שתף קטע נבחר

שוטר העלה תמונת מחבל הרוג לפייסבוק והושעה

המשטרה השעתה שוטר שהעלה לפייסבוק מצגת ובה תמונת מחבל שחוסל במהלך מתקפת הטרור. אדם שנחשף לתמונה: "מקווה שילדים לא נחשפו לזה"

שוטר ממשטרת אילת הושעה לאחר שהעלה לפייסבוק מצגת המסכמת את מתקפת הטרור ובה תמונת אחד המחבלים שנהרגו בכביש 12. כך נודע ל-ynet. התמונה שהועלתה קשה לצפייה, ומציגה את ראשו הפגוע של המחבל. הצילום המטושטש מופיע בצד ימין.

 

מתיחות בדרום - כתבות אחרונות:

 

עוד כותרות ב-ynet:

 

דובר משטרת המחוז הדרומי, סגן-ניצב דורון בנאמו, מסר בתגובה: "צילומים מתוך פעילות מבצעית מבוצעים באופן שוטף כחלק מלמידה והפקת לקחים. במקרה דנן, העלה השוטר מצגת במייל הפרטי, בניגוד להוראות והנחיות בטחון שדה. לאור חומרת המעשים הושעה השוטר לאלתר מתפקידו, עד לקבלת ממצאי הבדיקה".  

 

כוחות הביטחון בכניסה לאילת יממה לאחר מתקפת הטרור (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
כוחות הביטחון בכניסה לאילת יממה לאחר מתקפת הטרור(צילום: בן קלמר)

 

מ', אחד הצופים שנחשף למצגת: "נכנסתי לדף הבית שלי בפייסבוק. פתחתי מצגת שהבטיחה תמונות ופירוט על אירועי הטרור בכביש 12. המצגת הכילה הרבה טקסט. בהתחלה סתם עברתי על הדפים ועצרתי כשהיו תמונות, אך תמונה אחת זעזעה אותי. זה ממש ראש מפוצח לשניים והיה כתוב שזה אחד המחבלים. קשה לי לישון כי אני נזכר כל הזמן בתמונה מקפיאת הדם. אני מקווה שילדים לא נחשפו גם הם לזוועה הזו".  

 

מ' חשב תחילה שמדובר במתיחה: "נכנסתי לדף של מי שהעלה את המצגת והבנתי שמדובר בשוטר. הבנתי שמדובר במשהו אמיתי. הייתי בשוק. התמונה נחרתה בזיכרוני. למחרת ניסיתי לפתוח את המצגת שוב כדי להראות לחבר שלי, אך היא נעלמה. למזלי, הילדים שלי לא נחשפו למראה הזוועה ולפירוט המצמרר, מספיק שהם נחשפים לתקשורת וגם שם אני מאמין שיש צנזורה".

 

מ' מספר כי מאז הוא מתקשה לשכוח את המראה הנורא: "נכון, אמנם מדובר בגופת מחבל ואני באמת חושב שהמשטרה וכוחות הביטחון ראויים להערכה רבה על העבודה הקשה שלהם. משטרת אילת פעלה שם מצוין וחבל שהשוטר שהעלה את זה לא חשב פעמיים לפני שהעלה את המצגת. אני מבין שיש אמוציות אחרי אירוע כזה ויש רצון להתפרק ואולי קצת להראות שהצלחנו, אך אותו שוטר חייב להבין שהאינטרנט ובטח הפייסבוק אינם המקום הראוי להציג תכנים כאלו שזמינים לכולם, כולל ילדים".  

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה שהופצה
מתקפת הטרור
צילום: אייל ברלבק
מומלצים