שתף קטע נבחר

האם את באמת צריכה ניתוח פלסטי?

נשים רבות פונות לבצע ניתוח אסתטי בגופן בטרם הן שואלות את עצמן האם זה השינוי העיקרי שהן מחפשות, כדי להציל, למשל, מערכת יחסים כושלת עם בן הזוג? ד"ר פרידמן ממליץ לשתף אותו בתהליך ואולי לוותר, כי יש בעיות ששום ניתוח לא יפתור

מהי ההשפעה של ניתוחים פלסטיים על מערכת היחסים? האם ניתוח פלסטי תורם ומחזק את הזוגיות והמיניות? האם עלול לסבך ולפגוע? ומה הקשר בין ניתוח פלסטי לסיכוי שלך להרבות את צאצאיך? הנה כמה תשובות לשאלות המרכזיות שעולות לפני שניגשים לבצע ניתוח פלסטי.

 

ניתוח פלסטי וזוגיות

חשבת על זה לעומק, בדקת במגזינים, התייעצת עם רופאים וחברות והגעת להחלטה הרת גורל, את עומד לעבור ניתוח פלסטי!!! מרגש נכון? את כבר מקבלת תמיכה מהחברות ונרגשת לקראת השינוי, בל רגע: האם עצרת לדבר ולהתייעץ על כך עם בן זוגך? האם הוא חלק בתהליך שאת עוברת? לניתוחים פלסטיים השפעה רבה לא רק על האישה אלא גם על בן זוגה ומערכת היחסים שלהם. לכן,  רגע לפני, חשוב מאוד שתעצרי ותשבי עם בן זוגך לשיחה מקדימה. זה רק יכול לתרום לחיזוק החוויה ותחושת הביטחון.

 

נהוג להסביר לפציינטיות כבר בתהליך הייעוץ כי השינוי שהן עומדות לעבור יהפוך למציאות חדשה עבורן וגם עבור בן זוגן. לכל מציאות חדשה נדרש זמן להתרגל והתהליך הופך לפשוט ומהיר יותר אם בני הזוג מדברים על כך ומסכימים על כך מראש. לרוב, מומלץ שבני הזוג יגיעו יחד לפגישת ייעוץ על מנת שגם הוא יידע את כל הפרטים.

 

למדוד את הנסיבות לפני שמודדים את הגוף (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
למדוד את הנסיבות לפני שמודדים את הגוף(צילום: shutterstock)

 

 

פרו ורבו ומה שבאמצע

מחקרים מראים כי נשים אשר עברו ניתוחים קוסמטיים באזורי החזה, הבטן והירכיים, חוו הנאה גדולה יותר מיחסי מין ובעיקר זכו לתדירות גבוהה יותר מבעבר בעקבות דימוי גופני ונפשי טובים יותר. ישנם גברים אשר לפתע מקבלים אישה "חדשה" וחווים סוג של התרגשות כאילו הם ברומן עם אישה אחרת. בעקבות אותה התרגשות, חלה עלייה בתדירות וברצון לקיים יחסי מין עם בן הזוג. אך ישנו גם צד שלילי לאותה משוואה: אותה התרגשות חדשה אותה חווה הבן זוג, עלולה לעבור עם הזמן, מה שעלול להוביל לירידה בתדירות ולעיתים לקונפליקטים בין בני הזוג.

 

מעבר להנאה מינית מחודשת בין בני הזוג, בל נשכח כי המטרה הראשונית של יחסי המין היא להביא ילדים לעולם. מחקרים מראים כי לנשים בעלות מראה חיצוני מושך יותר יש סיכוי גבוה יותר להעמיד דור צאצאים, מה שמוביל לעלייה בביקוש לניתוחים פלסטיים גם אצל נשים רווקות או גרושות. כלומר, המניע הביולוגי לניתוח פלסטי הוא מעבר לרצון להיות מושכת ולדימוי עצמי טוב יותר, אלא נוצר בעקבות האינסטינקט למצוא בן זוג ולהקים משפחה.

 

המניע הביולוגי מופיע גם בגילאים 40-50, כאשר מתקרבים לגיל הבלות, המחזור נפסק והגוף עובר שינויים הורמונאליים אשר מאיצים את תהליך הזקנה אצל הנשים. בגילאים אלה נשים מזדקנות יותר מהר מגברים וכתוצאה מכך יש רצון להחזיר עטרה ליושנה מצד הנשים אשר מעוניינות להילחם בנזקי הזמן ולשמור על גוף אסתטי ונשי באמצעות ניתוח חזה, שאיבת שומן וכדומה.

