שתף קטע נבחר

פוטושופ: לשחק עם הגודל והצורה

כדי ליצור את התמונה, האייקון או הפלייר המושלמים בפוטושופ צריך ליצור שילוב נכון של צבע, צורה וגם גודל. לפוטושופ יש כלי פשוט ורב עוצמה שיכול לעזור לכם לעשות את זה

שינוי גודל וצורה של אוביקט בפוטושופ הוא כלי שימושי מאוד שבעזרתו ניתן לבצע מספר רב של מניפולציות:

  • להדביק תמונה על גבי תמונת מסך טלוויזיה כך שיראה שהתמונה שלכם היא זו שמוקרנת
  • להוסיף אנשים לתמונת נוף ולדאוג שהפרספקטיבה תשמר
  • לבנות פלייר בו אתם מפרסמים את בובות החוט המפחידות שאתם מייצרים, ולדאוג שהתמונות האלו ישבו כמו שצריך בתמונות של מסגרות העץ 

 

 
כדי לבצע את השינוי כל מה שצריך לעשות הוא:
  1. לבחור את השכבה של התמונה אותה אתם רוצים לשנות
  2. בחרו מהתפריט ב-Edit
  3. בחרו באפשרות Transform
  4. שם בחרו בכלי שמתאים לכם: שינוי גודל, סיבוב וכן הלאה

 

שינוי גודל חופשי

ברוב המצבים, תרצו לשלוט בכל האפשרויות יחד - גם לשנות וגם לסובב את האוביקט שלכם, או למתוח רק ציר אחד של התמונה. כדי לעשות את זה עליכם לבחור בכלי אחר שנמצא גם הוא תחת Edit ושמו Free transform. לחילופין תוכלו להקיש על קיצור המקשים ctrl+T על המק הקיצור הוא cmd+T.

 

כעת כדי לשנות גודל פשוט בוחרים באחת הנקודות ומושכים. אם אתם רוצים לשמור על היחס לחצו על מקש ה-shift בזמן שאתם גוררים את אחת הנקודות עם העכבר.

 

שינוי צורה חופשי ()
שינוי צורה חופשי

 

סיבוב תמונה

כדי לסובב את התמונה הציבו את סמן העכבר קצת מעל למסגרת של האוביקט והחץ ישנה צורה לחץ עם שני ראשים, כעת הזיזו את העכבר והתמונה תסתובב. שימו לב שבתוך המסגרת יש סימן שנראה כמו מטרה. הסימן הזה הוא הציר של הסיבוב. אם תרצו לשנות את הציר גררו את הסימן הזה עם העכבר וכעת כאשר תבבו את התמונה היא תנוע על הציר החדש שקבעתם.

 

שינוי פרספקטיבה

אם אתם רוצים לגרום לתמונה להראות כאילו היא מוצגת על מסך הטלוויזיה, או לתת תחושה של עומק אתם צריכים להשתמש במקש נוסף - ctrl בחלונות, או cmd במק. לחצו על המקש הזה והזיזו את אחת הנקודות במסגרת עם העכבר ותוכלו לשנות את הפרספקטיבה וכך למתוח את התמונה ולהתאימה לצרכים שלכם.

 

זקוקים לעזרה? צרו קשר ()
זקוקים לעזרה? צרו קשר

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כך תשנו את גודלה של הבובה המפחידה הזו
מומלצים