שתף קטע נבחר

אחרי 4 שנים: נאשם בהריגת נער יועמד לדין

הפרקליטות חידשה את ההליכים המשפטיים נגד אחד הנאשמים בהריגת הנער רז חג'ג', לאחר שנקבע כי הוא כשיר לעמוד לדין. מאז המקרה הוא אושפז בבי"ח פסיכיאטרי, כעת תיבחן השאלה אם היה שפוי בעת המעשה. עורך דינו: "פטור מאחריות פלילית"

אחרי אשפוז פסיכיאטרי ממושך, ההליכים המשפטיים חודשו: פרקליטות מחוז תל-אביב ביקשה היום (ה') מבית המשפט לעצור עד תום ההליכים נער שהואשם בהריגתו של הנער רז חג'ג' לפני ארבע שנים בהרצליה. בקשת הפרקליטות באה לאחר שהוועדה הפסיכיאטרית קבעה שהוא כשיר לעמוד לדין.

 

הנער רז חג'ג' נדקר למוות - עוד כותרות:

  

בארבע השנים שחלפו מאז המקרה, אושפז הנאשם, שהיה אז בן 17, בבית חולים פסיכיאטרי מפאת חוסר כשירות לעמוד לדין בגין הריגה.

 

חג'ג', בן 16, נדקר למוות במהלך קטטה שפרצה בינו לבין שני נערים ברחבת המרכז המסחרי בשכונת נווה ישראל בהרצליה. הקטטה התפתחה בעקבות ויכוח סתמי בין הנערים, ככל הנראה לאחר שאחד מהם העליב את חברו.

 

שני הנאשמים ברחו מהמקום, שטפו את הסכין משרידי הדם של המנוח והחביאו אותה. הם גם שרפו את חולצתו של הנאשם שהוכתמה בדם המנוח. לאחר מכן, הסתתרו במשך 5 ימים עד שהסגירו עצמם למשטרה.

 

נגד השניים הוגש כתב אישום בגין הריגה, תקיפה בנסיבות מחמירות, איומים והשמדת ראיות. עם זאת, נוכח חוות דעת פסיכיאטרית לפיה הנאשם הראשון אינו כשיר לעמוד לדין עקב מחלת נפש בה הוא לוקה, הוצא צו שהורה על אשפוזו וההליכים המשפטיים כנגדו הופסקו.

 

חודשו ההליכים נגד הנאשם השני

עד עתה לא היה ניתן לשמוע את הראיות בתיקו של הנאשם האחר וזאת משום שאשמתו מבוססת על הוכחת אשמתו של הנאשם הראשון. עקב שחרורו הצפוי של הנאשם מבית החולים הפסיכיאטרי, חודשו גם ההליכים המשפטיים נגד הנאשם השני,

אם כי הפרקליטות לא ביקשה לעצרו עד תום ההליכים.

 

שאלת השאלות שתיבחן בתיק הזה היא מצבו הנפשי של הנער בעת ביצוע העבירה. אם בית המשפט יקבע שהנאשם לא היה אחראי למעשיו במועד ביצוע העבירה הרי שכתב האישום כנגדו יבוטל, ויהיה צריך להוכיח כי מחלת הנפש ממנה הוא סובל היא זו שגרמה לו להתנהג כפי שהתנהג בעת ביצוע העבירה.

 

סנגורו של הנער, עו"ד אדי אבינועם, אמר בתגובה: "אני משוכנע ללא כל ספק שבבוא בית המשפט לבחון את הראיות ואת חוות הדעת הפסיכיאטריות בתיק לא יהיה מנוס מקביעה שהנאשם פטור מאחריות פלילית במועד ביצוע העבירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדקר למוות בקטטה. רז חג'ג'
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
עו"ד אדי אבינועם. "פטור מאחריות פלילית"
צילום: עמית שאבי
מומלצים