שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

מנהיגי המחאה משנים כיוון: "לא נישן ברוטשילד"

מחאת האוהלים משנה כיוון. במהלך הפגנת ה-400 אלף, אמר ל-ynet יונתן לוי, מיוזמי המחאה: "המאהל ברוטשילד יעבור רה-ארגון ויוסב למרכז מפגש של קהילת המחאה"

מאהל רוטשילד משנה את פניו. ראשי המחאה החברתית הודיעו הערב (שבת) כי לא ילונו עוד במאהל, שהזניק את מחאת האוהלים שסחפה את המדינה. מעתה הוא ישמש אותם לכינוסים וכמרכז דיונים. "המחאה עוברת לשלב ב'", אמרה ל-ynet דפני ליף. "חלק מהמאהלים יתפנו באופן טבעי וחלק עומדים להיות גדולים יותר, להתחזק ולהתכונן לחורף. חלק מהם יהפכו למרכזים קהילתיים בהם הציבור יוכל להמשיך ולהיפגש ולהתדיין"

 

מחאת האוהלים - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

שדרת האוהלים שהציתה את המחאה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שדרת האוהלים שהציתה את המחאה(צילום: מוטי קמחי)

 

יונתן לוי, מיוזמי המחאה, אמר ל-ynet כי "השבוע הקרוב יהיה שבוע שבו כל מאהל יחליט איך להמשיך, יהיו דיונים על המשך הדרך. חלק מהמאהלים יצורפו למאהלים אחרים. חלק יבחרו להמשיך בשטח. חלק, כמו המאהל ברוטשילד, יעברו רה-ארגון ויוסבו למרכזי מפגש קבועים של קהילת המחאה".

 

לדברי סתיו שפיר, "אנחנו עושים את העתיד ולא את ההיסטוריה. החברה הישראלית שינתה את פניה. הקיץ היה רק החימום שלנו, המאבק הקשה עוד לפנינו. מחר המאהלים ימורכזו ויהפכו למרכזים קהילתיים, בהם העם יוכל לקבוע את עתידו".

 

מחאת האוהלים רשמה הערב שיא עוצמתי, כאשר כ-400 אלף מפגינים מילאו את הרחובות ואת כיכרות ערי ישראל. יותר ממחציתם הגיעו לכיכר המדינה בתל-אביב. הסיפור הגדול של הערב היה אותם רבבות רבים שגדשו את ערי הפריפריה. אלפים רבים התקבצו בראש פינה, באילת, בהוד השרון, בכפר יהושע בעמק יזרעאל ובמקומות רבים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת הענק בתל-אביב
צילום: הדר כהן
מבל מלמעלה על כיכר המדינה, הערב
צילום: מוטי קמחי
סוף לאוהלים בשדרות רוטשילד?
צילום: בן קלמר
מומלצים