שתף קטע נבחר

המבקר: אבדוק ביסודיות הפרסומים בפרשת הרפז

בעקבות הפרסומים אודות הקשר בין רונית אשכנזי לחשוד בזיוף "מסמך גלנט", אמר לינדנשטראוס כי "צריך לראות מה קיים בדיוק בחומרים החדשים, צריך להבין אותם"

פרשת הרפז ממשיכה לעורר סערה: על רקע הגילויים החדשים על הקשר בין בועז הרפז, החשוד בזיוף "מסמך גלנט", לאשת הרמטכ"ל לשעבר, רונית אשכנזי, הודיע בצהריים (יום ב') מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, כי יבדוק את הדברים באופן יסודי.

 

פרשת הרפז - כותרות אחרונות ב-ynet

 

"צריך לראות מה קיים בדיוק בחומרים החדשים", אמר לינדנשטראוס בעת חניכת שלוחה חדשה של משרדו ונציב תלונות הציבור בלוד, בעקבות הפרסום בערוץ 1. "צריך לסקור אותם, להבין אותם, לשמוע תשובות עליהם. בסך הכל זה יעבור תהליך בדיקה יסודי כמקובל במשרדי. אנחנו נשקיע את כל המאמץ בכיווני החקירה האפשריים בחקירת הרפז".

 

 

בועז הרפז. "צריך לראות מה קיים בדיוק בחומרים החדשים" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
בועז הרפז. "צריך לראות מה קיים בדיוק בחומרים החדשים"(צילום: אוהד צויגנברג)

על-פי הפרסום, אשתו של הרמטכ"ל לשעבר תיווכה בין הרפז לגורמים אחרים שאספו מידע, לכאורה, על חריגות הבנייה של האלוף יואב גלנט במושב מגוריו עמיקם. בנוסף, דווח כי אשכנזי הודיעה להרפז לפני פרסום מסמך גלנט בערוץ 2 וכי בהמשך עוזרו של אשכנזי, אל"מ ארז וינר, אף הודיע להרפז כי המשטרה בדרכה אליו. על פי הפרסום, בין הרפז לרעייתו של אשכנזי הוחלפו לא פחות מ-1,500 מסרונים טלפוניים.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בנוגע להמשך חקירת פרשת הרפז הוסיף המבקר כי "טיוטת המסמך עדיין לא נכתבה. נאסף חומר רב ואנחנו ניתן להכל ביטוי בטיוטה שתועבר למבוקרים, על-פי הנוהגים המקובלים של משרד המבקר. יש לנו התייחסות לכל מידע שמגיע אלינו והוא עובר בדיקה על-ידי מחלקת הביטחון שלנו, שהיא העוסקת בתחום הזה. הדברים נעשים למיטב ראייתי בצורה יעילה וטובה ואנו מפעילים את הסמכויות שיש לנו על פי החוק".

 

לאור ההתפתחויות האחרונות בפרשה נשאל לינדנשטראוס אם ייאלץ לחקור גם את התנהלותן של הפרקליטות והמשטרה בפרשה. "נראה למה תביא אותנו הבדיקה, שנמצאת כרגע בעיצומה, ואז נוכל לחשוב האם ראוי או לא ראוי", השיב

המבקר.

 

בנוסף, התייחס השופט בדימוס לטיוטת הדו"ח אודות אסון הכרמל: "הטיוטה של הדו"ח הועברה למבוקרים. חלק מהמבוקרים שאני שמעתי כבר אמרו שבשלב זה דברים יתוקנו. חלק מהמחדלים שעלינו עליהם חמורים מאוד". לדבריו, "כרגע המבוקרים צריכים להכין את תשובותיהם לביקורת. כרגע אנחנו עוברים על החומרים כולם שיהיו בדו"ח הגמור. שאלה של מסקנות אישיות יש להשאיר עד לאחר סיום הבדיקות".

 

בנוגע לפרשת נסיעותיו של ראש הממשלה, הדגיש לינדנשטראוס כי "מדובר לא רק בנסיעות של ראש הממשלה עצמו, אלא בנסיעות של שרים וסגני שרים, שכולם נמצאים יחד בבדיקה. גם בדיקה זו נמצאת בעיצומה. קיבלנו הרבה מאוד חומר, אנו מטפלים בנושא כמו בכל הבדיקות האחרות, גם אם מדובר בראש הממשלה, סגניו, שריו או בממשלות קודמות וראשי ממשלה קודמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינדנשטראוס. "תהליך בדיקה יסודי"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים