שתף קטע נבחר

אישום: החביא סכין בתפילין ורצח את הרב בב"ש

אשר דהאן הואשם ברצח הרב אלעזר אבוחצירא למרות שנקבע כי אינו כשיר לעמוד לדין. הפרקליטות תבקש חוות דעת נוספת: "אמר 'בשם השם נעשה ונצליח' ודקר את הרב"

דקר את הרב אבוחצירא כי הייעוץ לא היה לרוחו. למרות שנקבע כבר כי אינו כשיר לעמוד לדין, הואשם היום (ג') אשר דהאן ברצח הרב אלעזר אבוחצירא, לפני כשלושה שבועות. על פי כתב האישום, מעשה הרצח היה מתוכנן ונבע מחוסר שביעות רצון של דהאן מעצה שקיבל מהרב. 

 

רצח הרב אבוחצירא - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

שבועיים לאחר החלטת הפסיכיאטר המחוזי, הגישה פרקליטות מחוז דרום את כתב האישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. במקביל, היא מתכוונת לבקש חוות דעת פסיכיאטרית נוספת בנוגע לדהאן, המיוצג על עו"ד קטי צווטקוב מהסנגוריה הציבורית.

 

אשר דהאן בבית המשפט. בא לשעת קבלת קהל (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
אשר דהאן בבית המשפט. בא לשעת קבלת קהל(צילום: הרצל יוסף)

 

על פי כתב האישום, נמנה במשך שנים ארוכות דהאן, תושב אלעד, עם חסידיו של הרב, ונהג מדי פעם להתייעץ עמו בנושאים שונים. בין היתר, ולאחר שחשד כי אשתו בוגדת בו, שיתף את הרב ברצונו להתגרש מאשתו. הרב המליץ כי ימשיך לחיות עם אשתו ולא יתגרש אלא שהנאשם לא אהב את המלצתו. דהאן סבר כי ההנחיה שלו נובעת מחוסר שיקול דעת כתוצאה מחמדת ממון והחליט להרוג אותו. הנאשם הטמין סכין בתפילין שברשותו, נכנס לבית הכנסת, המתין מחוץ לחדר קבלת הקהל, ולבסוף דקר את אבוחצירא.

 

הרב אבוחצירא, בן 70, נרצח בדקירות בישיבה בבאר שבע, בעת קבלת קהל. נכדו של הבאבא סאלי קיבל לשיחה את דהאן, במהלכה הוא דקר אותו בפלג הגוף העליון. הוא טופל במקום על ידי צוות מד"א-נגב, אך מותו נקבע בדרך לבית החולים סורוקה בעיר. תלמידיו של הרב תפסו את הדוקר בן ה-42 והעבירו אותו לידי המשטרה.

 

מסע ההלוויה של הרב אבוחצירא (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
מסע ההלוויה של הרב אבוחצירא(צילום: נועם מושקוביץ)

 

כתב האישום מתאר את מעשיו של דהאן בליל הרצח: הוא יצא מביתו שבאלעד ונסע ברכבו לבאר שבע. כשהגיע לבית הרב, חנה בקרבת מקום, הוציא את הסכין מתיק התפילין והטמין אותה על מותנו השמאלית, בתוך מכנסיו, כדי שיוכל לשלוף אותה במהירות.

 

דהאן נכנס לבית הכנסת, והמתין מחוץ לחדר קבלת הקהל עד שיגיע תורו להיכנס לרב. במהלך שהותו מחוץ לחדר, כתב

לרב מכתב כדי שיסיח את דעתו. סמוך לחצות, נכנס דהאן לחדר ולאחר שהמתין זמן מה בתור, מסר את המכתב לשמש, וזה העבירו לאבוחצירא.

 

הרב החזיק את המכתב בידיו, הרכין את ראשו והחל לקרוא. בשלב זה, רכן הנאשם לעברו, תוך שהוא דוחף את השמש וממלמל: "בשם השם נעשה ונצליח", הנאשם דקר את הרב פעם אחת בבית החזה ולאחר שתקף אותו, התנפלו עליו אנשיו של הרב.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשר דהאן, היום. יהיה כשיר לעמוד לדין?
צילום: הרצל יוסף
מסע ההלוויה של הרב אבוחצירא
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים