שתף קטע נבחר

תושבת פ"ת הוחזקה במעצר לא-חוקי בסוף השבוע

שוטרי התחנה בעיר, שזכו לכותרות שליליות בפרשת איתור גופתה של אולגה סורינובה, החזיקו במעצר ללא אישור שופט תושבת העיר מבוקר שישי עד מוצאי שבת

שוב מחדל במשטרת פתח תקווה. לפני כשבועיים הגיעו שוטרים לבניין בו הושארה גופתה של אולגה סורינובה ולא נכנסו לדירה. בסוף השבוע האחרון הוחזקה במעצר לא-חוקי תושבת העיר שנעצרה בחשד לתקיפת שוטר והעלבתו, כך לפי קביעת בית המשפט.

 

תחנת פ"ת אינה עונה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בבוקר יום שישי, נעצרה גילה כהן בת ה-57 בחשד כי חסמה כניסה לחניה לבניין בו היא מתגוררת. כאשר הגיע למקום שוטר וביקש ממנה להזיז את הרכב, טענו במשטרה כי היא תקפה אותו והעליבה אותו. כהן נלקחה לחקירה בתחנה, במהלכה הכחישה את המיוחס לה וטענה כי השוטר הוא זה שתקף אותה, הפיל אותה על הרצפה, היכה אותה וגרם לה לחבלות. למרות זאת, הוחלט לעצור אותה.

 

זירת רצח אולגה סורינובה בפתח תקווה (צילום: עידו ארז ) (צילום: עידו ארז )
זירת רצח אולגה סורינובה בפתח תקווה(צילום: עידו ארז )
 

על פי החוק, יש להביא אדם שנעצר ביום שישי עד ארבע שעות לפני כניסת השבת בפני שופט, אך כהן, שנעצרה שמונה שעות לפני כניסת השבת, לא הובאה לבית משפט השלום בעיר. היא נשארה במעצר עד למוצאי שבת, ורק אז הובאה בפני שופט תורן בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

בדיון, טען סניגורה כי מדובר במעצר לא חוקי ויש לשחררה לאלתר. הוא הדגיש כי מדובר באשה ללא עבר פלילי וביקש להעביר את התיק לטיפול המחלקה לחקירות שוטרים. בדיון ביקש נציג המשטרה לשחרר את החשודה בתנאים מגבילים וטען כי לא ידוע לו מדוע לא הובאה החשודה לבית משפט כבר ביום שישי. נציג המשטרה הוסיף ואמר כי התיק יועבר למחלקה לחקירות שוטרים למחרת.

 

בהחלטה, קבעה השופטת מירב בן ארי כי מעצרה של החשודה אינו חוקי. "היא לא הובאה ביום שישי להארכת מעצרה כמתבקש בחוק". השופטת שחררה את כהן בחתימה על ערבות כספית והרחקה מביתה למשך שלושה ימים.

 

המחדל האחרון מתווסף לשורת מקרים דומים של משטרת פתח תקווה, כשהאחרון שבהם נסב סביב מקרה הרצח של אולגה סורינובה. החשוד במעשה, ויטלי מיכאלוב, התקשר למשטרה, דיווח על כך שרצח את חברתו ומסר את כתובת הדירה בא נמצאת גופתה. השוטרים הגיעו לדירה, אך לא נכנסו לתוכה. למחרת, מיכאלוב התקשר שוב בכעס והפעם הגיעו השוטרים ואיתרו את הגופה.

 

בעקבות האירוע, מינה מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, קצין בודק, אך כבר לפני סיום הבדיקה, הוחלט במשטרה לקדם את מפקד התחנה, סגן-ניצב אלון אסור, לתפקיד קצין אג"מ של משטרת מחוז מרכז ולהעלותו לדרגת ניצב משנה.

 

במקרה אחר, שאירע ב-2006, הגיעו בני משפחתה של ענבל עמרם למשטרה ודיווחו על העדרותה. שוטרי התחנה לא טיפלו בפנייה ואף גירשו את משפחתה מהתחנה. שעות לאחר מכן, נמצאה עמרם ללא רוח חיים לאחר שנחטפה ונרצחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויטלי מיכאלוב, החשוד ברצח סורינובה, בבית המשפט
צילום: עידו ארז
מומלצים