שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אישום: פיתו ילדים בממתקים ותקפו אותם מינית
  תחילה אמרו במשטרה כי עשרות ילדים נפלו קורבן למעשיהם של גברים חרדים מירושלים, אך בכתבי האישום שהוגשו מצויינים רק חמישה. "ההר הוליד עכבר", אמר סנגורו של אחד הנאשמים

  הם פיתו את הילדים בממתקים, בעוגיות ובכסף לבוא עמם הביתה ושם ביצעו בהם את זממם. כך מגוללים כתבי האישום שהוגשו היום (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד שניים מארבעת החשודים בפרשת הפדופיליה שנחשפה לפני מספר שבועות בשכונה חרדית בבירה. השניים הנותרים שוחררו ממעצר ולא הוגשו נגדם כתבי אישום, משום שלא נמצאו ראיות הקושרות אותם למעשים.

   

  פרשת הפדופיליה בירושלים:

   

  תחילה סברו במשטרה כי המעורבים בפרשה תקפו מינית כ-60 ילדים, אך בכתבי האישום שהוגשו לבית המשפט מופיע מספר קורבנות נמוך בהרבה. בכתב האישום שהוגש נגד הנאשם המרכזי בפרשה, תושב ירושלים בשנות ה-40 לחייו, נטען כי ביצע מעשי אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים בשלושה ילדים. כתב האישום שהוגש נגד הנאשם השני מייחס לו מעשי סדום, מעשים מגונים והדחת חקירה בדרך איומים בשני ילדים נוספים. אם יורשעו השניים באינוס בנסיבות מחמירות, הם צפויים לעונשי מאסר ארוכים של בין 16 ל-20 שנה.

   

  עוד בערוץ החדשות:

   

  שני הנאשמים נהגו לפתות את הילדים לבוא עמם לביתם באמצעות ממתקים וכסף. לפי כתבי האישום, לאחר שנכנסו לבית, ביצעו בהם את זממם. באחד המקרים המתוארים בכתב האישום נגד הנאשם המרכזי, נטען כי הציע לילדים להדליק עמם נרות שבת וחילק להם עוגיות ובמקרה אחר הציג בפני אחד מהם סרטים פורנוגרפיים.

   

  לגבי הנאשם הנוסף נטען כי לפני כשלוש שנים הבחין בילדה ד', שהלכה יחד עם אחיה ושתיים מחברותיה, ילדים אף הם. הוא הציע להם לקבל סוכריות בביתו. אותה שיטת פיתוי חזרה על עצמה גם באישומים הנוספים: "בשנת 2006, או בסמוך לכך, בעת שהיה ב' כבן שש שנים, הבחין הנאשם בב' בביתו של הסמוך לבית הנאשם. הנאשם אמר לב' כי ייתן לו חבילת סוכריות וב' נתלווה לנאשם לביתו".

   

  לאחר הגשת כתב האישום אמר פרקליטו של הנאשם המרכזי בפרשה, עו"ד רועי פוליטי, כי "ההר הוליד עכבר בלידה מרובת ייסורים ואני לא אופטימי לגבי אורך חיי המוצר". עו"ד יאיר נהוראי, שמייצג את אחד מהשניים ששוחררו ולא נמצאו נגדם ראיות, אמר: "ההר הוליד עכבר ונדמה כי הפרשה יש בה ללמד על הפער באופן שבו מציגה המשטרה את החשודים לבין המציאות. לטובת העניין ראוי שכבודם של חשודים יישמר בקפדנות בטרם בדיקת הראיות".

   

  "מידת הייסורים זועקת מכתב האישום"

  בית המשפט המחוזי בירושלים דן היום גם בפרשת הכת הסדיסטית שנחשפה בתחילת החודש ובמסגרתה נעצרו שלושה גברים ושש נשים מירושלים ומאזור טבריה. במסגרת הפרשה נחשפו מעשי התעללות אכזריים בילדיו של ד', מנהיג הכת הנשוי לכמה נשים.

   

  חלק מהמעורבים בפרשה. "משטר של טרור ואימה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  חלק מהמעורבים בפרשה. "משטר של טרור ואימה"(צילום: גיל יוחנן)

   

  השופט יורם נועם הורה להאריך עד תום ההליכים המשפטיים את מעצרו של ד', הנאשם המרכזי בפרשה. "די במסוכנותו של המשיב כדי להצדיק את מעצרו עד לתום ההליכים, שכן הסיכון הנשקף ממנו, הן כלפי בני ביתו והן כלפי הציבור הוא רב ומוגבר במיוחד ולא ניתן להפיגו בחלופת מעצר כלשהי. משכך, גם לא מצאתי לנכון להזמין תסקיר מעצר בעניינו", כתב השופט.

   

  פרשת הכת הסדיסטית - כל הכותרות ב-ynet

   

  על-פי המיוחס לו, שלט ד' שליטה מוחלטת בנשותיו, כפי שכתב השופט, "עיוות את מחשבותיהן, מחק את אישיותן, זרע בהן פחד ושלט בהן ביד רמה. בדרך זו נקט גם כלפי הדור השני של בני הבית – קטינים וקטינות. עבירות האלימות וההתעללות וכן עבירות המין החמורות שייחסו למשיב בכתב האישום, הנן יוצאת דופן במהותן וחריגות בנסיבות ביצען. מדובר במעשים אכזריים, מחרידים ומעורי חלחלה, שבוצעו כלפי בני המשפחה ובאי הבית, אגב הטלת מורא
  ופחד".

   

  ד' השליט בבית משטר של טרור ואימה, שכלל אלימות קשה, ביזוי והשפלה תוך שימוש באיומים. "המעשים האלימים והמבזים, ובכלל זה עבירות המין הקשות שבוצעו לאורך זמן, הסבו פגיעות פיזיות ונפשיות לנפגעי העבירה. מידת הייסורים שחוו נפגעי העבירה, זועקת מבין שורות כתב האישום", קבע השופט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שלומי כהן
  עו"ד יאיר נהוראי. "ההר הוליד עכבר"
  צילום: שלומי כהן
  ד', מנהיג הכת הסדיסטית
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים