שתף קטע נבחר

חולדאי בא למחאה, ועזב בליווי יס"מ: "תתפטר"

ראש העיר תל-אביב, שמאות הפגינו נגדו השבוע בגלל פינוי האוהלים, רצה להשתתף בקבוצת הדיון הענקית שנפתחה. באף שולחן לא נתנו לו לדבר, והוא עזב לא לפני שענה: "אתם רוצים רק מהפכה, אבל תישאר פה דמוקרטיה"

יום לפני שיוכל לשלוח שוב את פקחיו כדי לפנות את מה שנשאר מהמאהלים בעירו, ראש העיר תל-אביב רון חולדאי הגיע הערב (שבת) ל"אירוע השולחנות" הגדול שקיימו מובילי המחאה החברתית. הוא התקבל בקריאות רמות "חולדאי תתפטר, חולדאי תתפטר" - ואולץ לעזוב.

 

מחאת האוהלים משנה פנים - כתבות אחרונות:

 

אירוע "1,000 השולחנות העגולים" התקיים הערב בתל-אביב וב-30 ערים נוספות ברחבי הארץ, וציין את פתיחת השלב החדש של המחאה, זה שאחרי קיפול מרבית האוהלים. בעיר העברית הראשונה נערך האירוע ברחבת מוזיאון תל-אביב. במסגרתו התקיימו דיונים בנושא החברתי סביב השולחנות שהוצבו בערים השונות, מקריית שמונה עד אילת, בהשתתפות כאלף מנחים מקצועיים, בהם יועצים ארגוניים, מאמנים, פסיכולוגים מגשרים ועוד.

 

חולדאי מוקף בשוטרים. "לא מפחד" (צילום: אדי גרלד) (צילום: אדי גרלד)
חולדאי מוקף בשוטרים. "לא מפחד"(צילום: אדי גרלד)

 

עם הגיעו לאירוע בתל-אביב ניסה חולדאי להצטרף לדיונים, אך נתקל בהתנגדות מצד פעילים חברתיים. הוא הסתייע בפעילי יס"מ ושוטרים שפילסו את דרכו, והתיישב לצד אחד השולחנות. אנשים שעמדו בסמוך לו המשיכות בקריאות שלא אפשרו לו לדבר, וגם בשולחן אחר הפרו הצעקות את דבריו.

 

בחלוף כמה דקות עזב חולדאי את המקום, בעודו מתווכח עם הפעילים שליוו את השוטרים שהקיפו אותו. "אתם רוצים רק מהפכה, אבל פה תישאר דמוקרטיה, על אפכם וחמתכם", אמר להם חולדאי. "אני לא מפחד מאף אחד, ומוכן לדבר עם כל אחד ואחד מכם ללא חשש".

 

חולדאי ליד השולחן, הערב בתל-אביב. בסוף נמאס לו (צילום: אלי אלגרט ) (צילום: אלי אלגרט )
חולדאי ליד השולחן, הערב בתל-אביב. בסוף נמאס לו(צילום: אלי אלגרט )

 

בעיריית תל-אביב אמרו שחולדאי הוזמן על-ידי המארגנים "ובבואו למקום, קומץ מהאנשים התנפל עליו בצעקות. לאחר שראש העירייה עשה מספר ניסיונות לשבת בשולחן ולנהל שיח, אך הופרע שוב ושוב בצעקות וקללות של אותו קומץ אנשים, סוכם עם המארגנים שיעזוב את המקום".

 

עוד הוסיפו בעירייה: "חבל שקומץ אנשים אלימים - אותם אנשים הקוראים לעובדי ציבור ושוטרים 'נאצים' וזורקים עליהם אבנים וביצים, פולשים למבנים ומציבים גיליוטינה בשדרה - מכתימים ומפריעים בכך לדימויה של מחאה נפלאה וערכית שסחפה את הציבור וזכתה וזוכה לגיבוי ותמיכה מראש העירייה, כולל מתן שירותים עירוניים במהלך החודשים האחרונים".

 

דפני ליף: מנסים להשתיק אותנו

במיזם השולחנות הערב השתתפו גם דמויות מפתח במחאה כמו דפני ליף, סתיו שפיר ויו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי. בכל מעגל שולחנות הוצבו מחשבים וטלפונים ניידים, שבאמצעותם אמורים להישלח עיקרי הדיון בזמן אמת לצוות עורכים ולהיות מוצגים על מסכי ענק.

 

ראש העיר תל-אביב לא יכול היה לדבר (צילום: אלי אלגרט ) (צילום: אלי אלגרט )
ראש העיר תל-אביב לא יכול היה לדבר(צילום: אלי אלגרט )

 

איציק שמולי, שהשתתף באירוע בשדרות, אמר כי "שיח ההמונים הוא המשך ישיר של המחאה, והתשובה שלנו לכל מי שמיהר להספיד אותה. העם דורש לומר את דברו. הסטודנטים כאן ולא הולכים לשום מקום. השבוע נרחיב את פעולות

המחאה בשטח. המאבק הזה לא ייפסק עד שיבואו פתרונות אמיתיים גם לאנשי הדיור הציבורי".

 דפני ליף אמרה: "מנסים להשתיק את המחאה ולגרור אותנו לאלימות, אבל אנחנו נמשיך בדרך שלנו - לייצג את רצון העם".

 

בין הערים שבהם נערכו הערב האירועים: תל-אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע, טירת הכרמל, קריית טבעון, כפר עילבון ,מצפה רמון, ראש פינה, נצרת, חדרה פרדס חנה, נתיבות, גבעת אולגה, בית שאן, עפולה, קרית שמונה, אל ערקיב, קריית-גת, זכרון יעקב, כפר יהושע, גניגר, ערד, ניצן, צורית, משמר העמק, צור הדסה, ניר משה, כפר רופין, עמק חפר ועוד.

 

בהכנת הידיעה השתתפו עומרי אפרים, יואב מלכה ויואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חולדאי באירוע השולחנות הערב
צילום: אלי אלגרט
מומלצים