שתף קטע נבחר

סליחות באלול: עת שירי רצון

סוף שנה זו תמיד התחלה - במקרה הזה, של קריירה מוזיקלית. את פס הקול של ימי הרחמים והסליחות מנגנים יוצרים חדשים. קבלו ניגונים חדשים ועיבודים חדשים, לקראת הימים הנוראים

ברוח ימי אלול ועם בוא הימים הנוראים, מייצרת המוזיקה היהודית צליל מכוון מלא כוונה. גל של יוצרים חדשים רואים בסוף השנה העברית - התחלה של קריירה. קבלו סינגלים שקטים, בין פיוט לסליחות.

 

עוד ביהדות  - קראו:

 

עוד פיוטים:

 

יצחק בינשטוק, "את פניך אבקש"

שם הסינגל נושא גם את שם אלבום הבכורה של יצחק בינשטוק, שיצא במיוחד לאלול (במלעיל), וכולו שירי נשמה ותפילה - בהם המזמור "לדוד ה' אורי וישעי" הנאמר עד לאחר שמחת תורה, וקטע מתפילת ראש השנה. 

שנים רבות כתב בינשטוק למגירה, אך פטירת חמיו הביאה אותו להלחין שיר לזיכרו - מהלך שנתן תאוצה להולדת האלבום, הכולל 11 רצועות מוזיקליות. הלחנים - ציוני דרך בחייו של היוצר בעל הקול הערב, ועוברים על נופי הארץ מהמכתש בדרום, ועד להרי בנימין.

 

ינון טייב, "כי תעבור במים"

דרך ארוכה עבר ינון טייב מאז יצא למסע מוזיקלי חוצה יבשות, עם סיום השירות הצבאי - ועד שחזר בתשובה לפני תשע שנים. טייב, מוזיקאי בעל רקע עשיר בכלי נגינה רבים ומקצבים מגוונים - משחרר סינגל בדרך לאלבום בכורה, המתאפיין במוזיקת נשמה יהודית. 

בחיי היומיום, כשהוא לא משתף פעולה עם הרכבים מוזקליים דוגמת "אדרבא" (ארבע שנים) או זמרים מז'אנר יונתן רזאל ואביתר בנאי, טייב מנגן בתזמורת האנדלוסית החדשה. הסינגל הנוכחי, בכל אופן, לא מרמז על הכיוון.

 

נתי שיש ואסף שלמה, "יום חדש"

גם מזרח וגם מערב, גם גאולה וגם אחדות, גם מלודי וגם דואט. נתי שיש הלך על בטוח, בדרך לאלבום הבכורה, והוציא סינגל שכולו הלל (משולב בסליחות) ברוח קדם-אירוויזיונית. 

שיש (25) תושב רחובות וסולן להקת הרבנות הצבאית בעברו, חבר לאסף שלמה (24), במאי תיאטרון מסורתי וחברו משכבר הימים. השניים מגיעים מעולמות שונים, אך רואים לנגד עיניהם מטרה אחת: לקרב לבבות.

 

דן עשוש, "עת שערי רצון"

אוסף של פיוטים ותפילות בניגונים פופולריים חוברים לכלל אלבום הבכורה של המוזיקאי דן עשוש (36). "חמול" ו"אוחילה לאל" מאשכנז - ו"לך אלי" ובן אדם" ממזרח הם רק חלק ממכלול של פסיפס ניגוני הימים הנוראים המרכיבים את האלבום. 

במוצאי ראש השנה דאשתקד התיישב עשוש, מוזיקאי ואברך בישיבת "מרכז הרב", ליד האורגן - והחל לנגן את הפיוט "עת שערי רצון להיפתח". עשוש אהב את מה שיצא לו, ברוח הימים. ניגון רדף ניגון - עד שנולד האלבום המוגמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיר שמתחיל בזיכרון. יצחק בינשטוק
מקרב הלבבות. נתי שיש
צילום: לירן שמש
מומלצים