שתף קטע נבחר

הבנק הבינלאומי: עלייה של 21% ברווח הנקי

ברבעון השני הבנק הרוויח 103 מיליון שקל - 21% יותר מברבעון המקביל אשתקד. התשואה על ההון של הבנק ברבעון עמדה על 7.3% לעומת 5.6% ברבעון המקביל. הבנק הקטין את תיק הנוסטרו ב-4 מיליארד שקל במחצית הראשונה

הבנק הבינלאומי, המנוהל על ידי סמדר ברבר צדיק, פירסם הבוקר (ד') את דו"חותיו הכספיים לרבעון השני של 2011 ובהם רווח נקי של 103 מיליון שקל ברבעון - גידול מרשים של 21% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

 

הרווח הנקי של הבנק במחצית הראשונה הסתכם ב-286 מיליון שקל, גידול של 34% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. התשואה להון הגיעה ל-10.3% בחישוב שנתי, בהשוואה ל‑7% בתקופה המקבילה אשתקד ול-8.0% בכל שנת 2010.

 

הרווח מפעולות מימון לפני הוצאות בגין הפסדי אשראי במחצית הראשונה של שנת 2011 הסתכם ב-1.1מיליארד שקל, גידול של 2.5% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון השני של 2011 הסתכם הרווח מפעולות מימון ב-522 מיליון שקל וזאת לעומת 519 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

ברבעון הגיעו ההוצאות בגין הפסד אשראי (לשעבר הפרשה בגין חובות מסופקים) ל-36 מיליון שקל. שעור ההוצאות בגין הפסדי אשראי לאשראי לציבור עמד הרבעון על 0.23%. בסיכום החציוני לא נרשמה הוצאה בגין הפסדי אשראי לעומת 43 מיליון שקל בתקופה המקבילה. יחס ההון לרכיבי סיכון (באזל II) עלה לשיעור של 12.98%, מתוכו הון ליבה של 8.38%.

 

"הדוחות משקפים את המהלכים בהם נקטנו השנה על מנת להערך להקטנת הסיכון בתקופה של אי ודאות והאטה בכלכלה העולמית" מסרה מנכ"ל הבנק ברבר צדיק. היא הוסיפה כי נמשך תהליך שיפור תמהיל תיק האשראי, איכותו ופיזורו, תוך המשך גידול באשראי המסחרי והקימעונאי, ותוך מדיניות מידתית בתחום הנדל"ן שמביאה לכך שחלק האשראי לנדל"ן מסך האשראי של הבנק הוא הנמוך ביותר במערכת הבנקאית, מדיניות בה נמשיך גם בעתיד.

 

"מהלך הקטנת הסיכון ניכר גם בהקטנת תיק הנוסטרו. במחצית הראשונה של 2011 (בעיקר ברבעון הראשון) קטן התיק בלמעלה מ-4 מיליארד שקל של השקעות באג"ח קונצרני ומניות בארץ בחו"ל. כיום שיעור האג"ח הממשלתי ובערבות ממשלתית עלה לכ-80% מהתיק. בנוסף הבנק ממשיך להציג ריסון ברמת ההוצאות וכן יחס הון ליבה נאות", היא הוסיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"ל הבנק הבינלאומי, סמדר ברבר צדיק
צילום: יריב פיין
הבנק הבינלאומי
מומלצים