שתף קטע נבחר

הליכוד: מטה ברק סיפק מידע שקרי על מצבו של שרון

לדברי מטה ההסברה של הליכוד, פנתה העבודה לשורה של עיתונאים וסיפקה להם מידע חסר כל ביסוס על מצבו הבריאותי של שרון, במטרה לעשות לו דה-לגיטימציה. "מפלגת העבודה ירדה מהפסים", אומרים בליכוד, "אם יש לה ראיות - שתביא אותן"

מטה ההסברה של הליכוד מאשים היום (ב') את מטה ההסברה של מפלגת העבודה בהדלפת מידע שקרי על מצבו הבריאותי של אריאל שרון. לדברי ליאור חורב, דובר מטה ההסברה של הליכוד, ביממה האחרונה פנתה מפלגת העבודה לשורה של עיתונאים בכירים וניסתה לספק להם את המידע, שהינו חסר כל ביסוס, במטרה לעשות דה-לגיטימציה למועמד הליכוד.
"מפלגת העבודה ירדה מהפסים", אמר חורב, "אם יש לה ראיות - שתביא אותן. זה לא קרה באף מערכת בחירות. האחריות לכך היא של ראש הממשלה, אהוד ברק, העומד למעשה בראש מטה הבחירות שלו".
יו"ר מטה ההסברה של הליכוד, ח"כ מאיר שטרית, אמר כי מצבו הבריאותי של שרון שפיר לחלוטין. "שרון לא מסתתר, הוא נפגש עם אנשים, הוא לא יושב על כיסא גלגלים", ציין. הפרסומאי ראובן אדלר, המקורב לשרון, אמר כי אם יחשוף ברק את תיקו הרפואי - גם שרון יעשה זאת.

"קמפיין השנאה של העבודה לא יעבוד"

בליכוד נערכים להתמודדות נגד הביקורת הצפויה בקמפיין של ברק על תפקודו של שרון במלחמת לבנון. ככל הנראה, הכוונה היא להסיט את תשומת הלב לרקורד הצבאי העשיר של שרון במבצעים ובמלחמות שקדמו למלחמת לבנון, ולתפקידים ציבוריים שמילא בחייו האזרחיים.
לדברי ראובן אדלר, הליכוד אינו מוטרד מאיזכור מלחמת לבנון. הוא סירב להגיב לשאלה אם בתגובה ייעשה שימוש באירועים בעייתיים מעברו של ברק, כמו אסון צאלים או הנסיגה החפוזה מלבנון, תוך הפקרת כלי נשק בשטח, ורק אמר כי "דרכי התגובה ייוודעו במידת הצורך".
אייל ארד, העומד בראש הקמפיין של שרון, טוען כי "בימין ובשמאל הישראלי כבר אין מושאי שנאה, כך שקמפיין השנאה של העבודה לא יעבוד. הקביעה לפיה שמאלני טוב אמור לשנוא את שרון כבר לא עומדת היום במבחן המציאות". לדברי ארד, במבדקים שערך מטה הליכוד אמרו גם אנשי שמאל, ואפילו אנשי מרצ, כי הקונספציה של משא ומתן תחת טרור ולחץ נכשלה, וכי רק מנהיג חזק שהוכיח את יכולתו בקרב, יוכל להוציא את ישראל מהמשבר אליו נקלעה.

"ב-6 בפברואר ברק לא יבחר בך"

הבוקר חשף הליכוד את סיסמאות הבחירות שלו: "ברק הבטיח, ברק איכזב, ברק צריך להתחלף", "רק שרון יביא שלום שישמור עלינו", "יש לי ביטחון בשלום של שרון", ו"שרון - שלום וביטחון".
כמו כן הוצג הג'ינגל של הליכוד, בהלחנתו של הנרי ברטר: "רוצים אחדות וביטחון, רוצים מנהיג עם ניסיון, רוצים לחשוב על המחר, לדעת שאפשר. ירושלים לתמיד, עם תקווה ועם עתיד, ישראל רוצה מנהיג, אריאל שרון. רק שרון יביא שלום שישמור עלינו, שרון מנהיג לשלום, שלום שישמור עלינו".
באחד מסרטוני התעמולה של שרון, מופיע קטע מעיתון בו נטען כי "ברק מאוכזב מבוחריו שלא הביאו שלום או ביטחון, לא טיפלו בבעיות חברתיות...ב-6 בפברואר, ברק כנראה לא יבחר בך".

"לציבור אין עניין בתיקים רפואיים"

ממטה ברק נמסר בתגובה, כי "לציבור בישראל אין עניין בתיקים רפואיים של מועמד כזה או אחר, אלא דווקא בהצגת תוכנית מדינית". עם זאת, הרחק מהמצלמות, הודו גורמים במטה ברק כי הג'ינגל של שרון דוקא לא רע, ובנוי נכון עם מסרים שקל להפנים, ומוזיקה קליטה ונעימה.
יושב ראש המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, רונן צור, הגיש הערב תלונה נגד מנהל הקמפיין של אריאל שרון, באשמת הוצאת לשון הרע.
צור הגיש את התלונה בעקבות הטענות שהשמיעו גורמים בליכוד, לפיהן ניסו במטה ברק לזייף דו"ח רפואי של שרון, ולהעביר אותו לכתבים. במטה ברק טוענים כי אין שחר לדברים וכי מדובר בעלילה שהמציאו מנהלי הקמפיין של שרון.
ח"כ רן כהן ממרצ אמר כי "הגינגל הממותק של הליכוד הוא שקרי ומעלים את שרון האמיתי, אבי ההתנחלויות הפרובוקטיביות והפוליטיות, מחרחר מלחמת לבנון, שלא החמיץ אף הזדמנות לטרפד ולסכל כל שביב סיכוי לשלום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
שטרית. לא מסתתרים
צילום דודו פריד
צילום דודו פריד
ארד. לא שונאים יותר
צילום דודו פריד
מומלצים