שתף קטע נבחר

העליון: אסי אבוטבול לא ייצא לאזכרת אחיו

המחוזי קבע כי העבריין יוכל להיפגש עם משפחתו במהלך הטקס בבית הקברות, אך המדינה התנגדה וטענה שהשתתפותו תעמיד אותו בסכנה. העליון הציע מתווה משלו, אך אבוטבול סירב

ראש ארגון הפשע הנתנייתי, אסי אבוטבול, לא יורשה לצאת לגילוי המצבה של אחיו, פרנסואה, שחוסל לפני כחודש. כך קבע היום (א') בית המשפט העליון, לאחר שהעבריין סירב למתווה שהוצע לו לצורך יציאתו מהכלא. בהחלטתו קיבל בית המשפט העליון את הערעור שהגישה מוקדם יותר פרקליטות המדינה נגד החלטת בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, להתיר לאבוטבול לצאת לאזכרת אחיו.   

 

חיסול אבוטבול - כתבות אחרונות ב-ynet:

  

אבוטבול, שמרצה 18 שנות מאסר בכלא רמון בדרום בגין עמידה בראש ארגון פשע ושורת עבירות חמורות של סחיטה באיומים, לא השתתף בלווית אחיו, כיוון ששב"ס סירב לשחררו ממאסרו לשם כך.

 

אבוטבול בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אבוטבול בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)
 

אבוטבול הגיש בקשה לבית המשפט לעניינים מנהליים בעיר לצאת להשתתף בטקס גילוי המצבה של אחיו, בהשתתפות בני משפחתו. המדינה לא התנגדה, אך דרשה מספר תנאים, בהם ההתניה לכך שיהיה לבד בטקס, ללא השתתפות של אדם אחר או בני משפחה קרובים. עוד ביקשה המדינה כי יציאתו של אבוטבול תהיה חשאית וללא הודעה מוקדמת, וכי מועד היציאה ביום הטקס ייקבע על ידי שב"ס.

 

"עידוד לפגיעה בארגון הפשע" 

למרות הצבת התנאים, קבע בית המשפט בבאר-שבע כי אבוטבול יוכל להשתתף בגילוי המצבה ושמועד ביקורו יישמר בסוד, אך התיר לו לפגוש במסגרת הביקור את אמו החולה וכן בני משפחה מדרגה ראשונה. בעקבות ההחלטה, הגישה פרקליטות המדינה בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון וטענה כי יציאתו מבין כותלי הכלא תעמיד אותו בסכנה ושישנו גם חשש לשלום הציבור.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בדיון בבית המשפט העליון הציע השופט אליקים רובינשטיין מתווה משלו, לפיו, אבוטבול ייצא לטקס בחשאי בליווי שב"ס ובמועד שייקבע על-ידו וכמה שיותר קרוב להיום. בנוסף, הציע רובינשטיין שאמו של אבוטבול תוכל להצטרף אליו והיא תובא לבית הקברות על-ידי בן משפחה שמקובל על שב"ס ועל מנת לצמצם את האפשרות שהמידע יודלף, הם יעודכנו במועד הטקס, בזמן שהעבריין כבר יהיה בדרכו לבית

העלמין,

 

המדינה הסכימה למתווה, אך אבוטבול התנגד. בעקבות זאת, החליט הרכב השופטים, שכלל גם את מרים נאור וחנן מלצר, לקבל את ערעור המדינה וקבע כי אבוטבול לא ייצא לטקס גילוי המצבה של אחיו. כמו כן, ציינו השופטים כי הם בטוחים שאם העבריין יגיש בימים הקרובים בקשה לצאת לבית העלמין לפי המתווה שהציע רובינשטיין, פרקליטות המדינה "תשקול זאת בפתיחות דעת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלוויתו של פרנסואה אבוטבול
צילום: עידו ארז
זירת הרצח של אבוטבול בתחנת הדלק
צילום: עידו ארז
מומלצים