שתף קטע נבחר

Game Over: צ'יפס אחרון וחוזרים לבית-הספר

מתפנקות בבילויי קיץ אחרונים, באים מהדרום לים בת"א, וגם מספיקים עוד קצת מחאה. תלמידי ישראל סוגרים חופש, וכבר יודעים איך הסטטוס שלהם בפייסבוק ייראה בבוקר

שעות אחרונות של ים, שמש ושחרור - תלמידי ישראל חתמו היום (ד') חופש ארוך והשתתפו במירוץ צעיר נגד הזמן והשעון המתקתק, כדי להספיק לדחוס כמה שיותר חיוכים לפני שחוזרים לכיתות. "הרבה צ'יפס, אוכל מהיר וקניות של בגדים חדשים לקראת השנה החדשה", סיכמה ארבל כהן שעולה לי"ב את שעות הקיץ האחרונות.

 

חוזרים ללימודים - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

ארבל, נועה ואיזבל. אוכל מהיר, שעות אחרונות (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
ארבל, נועה ואיזבל. אוכל מהיר, שעות אחרונות(צילום: עופר עמרם)

 

"הפעם זה ממש עבר מהר מדי, היום בערב אני צובעת את השיער לוורוד", סיפרה ל-ynet נועה, שבילתה עם חברותיה במרכז תל אביב. "אני דווקא שמחה", סיפרה איזבל, "אני מתגעגעת לאקשן, ונהנית ללכת כל יום לבית ספר".

 

רועי, גיא ודור לומדים במקיף ז' בבאר שבע, אבל את יום החופש האחרון הם ציינו דווקא בחוף הים בתל אביב. "יש מלא בחורות יפות בחוף הילטון, אין דרך יותר טובה לסיים את החופש לפני שאני נכנס לעשרה חודשים לאורות הניאון של הכיתה" אמר גיא. "פשוט חשוב לנו ליהנות כמה שאפשר כי עוד שנייה אנחנו צריכים להיות רציניים, זה אומר 'Game Over' לפחות עד הקיץ הבא", מוסיף דור.

 

לירי, נגה ולידור, שעולות לכיתה ט' בחטיבת "פסגות" ביהוד, החליטו על יום פינוק לפני תחילת הלימודים. "היינו בשינקין ובסנטר בתל אביב, ועכשיו אנחנו הולכות למסעדה", סיפרה לידור. "הייתי בסאמר-קאמפ בקונטיקט והיה ממש כיף", מספרת לירי, "אבל היום בערב חייבים לחזור למציאות".

 

בלוז לחופש הגדול - כתבות אחרונות ב-ynet:

 • קפיצה לגובה: התיכונים שזינקו בנתוני הבגרות

 • סופרים קלוריות: האדונית והרוכל ייאבקו בהשמנה
 • משרד החינוך ביטל סגירת הכיתות בחינוך המיוחד
 • העיוורים שבים ללמוד בלי ספרים: "תחושה קשה"

   

  קייט, מריה ואנה. יום אחרון בין האוהלים (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  קייט, מריה ואנה. יום אחרון בין האוהלים(צילום: עופר עמרם)
   

  יקיר מיפו בחר להעביר את החופש בצורה מעט שונה. "עבדתי כל החופש בסניף ה'בורגר ראנץ'' בסנטר, הרווחתי מספיק בשביל לנסוע לאילת, היה ממש שווה, אבל גם כשחזרתי מהחופשה שבתי לעבוד ואני ממשיך גם בעת הלימודים לאחר שעות בית הספר. אני מרגיש שהתבגרתי בחופש הזה", הודה. "היום אני יודע שאני לא צריך לבקש כסף מאף אחד ויש לי תמיד את מה שאני צריך. כשאגמור את המשמרת, אני אלך לנוח קצת ואז אני מסדר תיק למחר".

   

  את ג'פרסון, סתיו, נועה ועומר מצאנו בעיצומן של ההכנות לקראת פעולת הפתיחה של שבט הצופים "קהילה". "מ-11:00 אני כאן, תולה שלטים ומושכת חבלים, ונמשיך עד 22:00 בלילה. זה מאוד מרגש", אמרה סתיו. "בשבילי זה לא סתם כיף", מוסיפה עומר. "זה חשוב, זה לתרום, זה לא משהו שאתה עושה רק בשביל עצמך". ג'פרסון, הגבר היחיד בחבורה, מודה כי מניעות אותו סיבות מעט שונות. "לי פשוט כיף לבלות בחברת שלוש בנות נחמדות כמוהן ביום האחרון של החופש", סיכם.

   

  סתיו, נועה, עומר וג'פרסון. תליית שלטים בחופש (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  סתיו, נועה, עומר וג'פרסון. תליית שלטים בחופש(צילום: עופר עמרם)

   

  מחאת האוהלים השפיעה אף היא על החופש הגדול. קייט, מריה ואנה ציינו את סוף החופש בין המפגינים בשדרות רוטשילד בתל אביב. "באנו לראות את האוהלים ולהצטלם לידם. בדרך כלל לא רואים דברים כאלו וזה תכף ייעלם", העריכה קייט, שחיה כבר ארבע שנים בטורונטו, ובאה לבלות עם בנות דודתה בקיץ. על רקע המחאה החברתית-כלכלית, היא הפתיעה וסיפרה כי "אנחנו גם קונות בארץ ציוד חסר לבית ספר. זה אולי נשמע מפתיע, אבל הדברים האלו יותר זולים כאן מבקנדה".

   

  סדר העדיפויות ורגשותיה של אנה כבר ברורים. "הסטטוס שלי מחר בפייסבוק יהיה 'איכס בית ספר', אבל לא נורא, אני מתנחמת בזה שביום הראשון ללימודים במילא לא לומדים כלום", אמרה בחיוך.

   

  בניגוד למצופה ממתן טולדנו, המתגורר במרחק של כ-200 מטר מחוף הים בחיפה, החופש הגדול שלו הוקדש דווקא למאבק לביטול שעת האפס מול הנהלת בית הספר "ליאו בק".  יחד עם חברו, ברי גינת, עסקו השניים בנושא עד שהצליחו להביא להכרזה על ביטול שעת הלימודים המוקדמת. "זה לא שאני לא אוהב את חוף הים, פשוט לא היה לי דקה של זמן ללכת", הוא מספר.

   

  לבד מהנושא החשוב, עסק טולדנו הקיץ גם בחידוש אתר האינטרנט של בית הספר, הדרכות לתלמידים ולמורים כיצד להשתמש בו, הוצאת עיתון חדש לבית הספר ובכתיבת עבודת גמר בפילוסופיה על השווה והשונה במשנותיהם של אפלטון ואריסטו. "יש הרבה דרכים לנצל את החופש הגדול ואם אתה עושה מה שטוב לך, אז זה בסדר. בבית הספר שלנו לא רק לומדים, אלא גם מעודדים הרבה פעילות חברתית והתנדבותית. הפעילות הזו לא מסתיימת עם היציאה לחופש אלא נמשכת כל השנה", סיפר.


 •  

  בהכנת הידיעה השתתף חסן שעלאן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יקיר. עצמאות כלכלית
  צילום: עופר עמרם
  נוגה, לירי ולידור. יום פינוק
  צילום: עופר עמרם
  שעות אחרונות על חוף הים
  צילום: shutterstock
  מתן. מאבק חברתי לביטול שעת האפס
  מומלצים