 

הנאה מחודשת, בתנאי שהזוגיות יציבה (צילום: יז'ואל/פוטוס) (צילום: יז'ואל/פוטוס)
הנאה מחודשת, בתנאי שהזוגיות יציבה(צילום: יז'ואל/פוטוס)

 

 

טובים השניים מן האחד?

זוגיות היא עבודה קשה המצריכה תקשורת, אמון והבנה הדדית. לכל מערכת יחסים עליות ומורדות ואין פתרונות קסם למשברים אלא פשוט שיח פתוח ותקשורת טובה בין שני הצדדים. הדבר נכון גם לגבי ניתוח פלסטי.

 

ניתוחים קוסמטיים עלולים להביא למחלוקת בין בני הזוג, ועל כן חשוב לעבור את התהליך יחד. ישנם גברים אשר אינם מבינים את הצורך של נשותיהן בניתוח קוסמטי ועלולים לפתח חששות ופחדים. אולי קיים גבר אחר ולמענו היא עוברת את הניתוח? אולי נמאס לה ממני? אולי אני לא מושך אותה כבר? אלו הן רק מקצת השאלות המתרוצצות במוחם של הגברים. ואם אותם שאלות לא יקבלו תשובות הן יהפכו במהרה לקנאה, טינה ומרירות מיותרים.

 

גם נשים שעברו את הניתוח המיוחל מוצאות את עצמן מתחילות לשאול את עצמן שאלות, לאחר הניתוח עצמו. לפתע הגבר מגלה בהן עניין מוגבר ורוצה לקיים יחסי מין בתדירות גבוהה יותר. ולפתע קשה לאותן נשים שלא לשאול את עצמן: האם רק בגלל החזה החדש שלי הוא מגלה בי עניין? האם אני לא שווה את אותו עניין ותשוקה גם בלי הניתוח?

 

ניתוח פלסטי לא יעזור למערכת יחסים כושלת. נסו טיפול זוגי (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
ניתוח פלסטי לא יעזור למערכת יחסים כושלת. נסו טיפול זוגי(צילום: shutterstock )

 

ניתוח אסתטי כפלסטר על פצע אמיתי

ישנן נשים שנמצאות בתוך מערכת יחסים כושלת, ומגיעות למסקנה השגויה כי אולי בזכות ניתוח פלסטי ייכנס עניין חדש לזוגיות ורוח של אהבה חדשה תנשב במפרשים. זה נכון שלמראה החיצוני משמעות גדולה בתחילתה של מערכת היחסים, אבל היא פחות חשובה בהמשך. הפתרון לבעיה בין בני הזוג לא יבוא כתוצאה משיפור החיצוניות של האישה.

 

מערכת יחסים ארוכת טווח לא יכולה להיות תלויה במראה חיצוני. נשים עושות את הניתוחים בעיקר עבור עצמן, בכדי להרגיש טוב יותר עם הנשיות שלהן ועם המיניות שלהן. ברור ומובן מאליו שכאשר האישה מרגישה טוב יותר עם עצמה וגופה הדבר יכול לתרום לזוגיות שלה ולביטחון שלה בתוך אותה זוגיות. הרצון לשינוי בהחלט שכיח יותר בקרב נשים שרוצות להתחיל פרק ב' בחיים, מאשר נשים אשר רוצות לשקם באמצעות ניתוח זוגיות כושלות.

 

לסיכומו של עניין, החלטה על ניתוח פלסטי צריכה להיות בשיתוף מלא של בן הזוג וחשוב שהמניעים יהיו ברורים ומוסכמים על שני הצדדים. הניתוח לא יתקן בעיות אשר קיימות בין בני הזוג והוא אינו פתרון פלא למערכת יחסים שאינה עובדת. הניתוחי הפלסטי תורם לדימוי פנימי וחיצוני טובים יותר אשר משפיעים לטובה על מערכת היחסים במידה והיא יצבה מלכתחילה.

  

 
 

עוד כתבות באתר לאשה
 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להגיע ביחד לפגישת הייעוץ אצל הרופא
צילום: Index Open
צילום: גטי אימג' בנק
הנאה מחודשת, רק על בסיס יציב
צילום: גטי אימג' בנק
שינוי חיצוני לא יתקן בעיות בזוגיות
צילום: ablestock
ד"ר נמרוד פרידמן
לאשה בפייסבוק
מומלצים