שתף קטע נבחר

רוצים להופיע בקריית-ארבע? הצהירו נאמנות

חברי מועצה רוצים שבהיכל התרבות החדש בהתנחלות יופיעו רק יוצאי צבא, שיצהירו נאמנות למדינה. על פי ההצעה, הם יצטרכו לעבור "ועדה רוחנית": "התרבות שלנו אינה התרבות שלהם"

התשובה של קריית-ארבע לחרם האמנים. במועצה המקומית הסמוכה לחברון, שם צפוי להיפתח בשבוע הבא היכל תרבות, מנסים להעביר הצעה, לפיה רק אמנים ששירתו בצבא יוכלו להופיע במקום. בנוסף, על-פי ההצעה, יצטרכו האמנים שיופיעו בהתנחלות להצהיר נאמנות למדינה. אבל זה לא הכל - הם ייאלצו לעבור ועדה רוחנית, בראשה עומד הרב דב ליאור, כדי לוודא שתכני ההופעה לא מנוגדים ל"רוח המקום".

 

תרבות מעבר לקו הירוק: עוד כתבות

 

עוד בערוץ החדשות :

 

ההצעה, עליה חתומים כשליש מחברי המועצה, הועברה ביום שישי האחרון במכתב רשמי למזכיר מועצת קרית ארבע - שולי שמעון ולראש המועצה מלאכי לוינגר. יוזמי ההצעה הם חברי המועצה מטעם האופוזיציה - בן ציון גופשטיין, ישראל ברמסון ומרדכי סעייד.

 

היכל התרבות בקריית-ארבע ()
היכל התרבות בקריית-ארבע

 

במכתב טוענים חברי המועצה כי לוינגר כלל אינו אחראי על יוזמת היכל התרבות: "כמובן שאנו מברכים על פתיחת היכל התרבות החדש בקרית-ארבע, שאת בנייתו יזם והחל ראש המועצה הקודם צבי קצובר, אך נדהמנו לקרוא בכלי התקשורת התבטאויות של ראש המועצה בסגנון של 'גם הצגותיו של שמואל הספרי תופענה בהיכל התרבות החדש ואנחנו פתוחים לכלל היוצרים ולכלל ההצגות'".

 

"אין נאמנות? אין הופעות"

בהמשך מפרטים חברי המועצה באילו תנאים תתאפשר הופעה בהיכל המדובר: "לא יופיע מי שהשתמט משירות צבאי או שירות לאומי, או המטיף להשתמטות משירות צבאי. אין נאמנות - אין הופעות, לא יהיה מצב שבו שחקנים שהכפישו את מדינת ישראל או את תושבי קריית-ארבע יופיעו ביישוב, כדי שלא נגיע למצב שבו שחקן יורק לבאר שממנה הוא שותה. כיאה להיכל תרבות, הממוקם בעיר האבות, יוזמנו רק הופעות המתאימות לרוח המקום ולצביונה של קריית ארבע, תוקם ועדה רוחנית בראשות רב העיר הגאון הרב דב ליאור שליט"א שתפקח על התוכן הרוחני".

 

הדיון בנושא צפוי להיערך בישיבה שלא מן המניין. אם ההחלטה תעבור, הדבר צפוי להביך את ראש המועצה שאמר כי בית התרבות יהיה פתוח לכולם.

 

גופשטיין אמר: "חבל שראש המועצה מתחנף ומזמין אחרים לקריית-ארבע. התרבות שלהם היא לא התרבות שלנו, יש לנו תרבות מפוארת של אהבת ארץ ישראל ועם ישראל, ואנו לא זקוקים לאותה תרבות קלוקלת של הספרי וחבר מרעיו".

 

חבר המועצה ברמסון הוסיף: "קריית-ארבע מאז ומעולם היתה דוגמה ומופת בכיוון הלאומי ובדגל התורני ועלינו להוות דוגמה ומופת לדור הצעיר. לא ייתכן שכל אחד, אפילו אם הוא שחקן, יבוא בשביל תאוות בצע כאשר הוא בז לנו ומחזק את אויבינו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב דב ליאור. יכריע מי יופיע?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים