שתף קטע נבחר

חולדאי: היו סמים במאהל, זמן לשים לזה סוף

בשיחה עם ynet, מסביר ראש העיר ת"א שהוא תומך במאבק, אך החליט לפנות את האוהלים משום שהפכו למטרד: "זה הגיע לוונדליזם. לא אתן לחוליגנים להשתלט על המרחב הציבורי"

יצא החולדאי מהאוהל: ראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, פינה הלילה והבוקר (יום ד') את רוב האוהלים מרחובות עירו - ואחרי שהתייצב באחרונה לצד המאבק, עכשיו הוא אינו חוסך במילים קשות מאנשי האוהלים: "האוהלים הגיעו לוונדליזם, סמים והגיע הזמן לשים לזה סוף. רוב האוהלים היו ריקים, בחלקם הפכו לפחי אשפה והגיע הזמן לנקות ולסדר את השדרות".

 

  • צילמתם את הפינוי? שלחו לנו למייל האדום או ב-sms למספר 5335

 

עובדי ניקיון פשטו על המאהל ברוטשילד. "מפגע תברואתי" (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
עובדי ניקיון פשטו על המאהל ברוטשילד. "מפגע תברואתי"(צילום: בן קלמר)

 

עשרות אנשי המאהל ברוטשילד סילקו פקחים בקריאות "נאצים במדי עירייה" וטענו כי אנשי העירייה פעלו כ"גנבים בלילה", כאשר פינו אוהלים וציוד. בין היתר האשימו את העירייה בכך שזרקה לאשפה מחשבים ניידים וציוד יקר ערך שהיה במאהלים. במקביל, דווח כי פקחים מפנים את המאהל בשכונת ג'סי כהן בחולון, וכי במקום התפתחו עימותים.

 

מחאת האוהלים - הכותרות האחרונות:

 

חולדאי לא משתכנע מהטענות הקשות: "לא כולם תמיד מסכימים איתי וגם כשבאתי להפגנות כתומך, עזרתי למחאה והגעתי לשדרות רוטשילד, רוב האנשים רצו לשמוע אותי אבל תמיד קבוצה קטנה וקיצונית הגיבה באלימות, תקפה, קיללה, זרקה עלי דברים וגם פלשה בכוח לבתים".

 

אוהלים אחרונים בשדרות רוטשילד. "הגיע הזמן לשוב לשגרה" (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
אוהלים אחרונים בשדרות רוטשילד. "הגיע הזמן לשוב לשגרה"(צילום: בן קלמר)

 

ראש העיר הבהיר: "לא אתן לחוליגנים להשתלט על המרחב הציבורי, תושבי אזור רוטשילד עדיין לא יכולים לנשום לרווחה כי רק התחלנו הבוקר בניקוי ובפינוי. בסך הכל, יושבי המאהל הודיעו שהרעיון של האוהלים מיצה את עצמו והם מפנים באופן יזום את האוהלים כאשר אנחנו מארגנים להם מקומות מפגש חדשים. הגיע הזמן להחזיר את החיים לשגרה וגם כשמשפצים רחוב, מבינים למה סבלנו ממנו כל כך קודם. המחאה היא מוצדקת כל כך, אני תומך בה ואמשיך לתמוך".

 

הפקחים הגיעו, הפעילים מחו: "זה ייגמר רע"

בעקבות פינוי האוהלים הבוקר, הסבירו בעירייה כי "בהמשך להודעת מנהיגי המחאה על סיום שלב האוהלים, ובהמשך לפינויים של כ-600 אוהלים בעיר על-ידי המפגינים, ניקתה העירייה את השדרות מאוהלים עזובים וריקים, אשר היוו מפגע תברואתי". בעירייה הבהירו עוד כי יסייעו לפעילים להקים מתמחי הידברות ולהציב במקום האוהלים צליות ומחצלות, לצורך מעגלי שיח.

 

פקחים בשדרות רוטשילד. התקבלו בצעקות "נאצים במדי עירייה" (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
פקחים בשדרות רוטשילד. התקבלו בצעקות "נאצים במדי עירייה"(צילום: בן קלמר)

 

עם זאת, בכירי המאבק דחו את הטענות. לדברי דובר מאהל רוטשילד, רועי נוימן, היחידים שהודיעו על סיום שלב האוהלים היו אנשי התאחדות הסטודנטים, "שמייצגים חלק זעיר מהמוחים. אל לעירייה להיתלות בדברי יו"ר ההתאחדות, שמנהל כבר שבועות סדר יום עצמאי משלו, שאינו קשור בהכרח לשאיפותיהם של מאות האלפים הנוטלים חלק בתנועת המחאה העממית".

 

עוד בערוץ החדשות:

  

נוימן תקף גם את העירייה ואת חולדאי עצמו, והאשים אותו בהפניית גבו לתושבים. "אין פלא, זה ההמשך הטבעי של המדיניות הכלכלית שמנהיגה העירייה זה שנים, הפוגעת בעקביות בכל תושביה הלא-עשירים", טען. "אחרי שאתמול הבטיחה פומבית כי לא תפתח במבצע פינוי, הגיעו הפקחים בחסות החשיכה - כבמבצע הטעיה צבאי וחשאי - על-מנת לפגוע במחאה החברתית הגדולה בתולדות המדינה, כאילו שבאויבים מדובר ולא באזרחים שומרי חוק".

 

השדרה ריקה. "התושבים עוד לא נושמים לרווחה" (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
השדרה ריקה. "התושבים עוד לא נושמים לרווחה"(צילום: בן קלמר)

 

גם במאהל בן גוריון סיפרו הדיירים כי נתקלו בגברים שניסו לפנות את אוהליהם ורכושם. "הם הגיעו ללא מדי עירייה ולא הסכימו לומר מיהם ומי שלח אותם", סיפר ל-ynet סרגיי, אחד הדיירים. "רק לאחר שאיימנו להזמין משטרה, הם הודיעו לנו שהם עובדי קבלן של העירייה".

 

כפיר, פעיל אחר במקום, העיד כי "זה יכול היה להיגמר בצורה מאוד מכוערת. אין לאף אחד את הזכות לגעת ברכושי האישי, ובוודאי שלא לזרוק אותו לפח. הקריאה שנשמעה ב-3 בספטמבר לפיה המאהלים מתפנים, אינה נכונה. אנחנו כאן בשטח ומתכוונים להישאר. בפעם הבאה שינסו לפנות אותנו או להשחית את הרכוש שלנו, זה עלול להיגמר רע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוליגנים לא ישתלטו. חולדאי
צילום: מוטי קמחי
מנקים את מאהל רוטשילד
צילום: בן קלמר
מפרקים אוהלים גם בנורדאו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים