שתף קטע נבחר

"ישראלית נכלאה במרתף בגרמניה ונמלטה"

אמצעי תקשורת בגרמניה דיווחו כי הצעירה, בת 26, נחטפה על-ידי מכר גרמני לדירתו בהמבורג, כשהיא אזוקה. ברגע של תושייה, היא התגברה חוטי התיל שחסמו את החלונות והצליחה להימלט. החוטף נעצר. שכניו: "הוא אמר שזה נגד פורצים"

תומס פ. הפך את דירתו בהמבורג למלכודת עינויים שיועדה, על פי החשד, לתקיפת צעירה ישראלית שהכיר. חוטי תיל נמתחו מחוץ לחלונות, קירות הדירה בודדו כדי למנוע מהמעשים להישמע בחוץ והמשטרה גילתה בבית גם מלאי מזון המספיק לחודש.

 

בסוף השבוע, מימש החשוד את תוכניתו וחטף באיומי אקדח את הצעירה, תוך שהוא מתכנן, ככל הנראה, לכלוא אותה לתקופה ממושכת. למרבה המזל, ניצלה הישראלית רגע של חוסר תשומת לב ובתושייה רבה נמלטה מהבית.

 

החשוד, תומס פ. ()
החשוד, תומס פ.

 

התוקף, בן 30, נעצר על ידי המשטרה, שמסרה כי עברו הפלילי כולל עבירות מין והטרדת נשים. כלי התקשורת בגרמניה דיווחו כי התוקף הפך את דירתו בהמבורג ל"בית כלא", וחסם את החלונות ואת המרפסת בחוטי תיל סבוכים. הצעירה הישראלית, בת 26, הצליחה לברוח מבעד לחוטי התיל ביום שישי, ככל הנראה זמן קצר אחרי שנחטפה, והודיעה למשטרה על התקיפה. משגרירות ישראל נמסר כי הם בודקים את הדיווחים.

 

המשטרה בהמבורג אמרה כי לא ברור אם לרקע הישראלי של הצעירה היה קשר לחטיפה. החשוד, תומס פ. (לפי החוק הגרמני, מותר לפרסם רק את האות הראשונה בשם משפחתו - א.א), הורשע בעבר בתקיפה, הטרדת נשים והונאה. לפי הדיווחים בתקשורת הגרמנית, הוא הכיר את הצעירה במאי האחרון. העיתון המקומי בהמבורג דיווח כי החשוד מתח חוטי תיל דוקרני על כל החלונות של דירתו, בקומת קרקע של בניין מגורים בשכונת בארמבק בעיר.

 

"לא יכולנו לנחש מה תוכניתו החולנית"

לפי הדיווחים, ביום שישי אחר הצהריים התנפל החשוד על הצעירה, איים עליה באקדח, אזק את ידיה והוביל אותה לדירתו. בנוסף לחוטי התיל, הוא אטם את דירתו לרעש כלפי חוץ, מה שמצביע כי ייתכן שתכנן לכלוא את הצעירה הישראלית לתקופה ממושכת. שכנים סיפרו לעיתון "די-ולט", כי הצעיר הפך את ביתו לבית כלא מאולתר במשך שבועות, תחת עינם החשדנית. לפי העיתון, הוא סיפר להם כי הוא מגן על דירתו מפני פורצים. "האמנו לו", אמר אחד השכנים, "לא יכולנו לנחש מה התוכנית החולנית שלו".

 

תוכניתו השתבשה בעקבות תושייתה של הצעירה, כשניצלה רגע שבו לא נשמרה כדי לקפוץ החוצה. החשוד ניסה לרדוף אחרי הצעירה, ושכנים הודיעו למשטרה על המתרחש בסביבות השעה 22:00 (שעון גרמניה). הצעירה ברחה לבית חברה, משם התקשרה למשטרה, שחיכתה לחשוד בדירתו. הוא הגיע כשהוא חמוש באקדח, ונעצר ללא עימות. הוא אינו מדבר בחקירתו, ושכר עורך דין.

 

במהלך החיפושים בצינוק המאולתר שבנה החשוד בחטיפה, פינתה היום המשטרה הגרמנית את דיירי הבניינים הסמוכים, לאחר שמצאה בדירה עדויות לחומרים העשויים לשמש לבניית מטעני נפץ. בתוך כך, התברר כי החשוד הגיע לדירתה של הצעירה הישראלית במהלך יום שישי, כשהוא חמוש באקדח וברימון. הוא איים עליה והכריח אותה לבוא עמו לדירה, שאותה אירגן מבעוד מועד לשמש כ"בית כלא". "ישנם סימנים כי החשוד התכוון לכלוא את הצעירה לזמן ממושך", אמר דובר המשטרה המקומית לכלי התקשורת.

 

פנייה בנושא התקבלה במשרד החוץ ביום שבת מאחד מבני משפחתה של הישראלית, שטען כי הגרמני ש"לכד" אותה הוא בן זוגה לחיים. מאוחר יותר באותו היום התקשר שוב בן המשפחה וטען כי הישראלית שוחררה בשלום.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: GettyImages Image Bank
מומלצים