שתף קטע נבחר

תג מחיר בבית: "יודעים עם מי יש לנו עסק"

פעילת שלום עכשיו גילתה כתובות "הסוף קרוב" בפתח ביתה בירושלים. "תמיד צריך להיזהר, אבל נמשיך לפעול למען מה שקריטי למדינת ישראל". בכפר לא רחוק ממגרון הוצתו מכוניות וכתובות רוססו על גדרות: "נקמה בערבים". טרם נעצרו חשודים

תג המחיר הגיע עד הבית. פעילה בכירה ומוכרת ב"שלום עכשיו" קמה היום (ב') ועיניה חשכו. על דלת דירתה ובחדר המדרגות הסמוך רוססו כתובות "מגרון לנצח. דיכוי בוגדים", "שלום עכשיו הסוף קרב" וגם "תג מחיר" עם מגן דוד. "זה לא נעים אך אני לא היחידה", היא אמרה ל-ynet. "בכירים בצה"ל ופעילים אחרים קיבלו גם כן כתובות, אנו יודעים עם מי יש לנו עסק".

 

פעולות "תג מחיר" - כותרות נוספות ב-ynet

 

פעילת ארגון השמאל מירושלים הזעיקה את המשטרה, שבאה מיד. "השוטרים הגיעו והחלו בחקירה. למרות כל שנותיי הארוכות בשלום עכשיו מעולם לא קרה לי דבר כזה שהגיעו אליי הביתה וריססו כתובות. אני לא יודעת אם הדבר קשור לפינוי במגרון או לפינויים אחרים משום שאני לא יודעת מי אחראי לזה".

 

הכתובות בפתח הבית בירושלים (צילום: באדיבות שלום עכשיו) (צילום: באדיבות שלום עכשיו)
הכתובות בפתח הבית בירושלים(צילום: באדיבות שלום עכשיו)

 

לשאלה אם היא מתכוונת לנקוט כעת באמצעי זהירות ענתה ש"זהירות תמיד צריכה להיות, אך הדבר לא קשור למה שהיה היום. זה לא אומר שנפסיק לפעול למען מה שאנו חושבים שקריטי וחשוב למדינת ישראל".

 

בתנועות רשמיות של המתנחלים סירבו להגיב, וגם לא פרסמו גינוי רשמי. ברוך מרזל טען ש"למרות שאנו לא עוסקים בפעילות תג מחיר, לא אגנה אותה. אני יכול להבין את הכעס כלפי השמאל הקיצוני המשתף פעולה עם שונאי ישראל, ותמורת בצע כסף פוגע בחלוצי יהודה ושומרון".

 

עוד הצתות בכפרים פלסטיניים

הכתובות על ביתה של הפעילה לא הייתה היחידה. כתובות "נקמה בערבים" התגלתה בכפר בורקא שבאזור רמאללה. בנוסף הוצתו שתי מכוניות במקום. תושבים בכפר אמרו ל-ynet כי להערכתם הכתובות רוססו בשעות הלילה. הם הוסיפו כי למכוניות נגרם נזק.

 

כתובת "נקמה בערבים" (צילום: בצלם) (צילום: בצלם)
כתובת "נקמה בערבים"(צילום: בצלם)

 

בנוסף, אמרו תושבים באזור כי הבוקר הוצתו שתי מכוניות פרטיות ומשאית

 לפינוי אשפה בכפר דיר דבואן שנמצא סמוך לכפר בורקא. עוד נמסר כי גם  שם נמצאו כתובות גרפיטי בעברית. מדובר בשני כפרים פלסטיניים, שתושביהם טוענים כי הקרקעות עליהן הוקם המאחז מגרון שייך להם.

 

במשטרה אמנם חוקרים, ואחרי ה"תג מחיר" התקדימי בבסיס צה"ל בשבוע שעבר הקימו צוות מיוחד, אבל בינתיים לא עצרו איש בחשד לביצוע המעשים.


פורסם לראשונה 12/09/2011 14:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכתובת על הדלת. "מעולם זה לא קרה"
צילום: באדיבות שלום עכשיו
מגן דוד בכפר הפלסטיני
צילום: בצלם
נזק נגרם לכלי רכב
צילום: בצלם
מומלצים