שתף קטע נבחר

הסיר את דגל ישראל - והפך לגיבור היום במצרים

אחמד א-שחאת הפך מצעיר אלמוני לדמות נערצת לאחר שהוריד את דגל ישראל מהשגרירות בקהיר. "זו היתה אחת ממטרות המהפכה, עלינו להפיל את בני בריתו של מובארק"

"כשעליתי במדרגות השגרירות חשבתי על דם החללים המצרים". כך תיאר אחמד א-שחאת את רגעי ה"גבורה" שלו שזיכו אותו באהדת המונים במצרים – הורדת דגל ישראל מבניין השגרירות בקהיר. הצעיר האלמוני הצליח להעפיל אמש (שבת) לגג הבניין, להחליף את הדגל הכחול-לבן בזה המצרי לקול תשואות אלפי המפגינים, ולשרוף אחר כך את דגל ישראל.

 

הסלמה בדרום - עדכונים שוטפים ב-ynet:

 

במהירות הפך א-שחאת לכוכב. "התעקשתי לעלות לגג ולהוריד את הדגל של היישות הציונית כי זו היתה אחת ממטרות המהפכה שרצתה להפיל את משטר מובארק ואת כל חבריו ובהם היישות הציונית", הסביר הצעיר את מניעיו לרשת "אל-ג'זירה".

 

א-שחאת על גג השגרירות

 

"אם רצוננו להפיל את מובארק, עלינו להפיל את כל בני בריתו ובראשם את הציונים הנמצאים במצרים. היו להם השקעות רבות בימי מובארק. עלינו לגרש אותם ואת ההשקעות שלהם, אם אנחנו רוצים לחסל את משטר מובארק", אמר א-שחאת לאחר שירד מהגג.

 

א-שחאת נישא בידי ההמון ()
א-שחאת נישא בידי ההמון

 

א-שחאת סיפר עוד כי הצליח לעלות לגג דרך המרפסות ומדרגות החירום וניצל חילופים בין סיורי הביטחון. הוא טען כי אנשי הביטחון ניסו לשווא להורידו. כצפוי, הפך א-שחאת גם לכוכב בפייסבוק ובמהרה קמו קבוצות המהללות אותו.

 

הצעיר גם קשר בין מעשיו לתקרית בגבול ישראל-מצרים ביום חמישי, שבה נהרגו שישה חיילים מצרים ואמר כי זו "התגובה הפשוטה ביותר למה שעשתה ישראל לחיילים המצרים בסיני". לדבריו, הוא מייחל שאת מעשיו יחקו "מיליארד ערבים".

 

שיגור זיקוקים בניסיון להצית את השגרירות

 

בין ישראל למצרים שוררת עדיין מתיחות בעקבות מותם של החיילים המצרים. קהיר הודיעה בתחילה כי תחזיר את שגרירה מישראל, אך בהמשך בוטלה הנחיה זו ונטען כי לא הובנה כראוי בתקשורת. שר הביטחון, אהוד ברק,

הודיע אתמול כי "ישראל מצרה על מותם של השוטרים המצרים במהלך הפיגוע בגבול", והורה גם לקיים תחקיר צה"לי ובעקבותיו בדיקה משותפת עם הצבא המצרי לבירור נסיבות מותם. הנשיא שמעון פרס הביע אף הוא היום צער על מות החיילים ואמר כי "איש לא רצה בכך".

 

סוכנות הידיעות המצרית פרסמה הלילה הודעה מטעם ממשלת המעבר בקהיר, לפיה "העמדה הישראלית היתה חיובית על פני השטח, אך לא תאמה את עוצמת הכעס המצרי עקב פעולות ישראל". המצרים טוענים כי החיילים נהרגו מאש צה"ל, אך בישראל סבורים כי על אף שחלק מהם נפגעו בחילופי האש, יש יסוד סביר להניח כי הם נהרגו מפיצוץ מחבל מתאבד ומטענים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א-שחאת. "שמיליארד ערבים יעשו כמוני"
מפגינים שורפים את דגל ישראל מול השגרירות
צילום: EPA
עמוד פייסבוק שמהלל את א-שחאת
שגרירות מצרים בישראל. השכן הניף דגל ישראל
צילום: רויטרס
מומלצים