלמים", ספוואת חיג'אזי, פסק כי "דמו של שגריר ישראל במצרים מותר". כך דיווח אתר האינטרנט המצרי "אל-יום א-סאבע".

 

חיג'אזי אמר עוד כי "המהפכות הערביות ובמיוחד מהפכת 25 בינואר (במצרים) הן תחילת הדרך לשחרור ירושלים מידי הציונים".

 

יורים זיקוקים אל בניין השגריר בבירת מצרים:

 

אתמול קרא חיג'אזי למועצה הצבאיות העליונה השלטת במצרים "להגיב בתקיפות נגד ישראל לאחר הריגתם ופציעתם של החיילים המצריים על הגבול". חיג'אזי, שהשתתף בהפגנה אתמול מול השגרירות בקהיר, אמר כי "עידן ההסכם והפיוס עם האויב הציוני הסתיים עם תום שלטונו של מובארק". הוא רמז עוד כי "אם המועצה הצבאית לא תגיב בהתאם - העם יגיב".

 

מנסים למוטט את הגדרות ולפרוץ לשגרירות:

 

ירי הזיקוקים מזווית נוספת:

 

צפו: תושבי קהיר מפגינים, הצבא המצרי מגן על השגרירות

 

פורשים דגלי פלסטין מול השגרירות:

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במצרים מאשימים את ישראל בהרג החיילים בגבול
צילום: רויטרס
המכונית שנפגעה במתקפת המחבלים שלשום
צילום: אריאל חרמוני, משרד הבטחון
מחסומים בדרך לאילת בסוף השבוע
צילום: EPA
מומלצים