שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ניו ארט
  מיצירה מודרנית קונספטואלית ועד איורים סיניים על נייר אורז,
ניו־יורק, בירת האמנות העולמית, מציעה משהו לכל אחד
  מאמנות מודרנית קונספטואלית ועד אמנות יוונית עתיקה, מאיורים סיניים על נייר אורז ועד לכתב אמנות חתרני שהודפס בבית, ניו־יורק היא בירת האמנות העולמית, וכל אחד יוכל למצוא בה יצירה שתדבר אל ליבו. איזה מוזיאון הוא ביקור חובה למי שנמצא בפעם הראשונה בתפוח הגדול, ואילו גלריות לא כדאי להחמיץ? סיור כתובות הכרחי לכל בן תרבות.

   

  המוזיאונים הגדולים

  1. המטרופוליטן הוא המוזיאון הגדול בעיר, ומציג, לצד אמנות עתיקה והיסטורית, גם תערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית. מדובר במוזיאון ענק ומלא הפתעות. המבקרים החרוצים ימצאו גן תה סיני באחת הקומות העליונות, אגם מלאכותי על סף הפירמידות, והפתעות של אמנות עכשווית על הגג (שמשקיף על סנטרל פארק ומעניק בעצמו שקט קסום). באתר האינטרנט אפשר גם למצוא מידע על סיורי חינם חווייתיים, לגדולים ולקטנים.

  כתובת: השדרה החמישית, פינת רחוב 82.

  אתר: www.metmuseum.org

   

  2. המוזיאון המקומי לאמנות מודרנית, מומה, הוא כנראה מוסד האמנות המודרנית החשוב בעולם, עם תערוכות שנעות מצילום וידיאו ועד לעיצוב ואופנה. בחודשים הקרובים יוכלו המבקרים ליטול חלק אקטיבי בתערוכה המדוברת "Talk To Me", העוסקת בקשר שבין האדם למחשב, ומציגה רעיונות, משעשעים במקרים רבים, על תקשורת בין־אישית ועל הגולם שקם על יוצרו.

  כתובת: רחוב 53, בין השדרה החמישית לשישית

  אתר: www.moma.org

   

   

  "כנראה מוסד האמנות המודרנית החשוב בעולם". מומה
  "כנראה מוסד האמנות המודרנית החשוב בעולם". מומה

   

  3. מבנה הספירלה של מוזיאון גוגנהיים הוא אטרקציה תמידית. מי שמבקר במוזיאון בתקופה הקרובה חייב לחפש בחדר צדדי את תערוכתו של האנס פיטר־פלדמן, שלקח את כספי פרס הוגו בוס בו זכה, 100 אלף דולר, פרט אותם לשטרות בודדים, וכיסה בהם את קירות ותקרת הגלריה. התוצאה חזקה ומפתיעה. בנובמבר תיפתח תערוכתו של מאוריציו קטלן, שמתעתד לתלות את כל עבודותיו מהתקרה במרכז הגלריה, כשהמבקרים ישתמשו במסכי הטלפון שלהם כדי להתקרב וללמוד עוד על העבודות.

  כתובת: השדרה החמישית 1071, פינת רחוב 89

  האתר: www.guggenheim.org

   

   

  הגלריות המסקרנות

  אחרי שביקרתם במוזיאונים הגדולים בעיר, אפשר להתקדם הלאה. הגלריות בניו־יורק מתרכזות בשלושה אזורים עיקריים, שהתפתחו בהדרגה.

  סוהו, הישן והמוכר שבהם, כמעט שלא מכיל יותר גלריות, וכעת עיקרו חנויות בגדים יוקרתיות. רוב הגלריות עברו לצ'לסי, שם כדאי להסתובב בעיקר ברחובות 22 ו־24 בין השדרה ה-10 ל־11, ולדגום מכל מה שתראו. עם השנים, גם צ'לסי הפכה ליוקרתית מדי, והגלריות הצעירות עברו ללואר איסט סייד. רוב הגלריות המעניינות נמצאות כיום באזור שליד ניו מיוזיאום ומזרחית לו. המוזיאון עצמו שווה ביקור, וגם הבניין שלו בונה את מעמדו בתור האייקון האדריכלי החדש בעיר.

  כתובת: באוורי (Bowery) מספר 235

  האתר: www.newmuseum.org

   

  1. גגוזיאן, גלריה שהיא כמו מוזיאון קטן, מארחת תערוכות ענק של גדולי האמנים העכשוויים ומתייחסת לעצמה ברצינות תהומית. מאמצע ספטמבר ועד נובמבר תוצג שם תערוכתו של ריצ'רד סרה, שפסלי המתכת הענקיים שלו יוצרים סביבה מהפנטת.

  כתובת: שדרת מדיסון 980

  האתר: www.gagosian.com

   

  2. גלריה 303 מציעה אמנות מתוחכמת ועדינה, בדגש על וידיאו. כעת מוצגת בה תערוכתה של סיל פלויר, שעובדת על הראש לא פחות מאשר על הרגש.

  כתובת: רחוב 21 מערב מספר 547

  האתר: www.303gallery.com

   

  3. לגלריה מארי בון שווה להיכנס, ולו בשביל החלל המדהים. התערוכות עצמן הן עניין של מזל, היא מציגה בדרך כלל תערוכות יחיד גדולות, מסחריות ויוקרתיות, אבל האווירה, כולל פקיד הקבלה חמור הסבר, תיתן לכם טעימה של הסצינה.

  כתובת: רחוב 24 מספר 541

  האתר: www.maryboonegallery.com

   

  4. ספרון ווסטווטר היא אחת מהגלריות אשר עברו מצ'לסי ללואר איסט סייד, ומציעה במיקום החדש אווירה יותר נינוחה לצפייה באמנות.

  כתובת: רחוב קריסטי 257

  האתר: www.speronewestwater.com

   

  5. סלון 94 מציעה אמנות צעירה, לא נסיונית מדי. פרימן, הסמטה הקטנה בה היא נמצאת באזור הלואר איסט סייד, שווה ביקור גם בזכות המסעדה החמודה שבסופה (הקרויה גם היא "פרימן").

  כתובת: סמטת פרימן מספר 1

  האתר: www.salon94.com

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ניו ארט"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים