שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

מאות צעדו בת"א: "חברות קבלן זה פשע מאורגן"

פעילים שיצאו נגד תנאי ההעסקה של עובדי קבלן, הפגינו במרכז העיר והבהירו שלא יפסיקו במאבק עד שתבוטל השיטה. "עובדי קבלן הם מעגל העוני הבא", הזהירו

בארצות הברית  רעדה האדמה, בלוב נפל מעוז השלטון , ובישראל נמשכות הקריאות למהפכה חברתית . מאות מפגינים צעדו הערב (יום ג') במרכז תל-אביב, ומחו על תנאי ההעסקה של עובדי קבלן ודורשים לבטל את השיטה הנהוגה בישראל. "חברות קבלן זה פשע מאורגן", קראו.

 

מחאת האוהלים - סיקור נרחב ב-ynet

 

הצעדה יצאה לדרך מפינת שדרות בן-גוריון ורחוב דיזנגוף בתל-אביב, חלפה דרך כיכר רבין והסתיימה בשדרות רוטשילד, שם קיימו הפעילים עצרת מצומצמת. המפגינים נשאו דגלים ושלטים על גביהם נכתב "היום עובדי קבלן - מחר עובדים מן המניין". הם צעקו: "לא נהיה מנוצלים, כל הכוח לעובדים" ו"התשובה להפרטה - מהפכה".

 

נגד העסקת עובדי קבלן. המחאה נמשכת (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נגד העסקת עובדי קבלן. המחאה נמשכת(צילום: מוטי קמחי)
  

"אי אפשר להתעלם מהתמונה הגדולה של מה שקורה כאן", אמר ל-ynet טל בהרב, פעיל באגודת סטודנטים למען צדק חברתי. "דווקא ההמשכיות והכוח של הצעדות ופעילויות המחאה שלנו יובילו לשינוי. כבר היום יש התארגנויות של עובדים שפעם פחדו להתאגד, כמו עובדי שמירה או עובדי ניקיון, והן הולכות ומתחזקות. הפעם הם מקבלים לגיטימציה חברתית ולא מפחדים להביע את מחאתם".

 

פעילה נוספת הבהירה בדבריה כי ארגוני העובדים הם המפתח למהפכה אמיתית. לטענתה, לא ייתכן שינוי בלי הבטחת תנאי עבודה נוחים, גם למגזר הערבי. "אוכלוסיית עובדי הקבלן שלא מקבלת זכויות סוציאליות ופנסיוניות, זה מעגל העוני הבא של ישראל", המשיך בהרב, "והיום הוא יוצא לרחובות ואומר שהוא לא רוצה להיות מנוצל יותר".

 

הוא הדגיש כי הצעדה היום היא רק צעד אחד מתוך מאבק ממושך, שיגיע גם למשרד התמ"ת, למשרדי ממשלה אחרים ולחברות הקבלן. "אנחנו מקווים שהשיטה הקבלנית תשתנה מהיסוד", ציין בהרב. "אנחנו לא רוצים טיפולים קוסמטיים, אנחנו רוצים שהשיטה הקבלנית תסור מהעולם, שהמעבידים יעסיקו את עובדיהם בצורה אחראית ושמעגלי הניצול ייפסקו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
למען זכויות העובדים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים