שתף קטע נבחר

נהג המונית: "איך יכולתי לדעת שזה מחבל?"

"או שאתה יורד או שאני דוקר אותך", אמר הצעיר משכם לנהג המונית נחמן אז'י, בדרכו למועדון בדרום ת"א. הנהג ויתר על הרכב, כשהוא בטוח שהפלסטיני ייקח אותו לשטחים. "אם הייתי יודע שהוא הולך להיכנס באנשים, הייתי מתאבד עליו"

כשהצעיר הפלסטיני שלף סכין, נהג המונית שהסיע אותו היה בטוח שמדובר בעוד שודד. הוא ניסה למנוע ממנו לגנוב את המונית, אך לבסוף החליט שלא כדאי לסכן למענה את חייו והניח לו לנסוע. המחבל אז התנגש במחסום מג"ב, דקר שוטרים ומאבטחים ופצע שמונה בני אדם. "אם הייתי יודע שזה פיגוע, הייתי מתאבד עליו. בחיים לא הייתי עוזב". בבית החולים איכילוב מאושפזים עדיין שלושה מהפצועים - שניים במצב קשה ואחד בינוני-קשה.

 

פיגוע בסוף החופש הגדול - כל הכותרות:

 

הנהג, נחמן אז'י, סיפר בזירת הפיגוע כי המחבל עלה לרכבו בתחילת רחוב סלמה שבדרום תל-אביב. "הוא אמר לי 'לתחנה מרכזית'. אמרתי לו 'בבקשה' והתחלתי לנסוע. אחרי 50 מטרים הוא שלף סכין כזאת גדולה", שחזר אז'י. "הוא אמר לי 'שמע, תרד מהרכב, אני צריך את המונית".

 

אז'י הטיח בו כי הוא מדבר שטויות, אבל החשוד התעקש שייצא כי הוא זקוק לרכב. "אני לא רוצה לפגוע בך", הוסיף. "תפסתי לו את היד, ונחתכתי. ראיתי שמתחיל לרדת לי דם. עזבתי את הסכין, והוא עוד פעם בא ואמר לי: 'או שאתה יורד או שאני דוקר אותך, אני צריך את המונית'".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

לדברי הנהג, המחבל הבהיר כי "אני לא רוצה לעשות לך כלום, רק את המונית". "הוא לא איים, לא אמר 'אללה אכבר', לא קילל, לא שום דבר", המשיך אז'י. "פשוט מאוד אמר לי 'תרד מהמונית, אני צריך את המונית לכמה דקות'".

 

המחבל מוכנס לאמבולנס. "הוא לא קילל, לא אמר 'אללה אכבר'" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המחבל מוכנס לאמבולנס. "הוא לא קילל, לא אמר 'אללה אכבר'"(צילום: מוטי קמחי)

 

כשראה שהוא מדמם, החליט אז'י לוותר. "אמרתי לו 'בוא קח את המונית, אבל תן לי לקחת כמה דברים'. הוא אמר לי 'קח'. לקחתי את התיק, לקחתי את הג'י-פי-אס שהיה לי, הוא עלה למונית ונסע".

 

הנהג סיפר כי היה בטוח שהפלסטיני לוקח את הרכב לשטחים, אולם במקום הוא נסע לעבר מועדון "האומן 17" שנמצא בסמוך, שם התקיימה אותה שעה מסיבה לציון סוף החופש הגדול. בדרך הוא נתקל במחסום שהקימו שוטרי מג"ב, והתנגש בו. אז יצא מהרכב כשהוא חמוש בסכין ודקר אנשים באזור. לבסוף הצליח להשתלט עליו כוח משטרתי שהוזעק לזירה.

 

"מאיפה יכולתי לדעת שזה פיגוע?", תהה אז'י, לאחר שהסתיימה התקרית, "אם הייתי יודע שזה פיגוע, הייתי מתאבד עליו. לא הייתי צריך לתת לו את הרכב. אם הייתי יודע שהוא הולך להיכנס פה באנשים, מי היה עוזב אותו?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנהג נחמן אז'י
צילום: ירון ברנר
המחבל איים בסכין
צילום: ירון ברנר
זירת הפיגוע. המונית התנגשה במחסום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים