שתף קטע נבחר

מיאנמר: אלפי ילדות נמכרות בכפייה לרווקים בסין

שיעור הילודה הנמוך של בנות בסין ממשיך לתת את אותותיו, ומי שמשלם את המחיר הן אלפי בנות ממיאנמר שנשלחות לנישואים כפויים במדינה. "התייחסו אליי כאילו הייתי אחד החזירים או התרנגולות בחווה", סיפרה צעירה שהצליחה לברוח לבית הוריה

המדיניות של "ילד אחד למשפחה" עולה ביוקר למדינה הקומוניסטית, ומי שמשלם את המחיר הן אלפי צעירות ממיאנמר: אבּה היתה בת 12 שנים בלבד כשעזבה את עיר הולדתה מוס במיאנמר כדי לבקר במחוז יונאן בסין. כאשר חצתה הילדה את הגבול, היא ציפתה להעביר שעות ספורות בלבד מחוץ לביתה. אולם, רק לאחר שלוש שנים היא זכתה לראות שוב את הוריה.

 

לא קלה היא דרכם של הרווקים בסין - כתבות אחרונות ב-ynet:

מכת מדינה בסין ב-2030 - מחסור במיליוני כלות

כמעט איבדו כלה נוספת: קפצה מחלון ונותרה תלויה משמלת הכלה

 

עוד בערוץ החדשות :

 

כמו אלפי נשים צעירות אחרות במיאנמר, הנשלטת על ידי חונטה צבאית, אבּה פותתה לבוא לסין כדי שיוכלו אחר כך למכור אותה ולכפות עליה נישואים לרווק מקומי, וזאת בשל המספר ההולך וגדל של גברים סינים שלא מצליחים למצוא בשום דרך כלות במדינה. כך דיווח היום (יום א') ה"דיילי טלגרף" הבריטי.

 

חתונה היא מחזה נדיר עבור צעירים סינים רבים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
חתונה היא מחזה נדיר עבור צעירים סינים רבים(צילום: AFP)

 

כיצד ייתכן שבמדינה בה חיים כ-1.5 מיליארד בני אדם, אין בנמצא כלות פוטנציאליות? התשובה נעוצה בעובדה שבמדינה הקומוניסטית, בה אוכפים בנוקשות את מדיניות "ילד אחד למשפחה", שיעור ילודת הבנות נמוך ביותר.

 

"נמכרתי עבור 3,100 דולר"

במהלך שהותה הכפויה בסין, אבּה סבלה לעתים קרובות ממכות ומעולם לא הצליחה לתקשר עם משפחתה או אפילו לצאת לבד מחוץ לביתה. לדבריה, היא חיה כל הזמן עם הידיעה שהיא מיועדת להתחתן עם בן למשפחה שקנתה אותה - כאילו היתה אחד החזירים או התרנוגלות שמסתובבים מסביב לחווה שלהם.

 

"נמכרתי עבור כ-3,100 דולר", סיפרה אבה ל"טלגרף" הבריטי. "הייתי צעירה מדי להתחתן כשהם קנו אותי. רק מאוחר יותר הם סיפרו לי שאני חייבת להתחתן עם הבן שלהם. הייתי ברת מזל במידה מסוימת. אם הייתי מבוגרת בשנתיים או שלוש שנים ביום שקנו אותי, כבר הייתי נשואה לו עכשיו".

 

רוב האנשים לא יחשבו שילד חטוף שנמכר לעבדות וירטואלית הוא בר מזל. אבל אבה היא בהחלט אחת מברי המזל. לא רק שהיא הצליחה לברוח מנישואים כפויים, אלא גם חולצה והצליחה לשוב לביתה. למרבה הצער, לרוב הנשים במיאנמר שנמכרו כדי להפוך לכלות בסין, אין את אותו המזל של אבה. במקום זאת, הם חווים במקרה הטובה חיי אומללות ועבודת פרך. במקרה הרע, גורלן מביא אותן לשים קץ לחייהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאבדות כל קשר עם משפחותיהן. צעירה ממיאנמר
צילום: AFP
מומלצים