שתף קטע נבחר

העוזר החדש של זהבית כהן: יועץ שטייניץ לשעבר

אביעד שי, שעזב השבוע את תפקידו כיועץ שר האוצר, עובר לתפקיד העוזר האישי של מנכ"ל אייפקס ויו"ר תנובה. למרות המעבר החד למגזר הפרטי, קיבל שי פטור מחובת הצינון

יועץ שר האוצר לשעבר, אביעד שי, עובר למגזר הפרטי ויכהן כעוזר האישי של מנכ"ל אייפקס ויו"ר תנובה, זהבית כהן. אף שמדובר במעבר חד, שי קיבל פטור מחובת צינון מהיועץ המשפטי של משרד האוצר - לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה. אלו החליטו להעניק את הפטור לאור העובדה כי נושאי שוק ההון, תנובה וענף החלב לא היה תחת אחריותו של שי. בנוסף, שי עזב למעשה את הלשכה כבר לפני כחודש, ולא היה מעורב בעבודתה.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", שי הודיע לשר על עזיבתו כבר לפני זמן רב, אולם רק השבוע נטש סופית את הלשכה. שי כיהן כיועץ האמון על הקשר המקצועי בין השר והגורמים המקצועיים באוצר, לבין שרים, חברי כנסת והוועדות השונות במשכן.

 

שי עבד עם השר בשנתיים האחרונות ושיחק תפקיד מרכזי בנושאים הכלכליים המרכזיים שהגיעו לכנסת בזמן הזה. בין השאר, הוא סייע בקידום הרפורמה בעידוד השקעות הון, פתיחת שוק סליקת כרטיסי האשראי לתחרות, וגם עזר לגייס תמיכה בכנסת להעברת התקציב הדו שנתי. שי, רואה חשבון, עבד בחברת הייעוץ דלויט לפני שחבר לשטייניץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איציק בירן
זהבית כהן
צילום: איציק בירן
מומלצים