שתף קטע נבחר

בני נוער לפרס: "למה אין 'כיפת ברזל' באשדוד?"

נשיא המדינה סייר באשדוד ונפגש גם עם ראש העיר שביקר את הממשלה: "צריך לעשות קצת יותר למעלה". על המהפכה שמתרחשת בלוב, אמר פרס: "אם הייתי לובי, הייתי מתקומם"

לאחר כמה ימים קשים בהם ספגו מטחי רקטות, ביקר הבוקר (יום ב') נשיא המדינה, שמעון פרס, באשדוד על מנת לחזק את התושבים. נשיא המדינה נועד עם ראש העיר, יחיאל לסרי, ששיבח את התושבים על עמידותם ומתח ביקורת על הממשלה: "זה לא מה שישבור אותנו, עם זאת אני חושב שצריך לעשות קצת יותר למעלה".

 

הסלמה בדרום - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

במהלך הפגישה הדגיש פרס את נחיצותה וחשיבותה של מערכת "כיפת ברזל" וציין כי היא המענה הטוב ביותר לרקטות שמשגרים ארגוני הטרור מרצועת עזה. לדבריו, "הבעיה שטרם נפתרה זו הבעיה הפלסטינית. יש משא ומתן ונפתרו לא מעט בעיות, אלו שנותרו עדיף לפתור אותן בדרכי שלום ולא במלחמה".

 

יום קיץ מתיש. פרס ובני הנוער אוכלים ארטיקים (צילום: אבי רוקח ) (צילום: אבי רוקח )
יום קיץ מתיש. פרס ובני הנוער אוכלים ארטיקים(צילום: אבי רוקח )
 

בהמשך נפגש פרס עם בני נוער בקניון לב אשדוד. במהלך המפגש סיפרו בני הנוער על תחושותיהם הקשות ועל התמודדותם עם ירי הרקטות. "כולנו היינו במהלך סוף השבוע בבית, כל הזמן היו אזעקות", אמרה רעות שהשתתפה במפגש, "יש לי חברים שאין להם ממ"ד, אז אירחנו אותם בבית. היה קצת מפחיד".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

נערה נוספת שאלה את הנשיא מדוע לא הוצבה סוללת "כיפת ברזל" באשדוד. "הקבינט הביטחוני עובד על כך", ענה פרס וציין כי הוא מעריך שבקרוב יוצבו סוללות נוספות.

 

פרס באשדוד. "צריך לעשות קצת יותר למעלה" (צילום: אבי רוקח ) (צילום: אבי רוקח )
פרס באשדוד. "צריך לעשות קצת יותר למעלה"(צילום: אבי רוקח )

 

הנשיא גם נשאל לגבי התגובה המאופקת יחסית של ישראל למתקפת הטרור ולירי הרקטות: "התגובה של ישראל צריכה להיות שקולה. עלינו להגן על עצמנו והקבינט מנסה לעשות כן באופן

שקול".

 

פרס הביע תקווה שהשקט ששורר מהבוקר באזור הדרום יחזיק מעמד וציין שגם בחמאס לא מעוניינים בהסלמה. "אם הם יירו הם יודעים שגם הם יחטפו, יש שם הרי מצב כלכלי לא פשוט. עם זאת, עלינו לעמוד על המשמר", אמר הנשיא, "במה אנחנו אשמים בדיוק? את השגיאות עושה חמאס. בשביל לעשות שלום צריך רוב, אבל בשביל לעשות טרור מספיק קומץ טרוריסטים שרוצים לעשות בלאגן".

 

פרס גם נשאל על-ידי הנערים והנערות בנוגע לאירועים בלוב: "אם הייתי לובי, גם אני הייתי מתקומם. יש שם מיליוני אנשים ויש שם מרבצי נפט, אז למה העם צריך להיות רעב? הדיקטטורים רוצים לעשות מהמדינה האחוזה שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לפתור את הבעיות בדרכי שלום"
צילום: אבי רוקח
מומלצים