שתף קטע נבחר

ביקורת בטורקיה: "עמדה אנטי-ישראלית מזויפת"

אחרי מנהיג האופוזיציה, גם ראש המפלגה הלאומנית תקף את ארדואן בעקבות המשבר עם ישראל וטען כי הוא דירדר את היחסים כדי להימנע מהצבת מכ"ם של נאט"ו במדינה. "מדיניות החוץ של הממשלה פשטה את הרגל", האשים

שוב ביקורת מבית על ארדואן: מנהיג המפלגה הלאומנית בטורקיה (MHP) מתח היום (ג') ביקורת חריפה על ראש הממשלה רג'פ טאיפ ארדואן והאשים אותו בהבעת "עמדה אנטי-ישראלית מזויפת".

 

הקרע עם טורקיה - כתבות אחרונות:

 

לפי הדיווחים בתקשורת הטורקית, דלווט באהצלי פרסם הודעה כתובה שלפיה ההידרדרות ביחסים בין טורקיה לישראל מוכיחה כי מדיניות "אפס הבעיות" עם שכנותיה של טורקיה פשטה את הרגל. לטענתו, הממשלה מנסה להתחמק מיישום הסכם על פרישת מכ"ם של נאט"ו בשטחה, באמצעות הפגנת "עמדה אנטי-ישראלית מזויפת".

 

"מיום ליום הולך ומתבהר כי מפלגת הפיתוח והצדק (מפלגת השלטון בטורקיה), שלא מצליחה לגרום להצעותיה להתקבל בזירה הבינלאומית, מוצאת מפלט בטינה מזויפת כלפי ישראל כדי להשיג תמיכה פוליטית פנימית ולהימנע ממחלוקות על המערכת להגנה מפני טילים", כתב באהצלי.

 

איראן, שיחסיה הקרובים עם טורקיה הידרדרו לאחרונה על רקע האלימות בסוריה, הביעה התנגדות עזה להצבתו בטורקיה של המכ"ם, שאמור להתריע מפני איומי טילים על אירופה. באהצלי הדגיש כי אם ממשלת טורקיה מבקשת "לשחק בקלף הישראלי" כדי להוריד את סוגיית הרדאר מסדר היום, "התוכנית הזאת תיחשף בקרוב והיא תשלם על כך מחיר".

 

באהצלי, שהתמודד מול ארדואן על ראשות הממשלה לפני שלושה חודשים והגיע

למקום השלישי, הוסיף כי לא מתקבל על הדעת שמפלגתו של ארדואן גוררת את טורקיה לעין הסערה: "טורקיה הופכת למדינה שיש לה בעיות עם כל שכנותיה, במקום מדינה שאין לה בעיות עם שכנותיה. מדובר בהוכחה לכך שמדיניות החוץ של הממשלה פשטה את הרגל".

 

גם כמאל קיליצ'דראולו, מנהיג האופוזיציה הטורקית העומד בראש המפלגה החילונית CHP, תקף השבוע את ארדואן בעקבות המשבר ביחסים עם ישראל. "שום דבר טוב לא ייצא מזה ואין כל טעם לסכן את האינטרסים שלנו במעשים קטנים", אמר על גירוש השגריר הישראלי מאנקרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דלווט באהצלי. "בעיות עם כל השכנים"
צילום: gettyimages
"טינה מזוייפת". ארדואן
צילום: AFP
מומלצים